Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 35 от 60 ПърваПърва ... 25333435363745 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 341 до 350 от общо 599
  1. #341
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Във форума съм въвел ДЕМОКРАЦИЯ, защото по-добра форма за вземане на решения и управление досега човечеството не е измислило. Всеки може да си има каквото си иска мнение, но нека да не забравя, че това си е лично негово мнение. За развитието на форума обаче е важно МНЕНИЕТО НА МНОЗИНСТВОТО, с което аз искам да се съобразявам. Малкото на брой опити, при които аз се съобразих с мнението на единични хора, ЗАВЪРШИХА ТРАГИЧНО !!! Аз си взех поука и от този момент нататък ще се съобразявам само с МНЕНИЕТО НА МНОЗИНСТВОТО.

    Ако искате от сега нататък нещо да се случи, опитайте се да убедите мнозинството във вашата правота. Създайте анкета и подложете идеята си на гласуване. И каквито резултати се получат на анкетата, аз съм склонен да се съобразя с тях.

    Иначе Зуница е прав - който плаща, той поръчва музиката. Моята музика засега е ДЕМОКРАТИЧНА, и аз съм единствения глупак в този форум, който плаща немалко лични пари, за да прави кеф на останалите. Не го забравяйте това. Модераторите също жертват много лично време, за да търчат след вас и да почистват мазали или конфликти. Хубаво е да ги отчитате тези факти, преди да започнете да критикувате мене или модераторите. Първо си задайте въпроса готови ли сте лично вие да направите такава саможертва на пари и време, и чак след това критикувайте. И още нещо - когато критикувате, давайте РАЗУМНА АЛТЕРНАТИВА !!! Ако такава няма, значи сте просто злобари, търсещи конфликт.

  2. #342
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Във форума съм въвел ДЕМОКРАЦИЯ, защото по-добра форма за вземане на решения и управление досега човечеството не е измислило. Всеки може да си има каквото си иска мнение, но нека да не забравя, че това си е лично негово мнение. За развитието на форума обаче е важно МНЕНИЕТО НА МНОЗИНСТВОТО, с която аз искам да се съобразявам. Малкото на брой опити, при които аз се съобразих с мнението на единични хора, ЗАВЪРШИХА ТРАГИЧНО !!! Аз си взех поука и от този момент нататък ще се съобразявам само с МНЕНИЕТО НА МНОЗИНСТВОТО.

    Ако искате от сега нататък нещо да се случи, опитайте се да убедите мнозинството във вашата правота. Създайте анкета и подложете идеята си на гласуване. И каквито резултати се получат на анкетата, аз съм склонен да се съобразя с тях.
    Това определено не е така.
    За пример давам тази анкета http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=1612.
    Мнозинството потребители на форума искаха да има едно задължително поле под "регистриран и мнения" както беше преди.
    И какво стана: излезнаха много задължителни полета които из дразниха всички и на края се съобразиха мненията на единици.

  3. #343
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Признавам, че това беше грешка. Просто се престарах, и си взех поука от това. И знаете ли - причината не беше в мене, а във факта, че голяма част от посетителите на форума имат слаба компютърна грамотност, и не могат да се справят с едно елементарно изискване за попълване на ново поле.

    Да, в анкетата отговориха със ЗА около 80-90 човека, но активните потребители са около 800, а пасивните (рядки влизащите) са няколко хиляди. Дефакто се получи така, че само една малка част успяха да се справят за по 5-10 секунди, а на преобладаващото мнозинство просто му се блокира достъпа до форума, защото не знаеха кой бутон да натиснат.

    И какво излиза от цялата тази работа? Искате да си направя ХАРАКИРИ и да сведа посетителите на форума от няколко хиляди до 100-200? Е няма да стане това - съжалявам. Има си някаква разумна граница на това, което искате, и на това, с което аз съм склонен да се съобразя, и да въведа в действие. Да се самоубивам обаче нямам намерение, както и нямам намерение да унищожавам форума.

  4. #344
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Форума си е много хубав, на мен много ми е помогна при първата ми среща с пчелите. Не искам да критикувам никой, просто отбелязах един факт.
    Адмирация за всички който отделят време и пари за да е удобно на останалите.

  5. #345
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Матеев е прав! Идеята за разбиване на форума на подфоруми, създаването на Faq секции и т.н. е добра, но наистина изисква много часове труд на много хора. Подобна реформа направихме в Setcom.bg преди няколко години, но десетина модератори и админи вложиха почти едномесечен труд. Разликата между двата форума обаче е огромна. Setcom.bg е всеобхватен форум, а този е специализиран и не иска такава фрагментация. Моята лична препоръка е ако има възможност да се направи по-функционална търсачката. Иначе и така форума си е добре структуриран.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #346
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Не знам къде видяхте критики. Просто предложения. Като има по 20 теми "моля помогнете", "имам въпрос" и тем подобни не виждам по какъв начин ще доведат до развиване на форума. Аз лично такива теми все по-малко чета, а и ще спра да ги отварям. Няма нищо лошо да се пита, но като погледнеш заглавието да ти става ясно за какво иде реч.

  7. #347
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Te тези теми по естествен път потъват надолу и отиват на втора и трета страница. Тоест форума по естествен път се самопочиства от безинтересните теми. Хубавите и масово посещаваните теми винаги си стоят на първа страница.

  8. #348
    Потребител
    Регистриран
    28.05.2012
    Мнения
    73
    Пчеларски район
    Пловдив
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Моята лична препоръка е ако има възможност да се направи по-функционална търсачката.
    Според мен търсачката на vBulletin платформата е доста функционална. Даже се учудвам, че човек имащ нещо общо с управлението на setcom, би имал подобни проблеми. Би ли казал какъв е проблемът с търсачката тук?

  9. #349
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Gogo Виж публикацията
    Според мен търсачката на vBulletin платформата е доста функционална. Даже се учудвам, че човек имащ нещо общо с управлението на setcom, би имал подобни проблеми. Би ли казал какъв е проблемът с търсачката тук?
    Ето един пример - в една от темите се предлагаше тънка тел от неръждаема стомана. Реших да намеря темата и пуснах търсене за думата "тел".
    Ето отговора:
    The following words are either very common, too long, or too short and were not included in your search:
    тел
    В Сетком ситуацията не е по-различна при търсачката.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #350
    Потребител
    Регистриран
    28.05.2012
    Мнения
    73
    Пчеларски район
    Пловдив
    (:
    Има ограничение в минимален брой символи за дума. По подразбиране са 4.

 

 
Страница 35 от 60 ПърваПърва ... 25333435363745 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •