Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 94
  1. #71
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    ...Самата марка си е с ранг на Мерцедес и за да се продава добре, трябва да има и цената на Мерцедес. Самият аз съм го съветвал за това, защото за него това е правилната маркетингова стратегия..
    От догодина цената за нови клиенти ще бъде 22евро, вместо 18. Матеев ме посъветва така да направя. За допълнителни въпроси и похвали, моля, обръщайте се към него.

    Иначе, да- Матеев е напълно прав- във "всичко по 1 лев" надценката е най-голяма и ако се преследва максималната печалба на всяка цена, на там трябва да се обърне човек.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #72
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от asusat Виж публикацията
    https://www.youtube.com/watch?v=baDkHK0pwTc


    Ето,това е техника
    Четвърта част е най-интересна ! Вълшебство !
    Благодаря за споделянето, благодаря и на ъплоудера. Изгледах ги с интерес. Дано има и други. Според мен, човек може да научи много от тези, най-вече че едно черпаче пчели не е достатъчно (може би две) - когато дойде време майката да снася, няма останали достатъчно пчели които да изградят далачетата, камо ли за нещо друго.

    Ключов момент, според мен е какво разбира автора под понятието " качествена майка", щото за него некачествените са свищеви майки, които отводките на две рамки пчели сами си правят. При този контекст съм напълно съгласен с него- произведените така майки са най- малкото не по- лоши от гореописаните свищеви. Всъщност, на фона на всички тези неща, които прави (повечето от които - грешни), бих казал че се е получила доста прилична майка.

    Още нещо ми прави впечатление - в тоя стартер, който е стоял затворен две седмици, на пек и на студ, няма една умряла пчела! Аз като наблъскам едно стартерно сандъче (изцяло мрежесто дъно), а съм го оставил да го пече слънцето, и още в 10:30 на следващата сутрин няма останала една жива пчела.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  3. #73
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    От догодина цената за нови клиенти ще бъде 22евро, вместо 18. Матеев ме посъветва така да направя. За допълнителни въпроси и похвали, моля, обръщайте се към него.

    Иначе, да- Матеев е напълно прав- във "всичко по 1 лев" надценката е най-голяма и ако се преследва максималната печалба на всяка цена, на там трябва да се обърне човек.
    Всеки производител има право да си определя ценовата политика. Според мен скоро ще се легализира и вноса от чужбина и конкуренцията ще придобие други измерения. инак похвали в кавички май трябваше да го сложиш

  4. #74
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    ... инак похвали в кавички май трябваше да го сложиш
    Защо?
    Никой не обича да му звънят по телефона и да му говорят грубости. Затова да звънят само за хубави неща. Ако теорията е вярна, покачването на цената би трябвало да повлече стремглаво повишаването на продажбите нагоре. При тези обстоятелства, някои хора ще се сдобият с майки, които иначе не биха си купили при ниската цена. Понеже знам че ще останат супер доволни - ето и нуждата да благодарят на някого.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  5. #75
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Защо?
    Никой не обича да му звънят по телефона и да му говорят грубости. Затова да звънят само за хубави неща. Ако теорията е вярна, покачването на цената би трябвало да повлече стремглаво повишаването на продажбите нагоре. При тези обстоятелства, някои хора ще се сдобият с майки, които иначе не биха си купили при ниската цена. Понеже знам че ще останат супер доволни - ето и нуждата да благодарят на някого.
    Ти смяташ да тестваш дали е вярна. според мен цената следва да е балансирана. но аз не съм голям спец по тия работи. Скромното ми мнение, е че потребителя никога не е доволен от завишаването на цените. въпроса е да не е много голямо, за да не могат да преглътнат фактора качество.

  6. #76
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Къде се загуби бе човек. До тоалетна не ходиш ли, притесних се да не си хванал запек.
    Винаги може по-добре.

  7. #77
    Наблюдател
    Регистриран
    28.09.2015
    Мнения
    13
    Жалки са опитите Ви ,да се присмивате на колеги .Странно ми е Вие,къде сте ходили ,да придобиете такива обноски .

  8. #78
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Все си мисля, че 44 лв за майка са доста. А колкото до клипа, аз го изгледах с голям интерес. Факт е че само колеги майкопроизводители го приеха толкова насериозно и се уплашиха , че може да им е конкоуренция.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  9. #79
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от Нимуе Виж публикацията
    Жалки са опитите Ви ,да се присмивате на колеги .Странно ми е Вие,къде сте ходили ,да придобиете такива обноски .
    Колега Нимуе ти май защитаваш vasilevsa, но не си ме разбрал. Поста ми беше закачка към скутелатор и този негов постинг.
    Гледайте по-позитивно на нещата и не търсете под вола теле.
    Винаги може по-добре.

  10. #80
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Оставам с впечатление,че някой колеги тук удобряват действията на "гуруто" и едва ли не евала че е показал.Е да ама не,това нещо е под абсолютно всякаква критика,няма едно нещо което този човек прави и то да съвпада със написаното от всички големи имена в пчеларството и по точно в майкопроизводството.Та в оплодното сандъче нямаше и 50-100 пчели,няма кой да изгради второ далаче да не говорим за трето и четвърто.Ами как тази малка шепичка пчели ще захранят майката след излюпването и,така че от нея да се развие една пълноценна такава?Да не говорим и за захранване на някакво пило или майката се отнема веднага щом се появят първите яйца???Още нещо,забеляза ли някой от вас че кошерите му са 8 рамкови и в средата на месец май този 8 рамков дадан блат няма никой в магазина!И това са качествени майки....Този човек е застанал пред камерата не за да споделя,а за се покаже колко много знае и може,затова и има толкова много помощници да докаже авторитет,показването на дипломата за какво беше???

 

 
Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •