Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 58 от 60 ПърваПърва ... 8485657585960 ПоследнаПоследна
Резултати от 571 до 580 от общо 599
  1. #571
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Върши работа и пести усилия. Ето, днес чета, продават се нови буркани. Аз знам колко струват от завода, публикувал съм цената във форума, но е неудобно и скъпо да купя един палет, не ми трябват толкова и заемат място. Разбрах го по трудния начин, като загубих един цял ден да ги пренеса. Но пък да тръгна да звъня по телефона и да разпитвам колко струват по обявата, за да преценя дали си струва - нямам време. Тоест, наличното време през деня ми трябва за по-важни работи.
    Колкото до бързината на модератора - имам впечатления вече четири години от форума, достатъчна е.
    Разбрах те напълно, но ти така си го поиска и така го получи.
    А сега да разясня. Начините за писане на обяви е описана подробно. Когато се "цъкаш"/вписваш, регистрираш/ тук като член на този форум се съгласяваш с едни дълги, дълги правила, които никой не чете. Пляс кльомбата и си съгласен. Та, ако се спазват правилата, няма да има и такива неяснотии, които от своя страна те карат да вървиш по трудния начин. Ми това е живота - да вървиш по трудния начин, ако беше лесно щеше да се нарича РАЙ, и ако аз можех да го оправям всичко това, нямаше да съм модератор, а ГОСПОД.

  2. #572
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Понякога като видя хубава, изчерпателна обява ми се ще да си купя нещо дори и да нямам нужда, а друг път дори и да търсиш нещото от обявата губиш интерес или направо ти се отщява като видиш, че е направено през пръсти, сякаш за да се отбие номера все едно някой насила ги кара. Все едно да отидеш някъде и да няма никакви цени по стоките, или пък цените да ги има ама да го няма продукта. Ми то това е пародия на търговия. Ще си позволя да дам някой и друг съвет без да ми е искан, но пък за сметка на това напълно безплатно, към пишман търговците и не само: Колкото е по-пълна и подробна една обява, толкова вероятността за продажба се увеличава, ако има актуални снимки още по-добре, качествени такива са допълнителен+, + са също така и всевъзможни начини за контакт, не само разговор по телефон. Аз може да съм глух или глухоням, или просто да нямам възможност да говоря по телефона надълго и широко за разлика от други, които могат да го правят по цял ден без да им втръсне. Когато потенциален клиент осъществи контакт с вас, се отговаря своевременно, ясно и изчерпателно на зададените въпроси, без да усуквате и шикалкавите, демонстрира се заинтересованост към процеса, но без да прекалявате. Не се показва пренебрежително отношение, досада и отегчение, дори и да е така. Ако не знаете нещо се казва "Не знам" или "Нямам представа". Понякога търсещия е по-наясно от вас със нещата, тъй че по-леко с измишльотините! Разбира се има и много други нещица, но накратко: дръжте се по начина, по който искате отсрещната страна да се държи с вас! Това всичкото е ако искате да увеличите шанса да продадете стоката или услугата си де, в противен случай само си чешем езиците/пръстите

  3. #573
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Понякога като видя хубава, изчерпателна обява ми се ще да си купя нещо дори и да нямам нужда, а друг път дори и да търсиш нещото от обявата губиш интерес или направо ти се отщява като видиш, че е направено през пръсти, сякаш за да се отбие номера все едно някой насила ги кара. Все едно да отидеш някъде и да няма никакви цени по стоките, или пък цените да ги има ама да го няма продукта. Ми то това е пародия на търговия. Ще си позволя да дам някой и друг съвет без да ми е искан, но пък за сметка на това напълно безплатно, към пишман търговците и не само: Колкото е по-пълна и подробна една обява, толкова вероятността за продажба се увеличава, ако има актуални снимки още по-добре, качествени такива са допълнителен+, + са също така и всевъзможни начини за контакт, не само разговор по телефон. Аз може да съм глух или глухоням, или просто да нямам възможност да говоря по телефона надълго и широко за разлика от други, които могат да го правят по цял ден без да им втръсне. Когато потенциален клиент осъществи контакт с вас, се отговаря своевременно, ясно и изчерпателно на зададените въпроси, без да усуквате и шикалкавите, демонстрира се заинтересованост към процеса, но без да прекалявате. Не се показва пренебрежително отношение, досада и отегчение, дори и да е така. Ако не знаете нещо се казва "Не знам" или "Нямам представа". Понякога търсещия е по-наясно от вас със нещата, тъй че по-леко с измишльотините! Разбира се има и много други нещица, но накратко: дръжте се по начина, по който искате отсрещната страна да се държи с вас! Това всичкото е ако искате да увеличите шанса да продадете стоката или услугата си де, в противен случай само си чешем езиците/пръстите
    Надявам се преди някой да пише обява, да прочете този абсолютно изчерпателен пост по въпроса.

  4. #574
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Надявам се преди някой да пише обява, да прочете този абсолютно изчерпателен пост по въпроса.
    И аз се надявам когато напиша, че една обява е не пълна мнението ми да не се трие , защото това не оправя качеството на обявата.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #575
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    И аз се надявам когато напиша, че една обява е не пълна мнението ми да не се трие , защото това не оправя качеството на обявата.
    Зависи, зависи как им подсказваш/посочваш, че обявата е непълна.

  6. #576
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    И аз се надявам когато напиша, че една обява е не пълна мнението ми да не се трие , защото това не оправя качеството на обявата.
    Как е по-добре -- с или без модератор? И двете имат плюсове и минуси. Моето лично менние е, че с модератор е по-добре. Ех, не е идеално, но има ли идеални неща на света?

  7. #577
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от nikola.vladov Виж публикацията
    Как е по-добре -- с или без модератор? И двете имат плюсове и минуси. Моето лично менние е, че с модератор е по-добре. Ех, не е идеално, но има ли идеални неща на света?
    Има. Това ще стане когато направите така, че модератора да няма работа по форума и да пише само по пчеларски въпроси в него. Както казва Криско в част от песента - "кога ще стане това - никога".

  8. #578
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Не знам какво е обидното в това да се посочи , че една обява е непълна и следователно не отговаря на изискванията за обява описани в правилата на форума.По-скоро дългото стоене на тая обява без необходимата корекция е проблемното в случая.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #579
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Не знам какво е обидното в това да се посочи , че една обява е непълна и следователно не отговаря на изискванията за обява описани в правилата на форума.По-скоро дългото стоене на тая обява без необходимата корекция е проблемното в случая.
    Обидно може да има в начина на поднасяне на корекцията. А това, че някой не може да си напише обява или не е прочел изискванията си е в негов ущърб. Както добре го описа по - горе Перо. Корекция? Кой е длъжен да прави корекция? Вие му подавате от какво се интересувате, той/тя - отговарят или не. В зависимост накъде се развият и резултатите, модератора може да се намеси, санкционирайки тези които грубо се отнасят, редактира не добре оформените и граматически неиздържаните и в краен случай заличава/изтрива някои от тях. При остри нападки налага .. БАН. (Изпускам И-то, че става друго, което мода не извършва.)

  10. #580
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    .. БАН. (Изпускам И-то, че става друго, което мода не извършва.)
    Само за допълнителна яснота, И-то отпред или отзад да се чете

 

 
Страница 58 от 60 ПърваПърва ... 8485657585960 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •