Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 34 от 60 ПърваПърва ... 24323334353644 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 331 до 340 от общо 599
  1. #331
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Предложението е много добро, но то предполага НЯКОЙ ДРУГ ДА СВЪРШИ ОГРОМНА ПО ОБЕМ РАБОТА, за да може на тебе да ти е лесно. Само дето не се знае къде ще го намерим този някой друг........

    Затова аз отправям контра-предложение:
    Защо ти не изчетеш целия форум от първата до последната тема и от първия до последния постинг, и след това систематизирано в един файл на Excel да направиш КОНКРЕТНИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ коя тема къде да бъде подредена, как да бъде разбита на подтеми, как те да се казват, от кой постинг до кой постинг и т.н и т.н.

  2. #332
    Потребител
    Регистриран
    28.05.2012
    Мнения
    73
    Пчеларски район
    Пловдив
    Аз съм изчел голяма част от темите, а и се справям доста умело с разширените опции за търсене, имам опит. Както и филтрирам голяма част от мненията - знам на кои потребители да чета мненията с повишено внимание.

    Предложението не беше на мен да ми е лесно, а на бъдещите потребители, както и на всички останали да им е лесно.

    Сайтът не е мой, че да се занимавам с контри. Това беше предложение за развитието му.
    Както и да е.

  3. #333
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Просто ти направи предложение, което щеше да отнеме хиляди човекочасове на някого, когото няма как да го намерим. След това щеше да доведе след себе си хвалбите на 2-3 човека и оплювките на поне 100 човека. Нали знаеш - всички добри дела в този форум така биват награждавани - с оплювки.

  4. #334
    Гого, това което предлагаш, беше причината за създаването на този форум. На много от нас ни беше омръзнала неразборията във форума на Динко и затова направихме този. Първите години мисля че се справяхме успешно, макар да бяхме обвинявани в цензура от някои потребители. След смяната на собственоста на форума, новия собственик изрази желание за по-малко намеса от страна на модераторите, за да се чувстват потребителите по-свободни в демократичните си права.
    Резултата е виден. Но за него не е виновен Матеев. Погледни какво става в раздела за начинаещи. Всеки който вчера си е купил кошер, започва да пуска нови и нови теми за всеки отделен въпрос, който му хрумне. А на тях вече е отговаряно многократно и никой не си прави труда да го прави за пореден път.
    Форума е такъв, какъвто го правят потребителите му.

  5. #335
    Потребител
    Регистриран
    28.05.2012
    Мнения
    73
    Пчеларски район
    Пловдив
    Аз определено не търся вина в никого. Напълно съм съгласен, че форумът е такъв, какъвто го направят потребителите му.
    Но както на всяко място, така и тук, трябва да се спазват определени правила, базирани не само на етика и морал, за да може нещата да стоят малко по-добре. Предполагам, ще се съгласиш, че тези правила се създават и обмислят от правоимащите във форума и за спазването им се следи отново от същите. Това го пиша, понеже спомена раздела за начинаещи. За мен е недопустимо да съществуват теми със заглавия от рода на "имам въпрос", "питане", "моля за помощ" и т.н. Времето на всеки е ценно. Човек от самото заглавие трябва да си прецени има ли смисъл да влиза в темата или не. В стремежа си всеки да получи бързо отговор, често не се замисля над това. Най-малкото би било достатъчно, при стартиране на тема, в полето за писане да са изписани основните правила за създаването й. При клик за писане, да изчезват. Ако се използваха внимателно подбрани тагове, също би било полезно на човек да достигне бързо до сходна на интересуващата го информация.
    Отново казвам, не упреквам никого за нищо, само давам някои насоки, които от моя опит на администратор и потребител на форуми, биха били от полза и не е късно да им се обърне внимание.

  6. #336
    Абсолютно съм съгласен с теб. Аз лично обаче се изморих да го правя и ще "пасувам".

    Може би трябва да се дадът модераторски права и на други хора, които са мотивирани да го правят.

  7. #337
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Първите години мисля че се справяхме успешно, макар да бяхме обвинявани в цензура от някои потребители.
    Разбира се, че се справяхте успешно. Пък тез дето обвиняваха и сега ги няма. Лошо че изчезнаха и други.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  8. #338
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от Gogo Виж публикацията
    ...За мен е недопустимо да съществуват теми със заглавия от рода на "имам въпрос", "питане", "моля за помощ" и т.н. ...
    За това се канех и аз от доста време да пиша. В други форуми ако направиш такова заглавие на тема направо се трие. А се напълни с такива теми и то за въпроси, за които има отговори.

  9. #339
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Уважаеми, Колеги,
    Форумът е частна собственост и като такава отразява вижданията , желанията и разбиранията на собственика.Всички останали коментари ,включтелно и мои са преливане от пусто в празно."В който е ножа ,той реже сиренето"."Който плаща, той поръчва музиката."Ползвайте колкото ви дават и каквото ви дават.Това е положението....Живейте си живота!Не се косете и без другото сте сред малкото останали, на които им пука за пчеларството.
    А форума става все по-забавен....
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #340
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Е да, това е.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

 

 
Страница 34 от 60 ПърваПърва ... 24323334353644 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •