Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 38 от 60 ПърваПърва ... 28363738394048 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 371 до 380 от общо 599
  1. #371
    Направено е. Допустимите размери са вдигнати на 20 MB.

  2. #372
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от S.Mateev Виж публикацията
    Направено е. Допустимите размери са вдигнати на 20 MB.
    Благодаря! Разширенията xls и xlsx са забранени или просто не ми дава да ги качвам. Правата по групи предполагам.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #373
    В системата на форума изрично трябва да се упомене какви файлови разширения са позволени. В момента добавих docx, ppt, pptx, xls, xlsx. Ето и пълен списък на позволените файлове: bmp, doc, docx, gif, jpe, jpeg, jpg, pdf, png, ppt, pptx, psd, rar, txt, xls, xlsx, zip. Ако се сетите за други популярни разширения пишете за да ги добавя.

  4. #374
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Благодаря!
    epub и htm(html) ако не са проблемни(скриптовете в тях).
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #375
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Моля не залитайте с всякакви разширения. Безсмислено е. Софтуера на форума неслучайно е ограничил различните видове разширения. Идеята е да се качват само компресирани файлове, за да се пести трафик и дисково пространство. Различните формати за изображения по презумпция са компресирани, и затова форума разрешава тяхното директно качване. За всички останали файлови формати е редно да ползвате ZIP или RAR компресиране.

    Грешно е да се разрешава откритото качване на DOC и XLS формати и ако сина ми вече ги е разрешил, трябва да го накарам отново да ги забрани. Проблемът в тези формати е, че те разрешават вграждането на макроси вътре в документите, и е въпрос на време някой да качи документ с вграден в него вирус или троянски кон. Затова по принцип е редно такива файлове НИКОГА да не се изпращат в открит вид по мейл и НИКОГА да не се публикуват в интернет в открит вид. Виж ако са архивирани вече може да се публикуват, защото тогава файла вече не е в директно изпълним вид и така се дава шанс на локалните антивирусни програми да го проверят преди стартиране и да засекат евентуалния вирус или троянски кон.

  6. #376
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Моля не залитайте с всякакви разширения. Безсмислено е. Софтуера на форума неслучайно е ограничил различните видове разширения. Идеята е да се качват само компресирани файлове, за да се пести трафик и дисково пространство. Различните формати за изображения по презумпция са компресирани, и затова форума разрешава тяхното директно качване. За всички останали файлови формати е редно да ползвате ZIP или RAR компресиране.
    А може ли всички снимки в самите постове да излизат само като thumbnail 50x50 или 100х100 с линк към оригинала. Така няма да се налага да правим снимките по-малки, няма да се губят по разни сайтове(като паднат), форума ще зарежда по-бързо и т.н...
    Снимките да се качват през форума автоматично на файл сървър(postimg.org или друг), но да ги има и на форум сървъра и ако нещо стане с postimg.org, то снимката да се зарежда от форум сървъра.

    През телефона сайта зарежда много бавно, а и колегите с по-бавен интернет или компютър ще са доволни предполагам.

    Само предлагам.

    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #377
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Не зависи от мене - софтуера на форума си е такъв и нищо повече не може да се направи по въпроса.

    Да, препоръки към хората за по-добро оформление могат да се правят всякакви, но ти сам разбираш, че те няма да подействуват. Един разбрал, друг - не, трети не знае, четвърти не може, пети не иска, шести мисли по друг начин, а седми ще започне напук да прави обратното - нима всичко това не ти е пределно ясно?

  8. #378
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Не зависи от мене - софтуера на форума си е такъв и нищо повече не може да се направи по въпроса.

    Да, препоръки към хората за по-добро оформление могат да се правят всякакви, но ти сам разбираш, че те няма да подействуват. Един разбрал, друг - не, трети не знае, четвърти не може, пети не иска, шести мисли по друг начин, а седми ще започне напук да прави обратното - нима всичко това не ти е пределно ясно?
    Има готови решения, добавки за vbulletin и не е много работата да се преработят и да качват автоматично на postimg.
    Все пак това ще улесни много колеги, а и едно е 10 снимки х 1 МБ на страница, а друго е 10 х 5 КБ.
    thumbnail-а на снимката по-долу е само 180px × 102px и 5,78 КБ, а оригинала е 1920px × 1080px и 951.67 КБ.

    Винаги ще има хора правещи напук.

    Както и да е...това е само предложение.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  9. #379
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    Аз съм новак във форума и се опитвам да изчета всичко пропуснато, но имам проблем, когато се опитвам да изчета дадена страница от до и накрая се оказва че не съм онлайн или ако се задържиш по дълго в писане на мнение вече си изхвърлен от системата и всичко на ново трябва да се пише. Може да е моя грешка от незнание на техника на ползване , но понеже имам и друго предложение относно облика на форума и затова пиша в тази тема.
    Другото ми предложение е да има още в началото във Всичко за форума нещо като НЕКА ДА СЕ ПРЕДСТАВИМ (или нещо подобно) Място където всеки може и трябва да се представи, като например. Аз съм еди си кой, живея ........... , отглеждам .....бр. кошери в ..... населено място, ....... система кошери и тъй на татък.
    По този начин ще е по лесно да излезем от анонимността.

  10. #380
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от dankov64 Виж публикацията
    Аз съм новак във форума и се опитвам да изчета всичко пропуснато, но имам проблем, когато се опитвам да изчета дадена страница от до и накрая се оказва че не съм онлайн или ако се задържиш по дълго в писане на мнение вече си изхвърлен от системата и всичко на ново трябва да се пише. Може да е моя грешка от незнание на техника на ползване , но понеже имам и друго предложение относно облика на форума и затова пиша в тази тема.....
    Времето за поддържане на АКТИВНА СЕСИЯ във форума е настроено на 900 секунди (15 минути). Ако през този период от време не направите нито едно действие, форума ви разлогва автоматично.

    Ако например четете дълги постинги, правете от време на време REFRESH. Ако пишете дълги постинги - от време на време проверявайте какво сте написали, и така няма да бъдете разлогнат автоматично.

 

 
Страница 38 от 60 ПърваПърва ... 28363738394048 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •