Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 31 до 39 от общо 39

Тема: Роене

  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Създаването на работа, приноса в магазини и ред подобни при мен изобщо не се явява стопер на роево! Иначе, не знам как да си обясня, че ежеседмично разширяван кошер с по две рамки в плодника, магазин за градеж и магазин с нектар не ги спира въобще! Залагат си по 30 маточника, и като минавам покрай такъв кошер, чувам как майките прогризват маточниците! Тогава започва сериала- Как се прави гол рой!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Повечето пчелари затова казват, тръгне ли да се рои, няма какво да се направи. Затова не трябва да се допуска да направят маточниците, още в стадий маточни чашки, трябва да се действа. Най добрия вариант според специалистите е правене на отводка, за да се разтовари малко основния кошер и разкъсване на гнездото, основно разбъркване.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  3. #33
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    Повечето пчелари затова казват, тръгне ли да се рои, няма какво да се направи. Затова не трябва да се допуска да направят маточниците, още в стадий маточни чашки, трябва да се действа. Най добрия вариант според специалистите е правене на отводка, за да се разтовари малко основния кошер и разкъсване на гнездото, основно разбъркване.
    Няма ли да е по-лесно с размяна на цели кошери?
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  4. #34
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Създаването на работа, приноса в магазини и ред подобни при мен изобщо не се явява стопер на роево! Иначе, не знам как да си обясня, че ежеседмично разширяван кошер с по две рамки в плодника, магазин за градеж и магазин с нектар не ги спира въобще! Залагат си по 30 маточника, и като минавам покрай такъв кошер, чувам как майките прогризват маточниците! Тогава започва сериала- Как се прави гол рой!
    Бат Тянко, заедно с това подаваш ли и повечко сироп ? То градежа иска и гориво.

  5. #35
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Remi Виж публикацията
    Няма ли да е по-лесно с размяна на цели кошери?
    Ами да налет на летящата пчела от роевия кошер на отводка е по-лесно.

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ей въобще не съм искал да се базикам а разбрах въпроса на Реми че иска да ограничи майката ама маточниците са при нея ти отговори че майката си работи а маточниците са горе над Х.Р. и аз реших че така си го направил за да не се изрой. Но аз както го разбрах въпроса е да са заедно. Та затова попитах.
    Не ми е минавало и през главата да се бъзикам,.
    Аз затова ги вдигнах горе, над ХР. Майката си остана в основния корпус и не излетя. Входа им е само от долу на първия корпус. Тава е продължение на друго хрумване, което за момента ще си го запазя за себе си за да мога още две-три години да го пробвам и да сравнявам резултати, иначе съм го споделял в форума, но бързо ме наредиха/опровергаха/, че не съм прав.

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Бат Тянко, заедно с това подаваш ли и повечко сироп ? То градежа иска и гориво.
    Подавам не ами, направо с лейката! За осем дена, осем изградени. И половината осеменени. След още осем слагам магазина. А след месец ето ти пълен магазин, млада майка и отводка! Така и немога да сефтосам иглата за пренасяне?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    А то методи за борба с роенето всякакви преди малко четох доц. Бижо Бижов той предлага няколко варианта ама има един за които не бях чел като хванеш рояк ако знаеш от кой кошер е, пак може го върнеш в същия , е разбира се с някои врътки.

  9. #39
    Когато хвана рои и знам от кои кошера е излетял го връщам обратно,но вадя всичко от него като правя3-4 одводки в кошера слагам роя запечатано пило 2-3или4 рамки и основи , летящата пчела се връща обратно и допълнително засилва роя пилото се излюпват за 4-5 дни и то помага ,през това време майка започва да снася и ако се случи качествена само тенекии да имаш

 

 
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •