Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 60 ПърваПърва 12341252 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 599
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Бих помолил производителите на кошери или пък на друг инвентар свързан с пчеларството, както и кошери втора употреба, да съпровождат обявите си със снимков материал на продукта, за да се избегнат множество информативни въпроси свързани с него.Снимковия материал дава отговор на тези въпроси и могат да се направят корекции на продукта, в зависимост от желанието на купувача. Така ако ми е необходимо нещо, предпочитам да дам парите си на колега от форума, независимо дали е ново или втора употреба.Благодаря предварително.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Първо искам да кажа , че форума не е лош.
    Второ - има много колеги с голям брой семейства и опит , които не пишат или не пишат нищо съществено.
    Трето - мисля , че групата на критикуващите и присмиващи се е много голяма
    Четвърто- предлагам да се създаде задължителна тема " моята технология " , в която всеки да напише макар и само 5 реда , но по същество.
    Пето , знам , че няма такава опция , но пък има модератори , които да отстраняват от форума този , който не е писал там и(или)пуска предимно критични , негативни , обидни и насмешливи мнения( и полуграмотни също).

    Шесто - тълкувайте го както си искате , но истински задълбочените дискусии тук липсват.Запитайте се защо , и какво ново ще научите така .Затова се появяват предимно единични изречения от хора с наистина ценна информация , и обикновено критиците веднага омазват темата...
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Напълно подкрепям "конструктивните" предложения на колегите. По този начин г-н Коста ще може да се вихри във форума.
    В многословните си постове той омаловажава и неглежира всичко, което не е измислено от него или за което не е чувал или чел. За него Фарар е Клейтън, който не си е свършил добре работата в сравнение с него, Коста, а Венер Коста просто "не го уважава".
    Искрено Ваша колежка и приятелка: iris

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Колеги,на всички ни е ясно,че всеки от нас работи с определен вид и модел кошер.Всеки от нас е свикнал да работи,усвоил е тънкости,прецизност и неволно е притъпил знанията си в боравенето с друга система кошери,което е и нормално.Вярно е,че в пчеларството има закони,които са еднакви за всички системи кошери,и те не се забравят,особено за тези колеги,които имат дълга и богата практика с пчелите.Да,тук има хора,които знаят много за пчелите,и споделят това,има и такива,които идват за да се научат.Нека не губим доверието на такива млади хора,нека всеки споделя своя опит,със своята система кошери с които работи,а не да се превръщаме в оратори на форума,подмятайки философски,знаейки,и можещи всичко.Такъв още няма,няма и да има.
    И още нещо-добрият тон,обноски и държание са задължителни във възпитанието на всеки един от нас.Нека се срещаме тук не за да се караме и показваме колко сме велики,а да можем да се усмихнем и кажем-да,успях да науча нещо ново и пак ще се върна.Успех на всички.

  5. #15
    Напълно споделям тезата на buci59. Както и предложението на Христо за тема "Моята практика". Мисля, че трябва да има такава тема и ако някой не ме изпревари ще я създам аз, когато ми остане време да опиша моята техника на работа.

  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Нее лошо да го направиш ! Ти си грамотен мъж и има какво дасе научи от теб , както и от другите опитни колеги , като конкретен начин на работа ! wink;
    Невсичко с две бузи е лице !

  7. #17
    Автор
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Варна
    Аз мосля че ВСИЧКИ мнения в форума трябва да са от "моята практика" а не общи приказки и философии. Вече има теми от по няколко страници без нищо същественно в тях.
    ,,може би има някаква надпревара кои ще напише повече мнения за която незнаем,, wink;
    Поздрави

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    И аз споделям горните мнения!Стига с тези философски и загадъчни постове.И,стига с преписването от книгите и статиите,само да се вдига рейтинга!Подкрепям създаването на тема "моята практика".

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Цитат Първоначално публикувано от христо
    ....предлагам да се създаде задължителна тема " моята технология " , в която всеки да напише макар и само 5 реда , но по същество.
    И аз съм съгласен за създаването на такава тема и тъй като колегата Христо даде идеята,нека той да е кръстника и да бъде първият описал техниката си на работа.

  10. #20
    Здравейте колеги!
    Адмирации към всички за това което правите за този форум.
    Чесно казано , лично аз започвам да се чувствам доста неудобно във вашия форум, чувствам се като паразит във вашата екосистема така да се каже, сред хора със толкова опит и познания , бих искал и аз да дам своя принос към форума , а не само да черпя информация и да изисквам от колегите да помагат с идеии и да споделят за това или онова , но уви просто нямам годините на опит зад мен.Още веднъж искам да ви благодаря за търпението към такива като мен.

 

 
Страница 2 от 60 ПърваПърва 12341252 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •