Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 94
  1. #81
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от n.kostadinov Виж публикацията
    Оставам с впечатление,че някой колеги тук удобряват действията на "гуруто" и едва ли не евала че е показал.Е да ама не,това нещо е под абсолютно всякаква критика,няма едно нещо което този човек прави и то да съвпада със написаното от всички големи имена в пчеларството и по точно в майкопроизводството.Та в оплодното сандъче нямаше и 50-100 пчели,няма кой да изгради второ далаче да не говорим за трето и четвърто.Ами как тази малка шепичка пчели ще захранят майката след излюпването и,така че от нея да се развие една пълноценна такава?Да не говорим и за захранване на някакво пило или майката се отнема веднага щом се появят първите яйца???Още нещо,забеляза ли някой от вас че кошерите му са 8 рамкови и в средата на месец май този 8 рамков дадан блат няма никой в магазина!И това са качествени майки....Този човек е застанал пред камерата не за да споделя,а за се покаже колко много знае и може,затова и има толкова много помощници да докаже авторитет,показването на дипломата за какво беше???
    Първо, казва се "Одобряват". Второ, когато ти качиш клипове със "100% правилният начин на работа", тогава можеш да критикуваш споделеното от други.
    Ще го кажа така: ти не вярваш в Корана, нали? Ама едва ли го оплюваш навсякъде където свариш...
    Хиляда пъти сме казвали, че ако има 100 пчелари ще има 101 начина на работа. Кой на когото иска да вярва. Ти по колко майки произвеждаш на година? И как им определяш "качеството"?
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  2. #82
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Не знам колко пчели съдържа черпака, но един такъв черпак пчели изгради 2бр. основи 1/2 магазинни = 1 магазинна. Третата рамка също 1/2 магазинна бях обковал отстрани на 1/3 от долния край с фазер, за хранилка. Накрая изградиха и далак върху хранилката, от горната летва почти до дъното.
    В хранилката слагах само захарно-медено тесто и никакъв сироп.
    Когато им отнех майката, те заложиха, изхраниха и запечатаха два свищеви маточника.
    Новоизлюпената майка се оплоди и започна да снася.
    Не препоръчвам на никого да прави това у дома. Само споделям какво съм видял.

    Не наричайте човека който е склонен да сподели опит с подигравателното "Гуру". Ако беше застанал пред камерата за да демонстрира липсващи му знания и умения, щеше да сложи само едно оплодно сандъче, а не токова много.

    Аз останах с впечатление, че той не за първи път отглежда майки по този начин. И щом от години е пчелар, значи му излиза сметката.

  3. #83
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    По-миналата зима спасих майка с една шепа(черпак) пчели. Щом майка може да оцелее с шепа пчели, би трябвало да може да се оплоди с толкова малко.
    Друг е въпроса за качеството.
    Според мен качествената майка ТРЯБВА да се е била с поне една сестра. Да сложиш един маточина и да се надяваш, че си познал качеството на майката... Абе... Това е несериозно!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #84
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    По-миналата зима спасих майка с една шепа(черпак) пчели. Щом майка може да оцелее с шепа пчели, би трябвало да може да се оплоди с толкова малко.
    И аз имам такъв случай. Придадох я на кошер без майка и лятото беше супер това семейство. Но тя зимата не снася и не трябват много пчели.

    Аз си мисля, че до излюпването е важна температурата (дори да са малко щом успяват да поддържат температура е ОК). После до пронасянето пак не трябват много пчели. Но след това вече малкото пчели не стигат. Брат Адам пише, че първия месец е решаващ за формирането на майката. Тя трябва да стои и да снася при пчелите които са я отгледали. С отнемането и веднага след пронасяне вероятно качеството се намалява веднага. Чудя се кое е по-важно при комерсиалното майкопроизводство -- да се продаде (дори да е боклук) или да е качествена (по-скъпа) и така да се ловят нови клиенти. Май каквито клиентите, такива и търговците.

  5. #85
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Някой пчелар склонен ли е да даде повече пари за тях, или наистина производителите на качествени майки са обречени на фалит? Изглежда че второто ще е по-вярно предвид опита от рамките, кошерите и всичко останало. Българския пчелар не желае качество - той иска ЕВТИНИ БОКЛУЦИ, и това по презумпция АВТОМАТИЧНО ОБРИЧА НА ФАЛИТ всички свестни производители на качествени пчеларски стоки и услуги.
    Добре казано. Не е случайно, че Китай е една от най-успелите (като продажба) страни. Едва ли е с високо качество постигнато. Някъде Брат Адам беше казал: "ПРИЗВОДСТВОТО НА МАЙКИ Е ТОЛКОВА ВАЖНО, ЧЕ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПОВЕРИ В РЪЦЕТЕ НА ДРУГ ЧОВЕК". За съжаление света и отношенията в който живеем не е съвършен.

  6. #86
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Първо, казва се "Одобряват". Второ, когато ти качиш клипове със "100% правилният начин на работа", тогава можеш да критикуваш споделеното от други.
    Ще го кажа така: ти не вярваш в Корана, нали? Ама едва ли го оплюваш навсякъде където свариш...
    Хиляда пъти сме казвали, че ако има 100 пчелари ще има 101 начина на работа. Кой на когото иска да вярва. Ти по колко майки произвеждаш на година? И как им определяш "качеството"?

    Човече споделеното както ти го наричаш не е споделено а биене в гърдите от типа "вижте ме аз мога".Не се заяждай за това че съм сгрешил някъде една буква!Тук четат много неопитни и млади колеги,които има вероятност да повторят същите простотии от клиповете,четейки одобрителни постове като твоя!Относно колко майки произвеждам,до момента са над 80 и до края на годината ще са станали над 120.За споделянето на начин си има теми-майчино семейство,кошер отглеждач и т.н.Начина по който ги правя е описван много пъти като най-добре и разбираемо,и стъпка по стъпка го е описал Матеев във форума и то не веднъж!Клипове нямам и не мисля и да правя,нямам толкова помощници...
    п.п. за малко да забравя и на въпроса за определя е на качеството.Моите майки се излюпват в нуклеус от фибран покриващ на 3 цели лр рамки плътно покрити с пчели.Осигурени са с храна през целия период от поставяне на маточнима до пронасяне на майката и по нататъшно развитие на отводката.Веднъж оглеждам визуално майката няколко дни след излюпването и правя повторно оглеждане след пронасяне за някакви физически недъзи(парализирани крака,не е едра и пр.),След това следя кога е пронесла и през следващия месец следя начина на полагане на пило и развитието на отводката.

  7. #87
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    .....Според мен качествената майка ТРЯБВА да се е била с поне една сестра. Да сложиш един маточина и да се надяваш, че си познал качеството на майката... Абе... Това е несериозно!
    Не съм много сигурен, че при един бой на две майки ще победи по-качествената. По-скоро ще победи по-бързата и по-леката, а не едрата и тежката с много на брой яйчни тръбички. На практика няма никаква корелация между бойни умения и брой на яйчните тръбички, така че логиката ти нещо куца.

    Ха-ха ..... сега се сетих, че ако във висшите ешелони на власта постовете се заемаха след двубой между кандидатите, сега щяха да ни управляват щангисти, борци и мутри.

  8. #88
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    Че то,други ли ни управляват?

  9. #89
    Потребител
    Регистриран
    02.06.2016
    Мнения
    69
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Не съм много сигурен, че при един бой на две майки ще победи по-качествената. По-скоро ще победи по-бързата и по-леката, а не едрата и тежката с много на брой яйчни тръбички. На практика няма никаква корелация между бойни умения и брой на яйчните тръбички, така че логиката ти нещо куца.

    Ха-ха ..... сега се сетих, че ако във висшите ешелони на власта постовете се заемаха след двубой между кандидатите, сега щяха да ни управляват щангисти, борци и мутри.
    Премиерът ни е каратист

  10. #90
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Според мен качествената майка ТРЯБВА да се е била с поне една сестра. Да сложиш един маточина и да се надяваш, че си познал качеството на майката... Абе... Това е несериозно!
    Би трябвало да са поне две майки, всяка в отделна клетка и пчелите ще си изберат коя да захранят. Те най-добре ще преценят.

 

 
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •