Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 49 от 60 ПърваПърва ... 39474849505159 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 481 до 490 от общо 599
  1. #481
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Борка, благодаря за доверието, но първо съм хоби пчелар, и второ знанията ми клонят към нула! А с компютура, както казваше професора ми по информатика съм яко на вие! Така че, нищо не пречи другия месец да дойдеш на сбирката да почерпя? Поздрави!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #482
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Бат Тянко , защо мислиш , че твоите знания клонят към нула ?
    Моето мнение за теб е друго.

  3. #483
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Ето това би могло да се направи,като "стъпка" за да се регистрираш във форума.http://pchelari.com/forum/showthread...B0%D0%B5%D0%BC

  4. #484
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Ето това би могло да се направи,като "стъпка" за да се регистрираш във форума.http://pchelari.com/forum/showthread...B0%D0%B5%D0%BC
    Честно казано мислех че тази тема си "отшумя" поизпуснахме малко пара заради цените на меда, де минимис, новата наредба 13 и т.н. ....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #485
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Бат Тянко , защо мислиш , че твоите знания клонят към нула ?
    Моето мнение за теб е друго.
    Като си помислим колко обширно и всеобхватно е човешкото познание (науката и технологиите), то тогава наистина можем да твърдим, че познанията на всеки един човек за каквото и да било клонят към нула. Ако някой все пак е постигнал 0.1% от човешкото познание, значи е гений.

  6. #486
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Като си помислим колко обширно и всеобхватно е човешкото познание (науката и технологиите), то тогава наистина можем да твърдим, че познанията на всеки един човек за каквото и да било клонят към нула. Ако някой все пак е постигнал 0.1% от човешкото познание, значи е гений.
    Я чакай да пресметна ... такааа...даа...близо съм.

  7. #487
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    111
    Пчеларски район
    община Белоградчик
    Не знам от колко хора е форума, но ако са 2000 x 0,05%=100%

  8. #488
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Като си помислим колко обширно и всеобхватно е човешкото познание (науката и технологиите), то тогава наистина можем да твърдим, че познанията на всеки един човек за каквото и да било клонят към нула. Ако някой все пак е постигнал 0.1% от човешкото познание, значи е гений.
    Има един парадокс, свързан с това: "Човек колкото повече знае, толкова повече не знае". Ето и обяснението.
    Представете си, че вашата глава е един балон, пълен със знания. Това са вашите знания, а всичко извън балона е човешкото познание на света, което не знаете. Повърхността на балона е контакта между двете, Наливайки знания в главата си вие надувате балона и неговата повърхност се увеличава, а от там и вашия контакт с това, което не е ваше познание. За това, колкото повече знаете и балона е по-голям, толкова повече не знаете. Вие просто разширявате контакта с общочовешкото знание.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #489
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Има един парадокс, свързан с това: "Човек колкото повече знае, толкова повече не знае". Ето и обяснението.
    Представете си, че вашата глава е един балон, пълен със знания. Това са вашите знания, а всичко извън балона е човешкото познание на света, което не знаете. Повърхността на балона е контакта между двете, Наливайки знания в главата си вие надувате балона и неговата повърхност се увеличава, а от там и вашия контакт с това, което не е ваше познание. За това, колкото повече знаете и балона е по-голям, толкова повече не знаете. Вие просто разширявате контакта с общочовешкото знание.
    В постинга ти има много истина и във връзка с нея ще повторя една любима моя мисъл, която сам съм си я измислил:

    Всеки знае какво знае, но никой не знае какво не знае !!!

    Във връзка с това всеки живее в едно огромно море от самозаблуди, и е цяло чудо, че цивилизацията, науката и обществото все пак вървят напред.

  10. #490
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Има един парадокс, свързан с това: "Човек колкото повече знае, толкова повече не знае". Ето и обяснението.
    Представете си, че вашата глава е един балон, пълен със знания. Това са вашите знания, а всичко извън балона е човешкото познание на света, което не знаете. Повърхността на балона е контакта между двете, Наливайки знания в главата си вие надувате балона и неговата повърхност се увеличава, а от там и вашия контакт с това, което не е ваше познание. За това, колкото повече знаете и балона е по-голям, толкова повече не знаете. Вие просто разширявате контакта с общочовешкото знание.
    Аз като по - прост ще го кажа с една дума - ОСМОЗА.

 

 
Страница 49 от 60 ПърваПърва ... 39474849505159 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •