Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 60 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 599
  1. #101
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Присъствието и комуникацията в този форум е доброволна и в този ред на мисли е нормално да се спазват правилата и добрите отношения.Вярно , че прехвръкват искри от време на време но това си е в реда на нещата - хора сме. Съгласен съм с колегата Станко. Нека бъдем Добри помежду си.

  2. #102
    Потребител
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    разградско
    Има ли възможност към мненията да се добави бутон ДОКЛАДВАЙ(сигнал) за нередности

  3. #103
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Няма такава възможност.Ако забележиш такава,пиши точно тук.Така всички ще се запознаят със случая и ще реагираме незабавно и адекватно.

  4. #104
    Малко е верочтно да може, щом не става предложения бутон "Докладвай". По същество предложението ми е почти същото. Все пак ще го напиша.

    Предложение.
    Да се въведе рейтинг на мненията. Когато някой хареса някое мнение да го отбележи. Когато не го хареса - пак. Това да се отразява на профила на форумеца, до "брой менения". Това би било много полезно и за начинаещите които идват с въпрос и получават 5 различни съвета. Рейтинга на "съветващия" може да е критерии. Потребител с "много отрицателен" рейтинг да се банва за определен период. С още по-отрицателен рейтинг да се банва завинаги. Ако не може да става автоматично, да се пише в тази тема.
    Това дава шанс на самия "грешник" да види накъде отиват нещата и да се "поправи" своевременно и по-важното самостоятелно.
    "Спокойствие и само спокойствие" - Карлсон който живее на покрива.

  5. #105
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    225
    Пчеларски район
    Ловеч
    За рейтингова система ще опитам да направя но не съм съгласен с баннването, според рейтинга на потребителя ще може човек да прецени да ли да вярва на този потребител.
    http://pchelarite.com Сайт за пчеларство, пчели, пчелари

    http://obiavitevi.com Публикувайте обявите си в раздел пчеларство http://obiavitevi.com/index.php?page...&sCategory=396

  6. #106
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov
    предложението на valyo е интересно
    Кое му е интересното ето вземи за пример последните десетина поста в темата -боядисване на кошери и ги оцени по 10ната система=?
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  7. #107
    Не е нужно всичко да се рейтингува. Естествено нормално зададен въпрос примерно няма да се рейтингува - само отговорите И то от който иска.
    Така ако някой почне прекомерно да досажда и събере доста минуси, като ги види може да се замисли.

    Но е добре ако може един човек да гласува само по веднъж за едно мнение.
    "Спокойствие и само спокойствие" - Карлсон който живее на покрива.

  8. #108
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    В е-bay например също има рейтингова система. След всяка покупко-продажба всеки от двете страни оставя feedback (съжалявам ама дълго време ще се опитвам да си спомня думата на български). С времето се трупа история.
    Когато продавача има прекалено нисък рейтинг, това означава само едно - мошеник, не купувай от него.
    Когато купувача има нисък рейтинг - неплатежоспособен клиент.

    Де да можеше да се въведе нещо подобно за майкопроизводителите и търговците в Бг.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  9. #109
    Nic 59
    Guest
    Никъв рейтинг не може да ни спаси от самите нас. Може да рейтингуваш съдържателно мнение защото си доволен, но можеш и да дръпнеш другарчето си в катрана, то за това казват че рогатите не слагат охрана край казаните на Българите. Професионализъм не се налага по този начин. Например в развитите държави бранша сам си е наложил определени практики които останалите са длъжни да спазват и котрола се извършва от самите членове на организацията, и го правят честно и съвестно. Там пчелари контролират пчелари и е напълно резонно защото никой друг не разбира от пчели, и какво ще стане в България ако група контролиращи от даден град отидот при колега със 100 - 200 кошера и не дай боже намерят нещо.............
    Как могат да изпъкнат и да са на почит и уважение професионалистите във чуждоезичните форуми и то без рейтиговане /горките колко са назадничави/а тук не? Как ще рейтнговате "големите" производители вкл. работещите по програмите когато тук ги няма? Бранша се тресе от интриги и далавери та останахме да "оправяме" начинаещите като мен. Не ми трябва рейтинг, нивото до което искам да стигна зависи от мен, трябват ми условия да стигна там докъдето мога.

  10. #110
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136
    Nic 59 -
    Тук все ще се намери някои да те препъне спокоино.
    Има монопол в тая страна и тои е Държавата - (правителството), тя го определя и оправия няма + хора които искат да забогатеят много и бързо, затова всичката ни е такава.


    Това за реитинга е добре да, но нека да се отбелязва на профила, к'во няма нищо лошо. Да се знае на кои да се вярва и на кои не.

 

 
Страница 11 от 60 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •