Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 39

Тема: Роене

  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Може и да ми се смейте,но от два дена мисля да направя един експеримен.Ако намеря роеви кошер да му сменя питите с пило без пчелите в друг който не е.Някой пробвал ли го е това?И какво мислите да ли пчелите ще разрушат маточниците?

  2. #12
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Може и да ми се смейте,но от два дена мисля да направя един експеримен.Ако намеря роеви кошер да му сменя питите с пило без пчелите в друг който не е.Някой пробвал ли го е това?И какво мислите да ли пчелите ще разрушат маточниците?
    Дай по-конкретно, че не схванах какво си решил да правиш?

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Дай по-конкретно, че не схванах какво си решил да правиш?

    да му сменя питите с пило само без пчелите

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Може и да ми се смейте,но от два дена мисля да направя един експеримен.Ако намеря роеви кошер да му сменя питите с пило без пчелите в друг който не е.Някой пробвал ли го е това?И какво мислите да ли пчелите ще разрушат маточниците?
    Добра идея, не се бях сетил досега. Дали единия кошер ще прогризе маточниците/не запечатани/защото са от друго семейство, а другия дали ще направи маточници от пилото на другия. Лошото е, че е много трудоемко.

  5. #15
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    да му сменя питите с пило само без пчелите
    Ами дай по-конкретно с две приказки не мога да ти схвана логиката какво пило открито ли закрито ли? Маточниците искаш да ги пратиш в друг кошер, който не е в роево така ли да разбирам?

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    мисля че времето ще е по малко и по безопасно от колкото да се качиш на орех 20 метра/слушай патило а не старило/

  7. #17
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Добра идея, не се бях сетил досега. Дали единия кошер ще прогризе маточниците/не запечатани/защото са от друго семейство, а другия дали ще направи маточници от пилото на другия. Лошото е, че е много трудоемко.
    кошера, който не е в роево ще унищожи маточниците, а втория който е изпаднал в роево ще заложи нови. Метода не неутрализира причините за възникването на роевото и според мен тази практика ще се окаже загуба на време и труд.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Ами дай по-конкретно с две приказки не мога да ти схвана логиката какво пило открито ли закрито ли? Маточниците искаш да ги пратиш в друг кошер, който не е в роево така ли да разбирам?

    всичките няма значение със какво,но сега ти ме замисли да ли да не е само открито.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    кошера, който не е в роево ще унищожи маточниците, а втория който е изпаднал в роево ще заложи нови. Метода не неутрализира причините за възникването на роевото и според мен тази практика ще се окаже загуба на време и труд.

    е защо печелиш 13 дена

  10. #20
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    всичките няма значение със какво,но сега ти ме замисли да ли да не е само открито.
    Ако увеличиш относителния дял на откритото пило може и да имаш успех, номера е да хванеш голямото количество млади пчели на работа там е гимнастиката другото е жив жар в очите.

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •