Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 3 от общо 3
  1. #1
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч

    Профилактични прегледи през 2016 г.

    Получихме официално писмо от МЗХ, в което ни информират, че срокът за извършване на пролетните профилактични прегледи на пчелните семейства е удължен до 15.06.2016 г.

    За който не знае, тази година много се забави приемането на бюджета за профилактичната програма, по който плащаха на ветеринарните лекари да извършват профилактичните прегледи. Поради тази причина със заповед на д-р Дамян Илиев (Изпълнителен Директор на БАБХ) този срок беше удължен от 04.05 до 15.06.2016 г.

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Аз не съм си регистрирал пчелина и при мен никога не е идвал ветеринарен лекар. Интересно ми е, какъв преглед може да бъде направен, по това време на годината, при поставени магазини, по време на цъфтежа на акацията? Да свалям магазините, за да вадя пита с пило от плодника? И това на всички кошери? От друга страна, признаците на АГ се забелязват най-добре при основния преглед след снемане на магазините през август, а не сега. Чакам да споделите, за какво проверяват ветеринарите по това време, за да си го проверя сам.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Тук е за 2015г. предполагам че и за 2016г. ще е подобна АГ е прегледа но при съмнение пробите са за Гнилцови заболявания за майкопроизводителите има и за нозематоза

    http://www.babh.government.bg/userfi...5/DPP~2015.pdf

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •