Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 56 от 60 ПърваПърва ... 6465455565758 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 551 до 560 от общо 599
  1. #551
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Скоро четох някъде статия в която пишеше, че държавните служители наброявали 140 000 човека, добавете пенсионерите и ето ви 80% от пчеларите. Всички те ги отглеждат за допълнителен доход. Получава се като в мебелния бранш, конкурираш се със собствените си работници работещи на часмак. Всеки сам да си прави изводите, но във всеки един бранш само 5% успяват, другите работят само за слава.

  2. #552
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Скоро четох някъде статия в която пишеше, че държавните служители наброявали 140 000 човека, добавете пенсионерите и ето ви 80% от пчеларите. Всички те ги отглеждат за допълнителен доход. Получава се като в мебелния бранш, конкурираш се със собствените си работници работещи на часмак. Всеки сам да си прави изводите, но във всеки един бранш само 5% успяват, другите работят само за слава.
    Ти не си нито държавен служител, нито пенсионер, също не ти е основен доход пчеларството, незнам дали ще успееш да го направиш такъв. Помниш ли, преди време водихме подобен спор, а след време пак ще се окажа прав. Пчеларството замира, разбери го най-после. В другата тема кмета се изрази достатъчно ясно, а това съм го натяквал неведнъж. Все пак имам достатъчна база за сравнение.
    А по темата бих казал, началото на форума бе създадено от ентусиасти, после настъпиха едни промени и навлязоха във форума хора, които си помислиха, че ..., а покрай тях и други такива, които пък хептен си нямат 'абер от пчеларство, последните "прокудиха" ентусиастите и те ти булка Спасовден ден. Останаха единици, тия, които помнят онова време, за да дадат отпор на многознайковците, ама те се оказаха много упорити.

  3. #553
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ти не си нито държавен служител, нито пенсионер, също не ти е основен доход пчеларството, незнам дали ще успееш да го направиш такъв. Помниш ли, преди време водихме подобен спор, а след време пак ще се окажат прав. Пчеларството замира, разбери го най-после. В другата тема кмета се изрази достатъчно ясно, а това съм го натяквал неведнъж. Все пак имам достатъчна база за сравнение.
    А по темата бих казал, началото на форума бе създадено от ентусиасти, после настъпиха едни промени и навлязоха във форума хора, които си помислиха, че ..., а покрай тях и други такива, които пък хептен си нямат 'абер от пчеларство, последните "прокудиха" ентусиастите и те ти булка Спасовден ден. Останаха единици, тия, които помнят онова време, за да дадат отпор на многознайковците, ама те се оказаха много упорити.
    Пчеларството не замира, просто се променя, всичо се уедрява, това е процес който го наблюдавам поне от 10 години и то не само в пчеларството. Начина на търговия се променя, а човек свикнал на нещо досега не му е комфортно с тези промени. Аз изграждам основата във момента на пчеларството ми, за да може след 3-4 години да ми стане основен доход, не напразно преди 2-4 години разпродадох почти всичко. Сега със 65 кошера вадя същото количество каквото беше и със 250 бр.

  4. #554
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Сега със 65 кошера вадя същото количество каквото беше и със 250 бр.
    Ех, ама като започнете с тия врътки и ужас. Ако няма паша ще си извадиш дедовия и ще го насочиш към вятъра от яд.

  5. #555
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ех, ама като започнете с тия врътки и ужас. Ако няма паша ще си извадиш дедовия и ще го насочиш към вятъра от яд.
    Дедовия беше със старите, сега съм си направил количката, кошерите са на стойките и по всяко едно време мога да ги преместя на паша.

  6. #556
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Дедовия беше със старите, сега съм си направил количката, кошерите са на стойките и по всяко едно време мога да ги преместя на паша.
    Тия високите, от пластмаса ли?

  7. #557
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Дедовия беше със старите, сега съм си направил количката, кошерите са на стойките и по всяко едно време мога да ги преместя на паша.
    Абе Янчо, ти ще се откажеш бая оптимист. Да, надеждата умира последна, но и ний сме дали нещо на света, демек много нещо ни е минало през главата и сме минали по този "розов" път. Ей го на и Рости се убеди в това, явно на твоята призма светлината пада под друг ъгъл. Дерзай приятелю!
    П.П. преди време имах транспортен бизнес. Единия камион претърпя ПТП, един стар майстор от бранша, който го ремонтира ми рече: За да имаш сполука в бизнеса, трябва да имаш два различни такива, тъй че когато единия "потъне", другия да го спаси. Помни таз приказка и ти Янчо!

  8. #558
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Предлагам:
    1. Последно мнение да не се цитира.
    2. Да се забрани един автор да пише две или повече последователни мнения в една тема. Каквото има да казва, да го казва наведнъж или да използва опция " промени" макар, че засега аз не мога да я намеря.
    И...молба- когато споделяте за успехи, подсказвайте поне малко как сте ги постигнали иначе.. е...и навремето имаше ударнички, за година изпълняваха петилетка....
    П.п опцията я намерих, извинявам се.

  9. #559
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    опция " промени" макар, че засега аз не мога да я намеря.
    Тук е "редактиране", ако говорим за едно и също.

  10. #560
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Да, благодаря.

 

 
Страница 56 от 60 ПърваПърва ... 6465455565758 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •