Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 78
  1. #51
    Наблюдател
    Регистриран
    15.07.2011
    Мнения
    2
    Файда(полза) със сигурност ще имаш - най малкото ще навлезнеш в един МНОГО ИНТЕРЕСЕН ЗАНАЯТ. Друг е въпроса за доста рисковият (според мен) старт. cool;

  2. #52
    Потребител
    Регистриран
    27.04.2011
    Мнения
    51
    Аз пчеларствам 15г и на днешните цени реших да намаля бройката--не си струва да работя за тарговците

  3. #53
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Така остават само тези, които са решили да се занимават професионално. Другите отпадат. Още с миналогодишната Наредба за директните продажби беше ясно накъде вървят нещата.

  4. #54
    Наблюдател
    Регистриран
    18.08.2011
    Мнения
    1

    Пчеларството като бизнес

    Здравейте,
    искам да повдигна един въпрос, чието място може би не е тук, но според мен е свързан с бизнеса с пчелни продукти. Ако според модераторите съм нарушил правилата, моля да изтрият поста ми.
    Въпросе е такъв, какво ви е мненито за производство на мед в луксозни рамчета и има ли то почва у нас?
    Според мен това е един от начините за увеличаване на цената на меда, а до някъде и да се избегнат прекупвачите. За пследното не съм много сигурен но може да се помисли и по този въпрос.
    Поздрави.

  5. #55
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248

    Re: Пчеларството като бизнес

    Цитат Първоначално публикувано от tatko.to
    Здравейте,
    искам да повдигна един въпрос, чието място може би не е тук, но според мен е свързан с бизнеса с пчелни продукти. Ако според модераторите съм нарушил правилата, моля да изтрият поста ми.
    Въпросе е такъв, какво ви е мненито за производство на мед в луксозни рамчета и има ли то почва у нас?
    Според мен това е един от начините за увеличаване на цената на меда, а до някъде и да се избегнат прекупвачите. За пследното не съм много сигурен но може да се помисли и по този въпрос.
    Поздрави.
    Колега, как се продават 2-3 тона мед в рамчета?!?

  6. #56
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281
    Сигурно ще се продават, като топъл хляб и на едро и на дребно. Но два/три тона в рамчета как се добива?Според мен такова количество дори и за голям пчелин е трудна работа.

    Аз също съм на мнение , че това е един от начините да се търси цена, но трябва база, инвентар, гъвкавост...

  7. #57
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2011
    Мнения
    88
    Колеги моето мнение че един професионален пчелар със 100; 150 кошера и помоща на семейството си.Може пред спокойно да се издържат та дори и цена 4лв кг.При хубав район.И всекидневен труд.Но говорим за работа а не хоби. :D

  8. #58
    Наблюдател
    Регистриран
    06.01.2012
    Мнения
    6
    Нека пробва човека като е мераклия може и да стане работата според мен е въпрос на воля и упоритост

  9. #59
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    129
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от svetlin
    Колеги моето мнение че един професионален пчелар със 100; 150 кошера и помоща на семейството си.Може пред спокойно да се издържат та дори и цена 4лв кг.При хубав район.И всекидневен труд.Но говорим за работа а не хоби. :D
    Съгласен съм с тебе но 100 ,150 кошера подвижно.

  10. #60
    Всичко е много относително , като гледам тази година , как всички цени се качват направо ми капе косата от ужас.
    Тока пак ще вдигат , водата също , ако меда остане на същата цена , пък разходите в къщата се увеличават работата е спорна , освен ако не докарвате от кошер по 200 кг.

 

 
Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •