Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 45 от 60 ПърваПърва ... 35434445464755 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 441 до 450 от общо 599
  1. #441
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Аз мислех, че във форума сме пчелари, а то половината сме били престъпници! Колеги,моля ви не влизайте с пушки повече във форума.

  2. #442
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Даа всеки е прав за себе си, погледнато от неговата камбанария. Собственика е в правото си да прави каквото си поиска - частна собственост, стига да не нарушава законоустановения ред. Посетителите, волю - неволю ще трябва да се съобразят с това. Има обявен референдум - анкетата. Всеки сам избира да гласува или не. Както и всеки сам ще избере дали да се лиши от правото си да е участник в дискусиите или просто наблюдател на процесите тук. Струва ми се, че на по-късен етап ще има доста колеги, които ще се влеят във втората група - гост наблюдатели. Всеки решава сам за себе си.
    Ха-ха-ха, как се раздвижи форума от вчера на сам.

  3. #443
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Форумът е създаден с цел, а аз и модераторите имаме мисия за постигането на тази цел. Всичко останало, което се случва, е само следствие на едно или друго възникнало събитие, което пречи за постигането на тази цел.

  4. #444
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Радвам се, че най-после започна да мислиш по въпроса. Това е похвално. Да, ама на следващото изнасилване ще осъзнаеш, че табелата не помага. И пак ще се наложи да мислиш. И ще въведеш някакви по строги мерки, и така няколко пъти подред докато най-после не измислиш наистина работещ метод.

    Сега осъзнаваш ли най-важното от цялата тази история? Ще ти го синтезирам, за да не ти се налага да мислиш:

    Ако сложиш около сергията си 10 метрова бетонна ограда с 4 картечни гнезда по ъглите, най-вероятно никой няма да успее да изнасили жена ти, но в същото време и никой няма да дойде да си купи мед.

    Другата крайност е да накараш жена си да идва чисто гола на сергията и услужливо да се разчеква и надупва на всеки един клиент. Така със сигурност ще реализираш огромни продажби.

    Тебе обаче не те устройват тези две крайности. Иска ти се нещо междинно, при което някакси да ограничиш свободата на своите клиенти, налагайки им някакви ограничения (на всички без изключение), като в същото време да загубиш колкото се може по-малко от тях (тези с голям ....... ). И понеже не знаеш как да го постигнеш, започваш по метода проба-грешка да търсиш нивото на ограничения, което ДА Е ПОНОСИМО ЗА ВСИЧКИ и в същото време да изгони от сергията колкото се може повече от тези с голям ........

    Ще ти се наложи последователно да въвеждаш все по-строги и по-строги мерки, предотвратяващи изнасилването на жена ти, като в същото време ще търсиш някакъв компромисен вариант, при който да загубиш колкото се може по-малко клиенти.

    Сега предполагам се усещаш, че и аз търся накакъв работещ междинен вариант между двете крайности - картечните гнезда по ъглите или чисто гол, разчекнат и надупен.
    Много интересни разсъждения.

    На какво ли ще заприличат, ако вместо "изнасилване" вземем като пример "злоупотреба с лични данни".

  5. #445
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Абе тия дни явно нещо се случва. Значи форумът е създаден с цел, това е ясно и е записано някъде в началото а и се помни все още. Оттогава обаче минаха няколко трансформации, смяна на собственост, съответно тихомълком някои от целите на форума бяха трансформирани нанякъде... Модераторите тук нямат думата категорично, те си идват и отиват. Интересно обаче, г-н Матеев, като речете да сменяте бизнеса, вероятно ще шитнете и форума, та какво става с базата данни, лични такива? Кой е гарантът, освен Вашата мъжка дума?? И вземете се успокойте малко, кой престъпник, кой закононарушител, кой измет няма как Вие да казвате и още по-малко използвайки форумната информация. Знам отдавна кой сте и колко много сте направил в различни области и не Ви прави чест да се занимавате с подобни неща...
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  6. #446
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    За разлика от тебе на мене ми се налага да вземам ТЕЖКИ РЕШЕНИЯ за ситуации, в които винаги ще има недоволни, независимо какво е решението. При това положение е най-добре да се вземат такива решения, които удовлетворяват мнозинството. Това се нарича ДЕМОКРАЦИЯ.

    Така че и в конкретния случай каквото и решение да взема, все ще има недоволни. И поради тази причина аз ще се съобразя с резултатите от анкетата - каквито и да са те. Тоест решението ще го вземе МНОЗИНСТВОТО. И ако някой от вас иска да му се чуе неговия глас, ами да отиде и да гласува в анкетата. Всичко останало е само разчесване на клавиатурата и влагане на излишни емоции.

  7. #447
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    За разлика от тебе на мене ми се налага да вземам ТЕЖКИ РЕШЕНИЯ за ситуации, в които винаги ще има недоволни, независимо какво е решението..
    От 15 години това ми е част от служебните задължения, така, че няма какво да си мерим, а и за разлика от Вас, над мене има още по-големи. И не е необходимо да ни обяснявате какво значи демокрация, все още ли си мислите, че участниците във форума не покриват поне средното ниво на интелигентност за страната. Жалко!

    А да! В предния си пост имам две въпросителни изречения към Вас. Ще ми отговорите ли? Благодаря!
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  8. #448
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    ..........Интересно обаче, г-н Матеев, като речете да сменяте бизнеса, вероятно ще шитнете и форума, та какво става с базата данни, лични такива? Кой е гарантът, освен Вашата мъжка дума??......
    Аз съм Администратор на лични данни съгласно изискванията на Закона за защита на личните данни и като такъв нося отговорност пред същия този закон.

    Иначе наистина притежавам огромно количество лични данни - това са хилядите клиенти на десетките фирми, на които съм собственик или Изпълнителен директор. Също така имам и личните данни на хиляди пчелари - от списъците на КБП, БПРА или от клиентите по пчеларските програми. Ако съм искал по някакъв начин да злоупотребя с тези данни, досега вече щеше да се е разчуло.

    Според мене цялото това раздухване около личните данни е един умишлен опит за създаване на параноя за нещо, което всъщност не съществува. Никой никога не ви е искал ЕГН-то или номера на личната карта, така че малко се престаравате в критиките и оплювките.

  9. #449
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Матеев според мен допускаш грешка . Личните данни са лични . Като чета какви параноични схеми се развъртат чак се чудя дали да не изхвърля компютъра телефона и всичката техника накуп. Мислех да не пиша в темата с анкетата ама те сега станаха три за едно и също нещо и не знам вече и къде да не пиша . Това което ми е изискано при регистрацията е достатъчно във повечето форуми , ако тук се иска повече каква е причината ? За мен няма значение дали на ника ще пише Спиридон от Долно Уйно или kjkjkjhh , цъкам на мненията и решавам дали да вярвам на написаното от него. Най-правилното решение е първите 20,30,50 или 100 мнения да се удобрят от модератор . Не забравяйте , че форума са хората няма нищо общо със сайт на който си собственик . Ако на потребителите не им хареса или ще спрат да влизат или ще се преместят другаде . Още една тема за размисъл е , че полезни и стойностни мнения се намират в доста стари постове , в новите все по трудно . Дали е начина някой да си каже телефона или ЕГНто ?

  10. #450
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Добре, ще поставя въпроса под друга гледна точка:
    Когато отивате в банката да си отворите банкова сметка, ритате ли срещу това, че тя ви иска една камара лични данни?
    Не го правите, защото без личните ви данни банката няма как да ви предостави услугата, която я желаете. Тоест вие ДОБРОВОЛНО си давате личните данни, очаквайки насреща някаква услуга.

    Нека сега да приемем, че форума предоставя някакви услуги, ползването на които изисква някакви "лични данни:

    1. Услугата ЧЕТЕНЕ НА ФОРУМА, но без право да се виждат снимките и да се теглят файловете. Тази услуга не изисква никаква регистрация, така че можете спокойно да си я ползвате без да си давате личните данни.

    2. Услугата ПРАВО ДА СЕ ТЕГЛЯТ ФАЙЛОВЕ И СНИМКИ - тази услуга изисква регистрация във форума, а такава не може да стане без да предоставите валиден E-Mail адрес. Но забележете - никой не ви задължава да го направите това. Решението си е лично ваше и вие го правите това НАПЪЛНО ДОБРОВОЛНО. Ако искате - не се регистрирайте, и никой няма да ви се разсърди за това. По време на същата тази регистрация вие ДОБРОВОЛНО СЕ СЪГЛАСЯВАТЕ да спазвате правилата на форума.

    Следователно тука имаме една форма на ДОБРОВОЛНА СДЕЛКА - давате нещо (E-Mail адреса си) и в замяна получавате друго нещо (съответната услуга). Ако някоя от двете страни не си изпълнява задълженията по тази сделка, значи тази сделка ВЕЧЕ НЕ Е ВАЛИДНА или с други думи ДОГОВОРА МЕЖДУ ДВЕТЕ СТРАНИ СЕ РАЗВАЛЯ. В конкретния случай - получавате БАН, ако не пожелаете доброволно да напуснете форума.

    Това бяха съществуващите до момента правила, договорки и съглашения и поне едната страната (администрацията на форума) досега стриктно ги е спазвала. За другата страна (посетителите) това невинаги е било така, и затова за период от 3-4 години се наложе 5-6 от тях да бъдат насила изхвърлени.

    В момента нищо не се е променило по тези съглашения освен факта, че мнозинството от посетитепите искат да се направи някаква малка промяна по правилата за предоставяне на услугата ПИСАНЕ ВЪВ ФОРУМА. Нека да изчакаме резултатите от анкетата, и ако те наистина показват такива настроения на мнозинството - ами няма как, ще се наложи да променим ПРАВИЛАТА за това кой има правото да я ползва тази услуга. При това забележете - дори и по новите правила ПАК УЧАСТИЕТО ЩЕ Е ДОБРОВОЛНО. Тоест никой насила не може да ви накара да си дадете ИМЕТО И ФАМИЛИЯТА.

    Така че спрямо анонимните посетители на форума НЯМА ДА ИМА НИКАКВИ НАСИЛСТВЕНИ ДЕЙСТВИЯ за каквото и да било. Всичко пак ще е напълно доброволно с една малка разлика - правото за писане във форума вече ще се възприема КАТО УСЛУГА, която ще я получават само реални пчелари с реални имена от реален пчеларски регион. Ползването на тази услуга пак ще е НАПЪЛНО ДОБРОВОЛНО.

    Все пак всичко зависи от резултатите на накетата, така че нека да не избързваме.

 

 
Страница 45 от 60 ПърваПърва ... 35434445464755 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •