Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 31 до 34 от общо 34
  1. #31
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Успоредното на входа разположение на рамките съществува, като практика, но не знам защо не се работи така и не съм се интересувал, но едва ли достъпа им при подвижно ще ти е по-лесен.

    А относно люшкането на рамките има доста начини - аз не ползвам нито един от тях и никога не съм правил нещо за предотвратяването му.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  2. #32
    Наблюдател
    Регистриран
    13.06.2011
    Мнения
    46
    Положението на рамките спрямо платформата, се определя от пътя, който ти предстои. Ако е асфалт, трябва да са успоредни на ремаркето, ако е пресечена местност, черен път, задължително перпендикулярни! Не вярвам, че кошер с по-малък брой рамки, превозван по черен път, без укрепване няма да е събран "накуп".

  3. #33
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Колега Керчев до някъде с разположението на рамките си прав но ако пчеларстваш с 12 рамкови кошери,аз работя с 10рамкови защото са по-тесни и се ловят повече във форгона ,ако имах 12ки идеята не лоша щях да завъртя на дестина плодниците на 90 градуса за да пробвам как се работи така.Аз до сега не съм укрепвал при превоз нито рамки ,нито кошери и никога не съм имал проблем защото рамките са заклеени и не мърдат,а кошерите от собствената тежест не мърдат, но никога не е късно да стана за резил ако се обърне във форгона някой кошер при превоза.

  4. #34
    Наблюдател
    Регистриран
    30.03.2011
    Мнения
    12
    Здравеите,не практикувам подвижно пчеларство,но и аз се замислих как би било най-практично(с каква платформа) и се сетих за бусовете,които са с инвалидна платформа.
    Мисля,че така инвестицията ще е най-малко(3-4000лв),разбира се че с фургон би било по лесно,тъи като няма да сваляш и качваш,но когато видях крана за 11-20 000лв от тази тема се сетих за по-евтин и малкомащабен варянт.
    Когато си търсех бус(за семеини цели),видях тези бусове със завъртащо се рамо,чиято платформа стигаше до земята,на нея биха се сложили 4-6 кошера(предполагам).
    Само давам идея,не акъл.

 

 
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •