Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 8 от общо 8

Тема: Случая Ciko

  1. #1
    Забранен
    Регистриран
    15.06.2011
    Мнения
    115
    Пчеларски район
    Община Дулово, област Силистра

    Случая Ciko

    Тази тема е създадена от мнения, взети от други теми.
    Administrator


    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Аз съм много далеч от майкопроизводството (общо взето си нямам на представа) ама този гуру с тези кутийки въобще не ми вдъхва доверие даже не догледах клипа.Виж на г-н Матеев майките съм ги виждал само на снимка дето ги показа (ами че те бяха като биволици голями)
    Аз тези майки съм ги виждал на живо и НЕ всички са големи , НЕ всички са маркирани кадърно , НЕ всички бяха оплодени, а как работят все още нямам достатъчно наблюдения.

  2. #2
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Ciko Виж публикацията
    ........Аз тези майки съм ги виждал на живо и НЕ всички са големи , НЕ всички са маркирани кадърно , НЕ всички бяха оплодени, а как работят все още нямам достатъчно наблюдения.
    Хоппа - това пък от къде си го измисли. Досега майки съм давал само на няколко човека и сред тях недоволни няма или поне никой от тях не се е оплаквал. Точно обратното - имам похвали по телефона, без да съм ги искал. И разговорите са записани - нали знаеш че всичко записвам.

    Та имам въпрос - кой си ти? Кажи си името, за да проверя давал ли съм ти майки и ако съм ти давал - искам да разследвам случая. Лично ще дойда да ги проверя или ще пратя мои специалисти, за да си изясня къде е истината. И искам да видя неоплодените майки - как ги позна, че са неоплодени.

    ПС: Въпросът е много сериозен и обвинението е много грубо, така че ако лъжеш, ще си понесеш последиците. А аз от сега нататък ще снимам всяка една майка, която изпращам на някого, за да не може за в бъдеще да се хвърлят в публичното пространство такива гнусни лъжи.

  3. #3
    Забранен
    Регистриран
    15.06.2011
    Мнения
    115
    Пчеларски район
    Община Дулово, област Силистра
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Хоппа - това пък от къде си го измисли. Досега майки съм давал само на няколко човека и сред тях недоволни няма или поне никой от тях не се е оплаквал. Точно обратното - имам похвали по телефона, без да съм ги искал. И разговорите са записани - нали знаеш че всичко записвам.

    Та имам въпрос - кой си ти? Кажи си името, за да проверя давал ли съм ти майки и ако съм ти давал - искам да разследвам случая. Лично ще дойда да ги проверя или ще пратя мои специалисти, за да си изясня къде е истината. И искам да видя неоплодените майки - как ги позна, че са неоплодени.

    ПС: Въпросът е много сериозен и обвинението е много грубо, така че ако лъжеш, ще си понесеш последиците. А аз от сега нататък ще снимам всяка една майка, която изпращам на някого, за да не може за в бъдеще да се хвърлят в публичното пространство такива гнусни лъжи.
    Пратих ви съобщение.

    П.П Не ме ЗАПЛАШВАЙТЕ. Това че имате някакви позиции и средства не ви дава право да се държите, като ......

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    10 процента от пчеларите никога не са си купували майки 50 процента от 10 майки 1 е купена Човека си е направил труда да снима и да покаже нещо което се прави с подръчни материали а вие го наака....ТЕ Баща ми 1985 си беше купил майка от Стара Загора и още я хвали че 5 г снасяла но други пари на вятъра не е давал щото е чувал че има много мошеници от майкопроизводителите

  5. #5
    Забранен
    Регистриран
    15.06.2011
    Мнения
    115
    Пчеларски район
    Община Дулово, област Силистра
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev
    Цитат Първоначално публикувано от ciko
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev
    Цитат Първоначално публикувано от ciko
    Просто това е истината макар и да не ви харесва.Мой позна закупи от вас определен бр. майки /няма да споменавам цифра за момента/. Присъствах на вземането на майките и съм разгледал всяка една от тях. Не съм разговарял с него за да давам повече инфо. Едва ли сте виждали всяка една от майките които излизат от вашите пчелини за да твърдите каквото и да е.
    Дай ми името на човека, за да науча от първа ръка какво е истинското положение. Случая няма да го оставя така. Ако не ми дадеш името, ще прозвъня всички клиенти и ще разбера къде е истината. И ако лъжеш, ще те изхвърля от форума като мръсно коте. Ако наистина има некачествени майки - ще отида лично да ги видя дали това е така и ще ги подменя с качествени.

    Колкото до неоплодените майки - това е най-голямата глупост, която можа да кажеш. Няма как една майка визуално да се определи дали е оплодена или не. Аз лично съм 100% сигурен, че всички майки са оплодени, защото ако това не е така, аз няма да я извадя от нуклеуса. Една майка трябва да снесе поне 1 пита с пило преди да се извади от нуклеуса, защото ако това не се направи, нуклеуса няма да доживее още 20 дена да чака пило от другата майка. Просто пчелите ще умрат и ще загубя семейство (отводка) за 120 лева. Така че аз дори и да искам, няма как да продам неоплодена майка.

    В случая съм бесен, защото аз оплакване от клиенти не съм имал, а ти в същото време плещиш глупости във форума. Нали осъзнаваш, че така нанасяш непоправими финансови щети на целия ми бизнес. Дай ми една причина, за да не те изхвърля от форума още сега !!!!!!!!!!!!!!!!

    И друг път сме обсъждали и писали във форума, че когато някой критикува доставчик на майки, отводки, кошери или друго оборудване, ТРЯБВА ДА ДАДЕ ДОКАЗАТЕЛСТВА. Иначе постингите му се трият. Има си и правила на форума за такива случаи. В момента имам пълното право да те изхвърля от форума, защото ти НЕ ДАВАШ ДОКАЗАТЕЛСТВА.

    ПС: Искам името на човека с фалшивите майки и твоето име и телефон. Ако не ги дадеш, случая ще се развие много неприятно за тебе. Така или иначе вече си хвърлил бомбата и си започнал хорото, и сега искаш или не ще трябва да го играеш. Дай ми телефон и име, за да си разясня какъв е случая и да компенсирам човека, ако не лъжеш, или се извини публично във форума и за в бъдеще не прави такива глупости (да обвиняваш без доказателства, което си е равносилно на лъжа и измама).

    Поздрави
    Росимир Матеев
    ciko:
    Продължаваш да обиждаш и заплашваш. Няма да ти дам имена и телефони докато не ми отговориш на въпросите ВСИЧКИ МАЙКИ ЛИ МИНАВАТ ПРЕЗ РЪЦЕТЕ ТИ? ЛИЧНО ЛИ СИ СЕ УБЕДИЛ, ЧЕ СНАСЯТ? ТИ ЛИ ГИ МАРКИРАШ. Ти ли ги изпращаш по куриер?
    Докато не ми дадеш имена и телефон, за да проверя лично, ти за мене си лъжец и мошеник. Нямам намерение да хабя повече нерви с тебе. Имаш право само на още един постинг или лично съобщение, в което да ми дадеш твоите имена и телефон, както и името на клинта, който е недоволен от моите майки.

    Поздрави
    Росимир Матеев
    Момчето което си е поръчало майките не желае да става публично известно и не цели да злепоставя и уронва авторитета на Росимир Матеев. Желае да сподели лично с него мнението си за получените майки. И не той повдигна въпроса за качеството на тези майки , а аз казвам се Дамян. Както аз така и купувача знаем, че под Матеев има един куп изпълнители и грешката най вероятно не е негова. И др. съм му писал, че контрола над подчинените е негова отговорност. Никой няма да спомене бай Иван работника на Матеев, че не си е свършил качествено работата защото дори не знае дали съществува, но ще спомене шефа. Затова написах и тези въпроси и получих отговор в разговор по телефона с Матеев.Дали ще бъдат изтрити постингите или не, дали ще бъда премахнат от форума или не за мен не е от значение. За мен най-важно е да се казва и пише ИСТИНАТА без значение каква е тя и кой колко го боли.

    П.П Матеев името ми е вярно и след като се видиш с момчето /което така или иначе ще се случи/ поискай му номерът ми /ще ти го даде/, и ми се обади за да ми кажеш дали съм лъжец, мръсно коте или още там както ме нарече.

  6. #6
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    На мен ми е интересно има ли в България производител на майки, който може да гарантира генетичните характеристики на предлаганите майки? Или всеки продава, казано по-общо - метизирана българска пчела с неизвестен или предполагаем набор от генетични характеристики. В тоя ред на мисли каква специфика на българската пчела пази закона със забраната за внасяне на майки, като местна порода изобщо няма в момента и да е имало преди сега вече не. Навремето помня дядо ми като гледаше пчелата как изглеждаше нищо общо със сегашните.

  7. #7
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Вече говорих с "момчето", което толкова старателно криеш. А го криеш старателно, защото ЛЪЖЕШ КАТО ДЪРТА ЦИГАНКА.

    Ето каква е истинската ситуация:
    1. Момчето е искало майки и е говорило със сина ми, който е назначил дата на експедиция.
    2. На тази дата обаче не сме могли да му изпратим майки, просто защото пчеларите са наловили по-малко, отколкото очаквахме. Причината я знаете - нисък процент на оплождане поради многото дъждове.
    3. След като на датата момчето не си получава майките ми звъни и ми казва, че много е разчитал на мене и дори вече е направил отводките. Тоест случая му е много спешен.
    4. Още на същия ден аз спрях майките на един друг човек, който ми се разсърди, за да изпратя 15 майки на това момче.
    5. Тези майки той ги е придал на отводките, но 3 от тях не са ги приели. Останалите 12 са приети, започнали са да снасят, и снасят много добре. Момчето е доволно.
    6. Единствения проблем, за който може да се направи някаква критика е, че белия цвят на маркировката не е траен и е започнал да пада. Момчето обаче това не го бърка (не му е проблем).

    Равносметката:
    1. Ciko е ЛЪЖЕЦ И ИЗМАМНИК, който умишлено иска да очерни доброто ми име, ИЗМИСЛЯЙКИ СИ РАЗНИ ВРЕЛИ НЕКИПЕЛИ.
    2. Специално зададох въпрос на момчето доволен ли е от качеството на майките. Той каза, че засега е доволен, гледайки ги как снасят, но истината ще се разбере чак следващата пролет.
    3. Няма неплодни майки - това е ЛЪЖА И ИЗМАМА от страна на Ciko.
    4. Няма некачествени майки - това е ЛЪЖА И ИЗМАМА от страна на Ciko.
    5. Има проблем само с маркировката, но аз не знам кой от трите модела маркери е фалшив. Моите пчелари имат Шнайдер, Poska и Paint и не се знае с кой от трите модела са маркирали точно тези майки.

    Относно историята с Ciko. Разменихме си няколко пъти лични съобщения. Във всяко едно от тях аз настоявах той да си каже името и телефона, но той изрично отказваше.Настоявах да ми каже името на човека, който е получил фалшивите майки, но Ciko изрично отказваше. Настоявах да ми даде поне някакви доказателства за това, което го плещи във форума, но Ciko изрично отказваше. Най-накрая той ми звънна по телефона, но от СКРИТ НОМЕР. Поспорихме с повишен тон около 5 минути, но основните ми искания той пак ги отказа, а именно:
    1. Иска да остане анонимен и не си казва името и телефона
    2. Не иска да каже човека, при който е видял фалшивите мои майки.
    3. Не иска да даде доказателства за глупостите, които е написал във форума.

    Наложи се да направя едно бързо разследване, в резултат на което открих кой е човека, получил от мене майки, и проведох разговор, резултата от който вече ви го разказах.

    Та това е историята. Всички телефонни разговори са записани, ако случайно на някой му е интересно какво е казано на тях. Истината вече е наяве и съвеста ми вече е чиста.

    Вече си взех моето решение, и то е следното:
    Налагам БАН на Ciko за вечни времена, както и на всички негови IP адреси, от които някога се е логвал във форума.

    Причините:
    1. Пише ЛЪЖИ И ИЗМАМИ във форума с цел да ми разруши доброто име и да ми срине бизнеса.
    2. Отказва да излезе от анонимност, защото сам много добре знае, че това са лъжи и измами.
    3. Отказва да даде доказателства за простотиите, които пише. С това между другото грубо нарушава правилата на форума.
    4. Отказва да даде името на човека, който би потвърдил или отхвърлил истинноста на написаните простотии по мой адрес.
    5. Загуби ми вечерта да се занимавам с него и с неговите простотии.
    6. Развитието на цялата история сочи едно единствено нещо - Ciko явно е ПРОВОКАТОР, на който е възложена задача да очерни мене и Българска Пчеларска Развъдна Асоциация.

    Решението ми за вечен БАН е окончателно и след малко ще го приведа в действие !!!!!

  8. #8
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Тази тема се заключва. Причината - темата е изчерпана.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •