Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 60 ПърваПърва 123451353 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 599
  1. #21
    Цитат Първоначално публикувано от Kiril8305
    Чесно казано , лично аз започвам да се чувствам доста неудобно във вашия форум, чувствам се като паразит във вашата екосистема така да се каже, сред хора със толкова опит и познания
    Това въобще не си го помисляй, защото не е вярно. Форума е на всички. А опита идва с времето. Това, че се занимаваш от скоро, не означава, че не може да споделяш или да питаш. Вярно, че сред нас има хора с огромен пчеларски опит, но само глупак може да си повярва, че знае всичко.

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Здравейте колеги.Прочетох постовете по-горе и си зададох някои въпроси.Аз ползвам системата ДБ, други колеги Фарар, трети ЛР, четвърти колега система Гърдев и т.н. И си мисля че нищо не ни пречи да споделиме своята практика и техника на работа, в някоя от подходящите за това теми, вече ги има създадени и там трябва да описваме практиката си, защо ни е нова отделна.Както го направи Доктора в Темата "Кошера на Гърдев" описа прекрасно тех. си на работа с тази система.Така мисля че ще е по-подредено.Според мен ако направим обща тема "Моята практика" си мисля че ще стане следното.Аз или друг ще започне да описва техниката си на работа със С-мата ДБ и понеже постовете ще са дълги и трудни за довършване на един дъх ще напишем следва.... Друг колега през това време ще пусне пост за тех. си на работа с ЛР, трети с Фарар, Пак аз ще се включа с довършване на моя пост, Юри ще продължи с ЛР, Доктора с систем. Гърдев и т.н., някои ще пита нещо са някоя техника, и темата ще стане доста обширна, а постовете трудни за проследяване. Аз се интересувам от техн. на работа на колегите работещи със системата ДБ и те от моята. Ако темата е обща за различните системи трябва да отсявам мнения на колеги практикуващи други системи кошери.И какво ще пишем в досега създадените теми. Ако поискам да знам каква техника на работа си е създал и практикува примерно Юри ще търся и чета постовете му в темата за ЛР. Моите поставе ще бъдат в темата за ДБ, на колежката Валя Петрова във Фарар, защото според мен така е по подредено и редно.За новите членове ще бъде по-лесно за ориентиране и запознаване с нашите добри практики относна тех. ни на работа с определен вид кошер. Но както решите това си е мое мнение и не го натрапвам на никого.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  3. #23
    Имаш право. Не се бях замислял за това. А и вероятно ще има въпроси на които да се отговаря и ще стане мазало.

  4. #24
    Потребител
    Регистриран
    07.10.2010
    Мнения
    61
    Цитат Първоначално публикувано от yuri
    Имаш право. Не се бях замислял за това. А и вероятно ще има въпроси на които да се отговаря и ще стане мазало.
    Подкрепям колегата Станко, тъйкато аз все още съм четящ, нямам все още кошери и ще ми бъде по лесно за ориентиране, да прочета в направените вече теми за системите и техниките на работа. Мое неангажиращо мнение.
    Живей както можеш, ако не можеш както искаш.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Нека всеки колега, който иска да сподели начина си на работа - просто да пуска нова тема, а не всички практики да са в една тема, така всеки който има въпроси ще може да ги задава към конкретния автор.

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov
    Нека всеки колега, който иска да сподели начина си на работа - просто да пуска нова тема, а не всички практики да са в една тема, така всеки който има въпроси ще може да ги задава към конкретния автор.
    Kато се пуска темата в съответния раздел за вида кошер !
    Невсичко с две бузи е лице !

  7. #27
    В зависимост от това колко хора решът да пуснат такава тема мога да предложа следното даден колега пуска тема моя начин на работа с ДБ темата е негова , не бърза естествено със пускането на темата ако както казва колегата Станко не може на веднъж да опише начинът си на работа да направи на компа си един файл в който да подреди мислите си и да напшие това което иска.След като е решил , че е оформил всичко отваря темата и просто копира мислите си от файлът на компа си във конзолата за писане на форумът.При което следва да се коментира дадената система.
    Така ще се избегне написаното по горе , да се пише в една дема един връз друг.Знам , че ще кажете , но така написан пост ще е дълъг и отегчителен , да но аз не смятам така мисля ,че когато тръгнеш да следиш мисълта на някого е необходимо да го правиш от начало до край , а не в накъсани постове както обяснява колегата Станко.
    Проблемът ще стане ако много хора решът да пускат такива теми.Ако има доста хора желаещи да споделят технологията си на пчеларстване може да се пуснат разделчета като Техники Прилагани при Работа с ЛР кошери, Техники прилагани при работа с кошери на Гърдев и тн. и така да речем някой колега отваря темата във раздел Техники прилагане при работа с ЛР кошери и я кръщава техника на едикой си, другият отваря в същия раздел техника на еди кой си пак и така , ако даден потребител споделя мненията на даден колега той ще търси неговия начин на работа като сходен, и така лесно ще се ориентира.
    Това е просто хрумване.
    Проздрави!

  8. #28
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    В този ред на мисли предлагам , на съответното място да се отварят теми от рода "Моят начин за производство на маики" , като в случая моля за това Юри и Буци59 !
    Невсичко с две бузи е лице !

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Най-старите са отдолу,а последните са най-горе.Мисля,че няма значение откъде ще започнеш да си ги четеш.Това е техническата възможност на форума.Мисля,че и в другите форуми така са подредени хронологически-от старите към новите.

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Колега Вальо , ако искаш да прочетеш директно някое мнение , още на началната страница след името на човека написал мнението има стрелчица и правоъгълниче (листче) - кликни върху него и готово ! wink;
    Невсичко с две бузи е лице !

 

 
Страница 3 от 60 ПърваПърва 123451353 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •