Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 78
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    А я си представете 45годишен пенсионер(военен,полицай)с с сигурна пенсия.Дали ще може да си докара още една пенсия.Убеден съм че пчеларството в този случай щее песен.

  2. #42
    така е ама повечето като гледам тук не са такива.аз примерно работя за 180 кинта и 6те продам 10 кг примерно на саседките баби и 6те изкарам о6те 70-80 лв и ще вържа някак си месеца.

    п.п. не ме питаите как

  3. #43
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Колега бъркаш , и двете породи хрантутници и клатеняци са свикнали да вземат без труд , а и за пчеларството трябва поне- малко интелект , такаче това може само по изключение ! Със пчеларство успяват - умни и трудолюбиви хора ! :D :D :D


    ПС. Ако имаше пари в пчеларството , то ще е пълно с кошери на мутри !
    Невсичко с две бузи е лице !

  4. #44
    хахахахах евала колега развесели ме. ще е интересно верно някое борче с анцунг пума да се врътка с пушилка и було около няколко кошера.
    колкото до мен аз печеля от пчелите, това е факт. откакто ги гледам и ме хапят наи редовно, имам по малко проблеми с артрита и гърба. за мен това си е чиста печалба.

  5. #45
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Абсолютно си прав , а наймихаресва, че пчелите са единствените животни , при обслужването на които , като се оцапаш може даси оближеш пръстите ! :D
    Невсичко с две бузи е лице !

  6. #46
    хахаххаахахаах :D :D :D :D :D :D доброоооо е.аз поради тая причина ги гледам мойте, за здраве. от 7 години пия по една шепа хапчета че го закърших здраво с костите и метаболизма, от как почнаха да ме хапят да чукам на дърво пия само по едно хапченце на ден.за вас лъжа за мен е истина. от няколко месеца съм друг човек, и то благодарение на пчелите.няма ден дето да не ме хапят, ако някой път не са ме ухапали отивам и си подавам пръста на дупката и веднага някоя ме жилва :D :D :D :D а кажете че не съм мазохист. някой ден когато имам повече време ще ви разкажа как съвсем случаино открих че пчелната отрова ми деиства благоприятно

  7. #47
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Аз смятам че в сектор където има субсидии, за бизнес и добри печалби трудно може да се говори.Можеш да живееш нормално но чак за добри печалби едва ли.Като страничен доход пчеларството е добра възможност.Богати фермери и земеделци няма.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  8. #48
    няма и да има, в такава държава живеем

  9. #49
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от gillan
    хахахахах евала колега развесели ме. ще е интересно верно някое борче с анцунг пума да се врътка с пушилка и було около няколко кошера.
    аз имам тука едни двама такива елементи,ама хем няма със какво да ги снимам - хем ако ме видят,ще вземат да ме разберат погрешно нещо
    Цитат Първоначално публикувано от stanko1972
    Богати фермери и земеделци няма.
    е според зависи - няколко милиончета наистина не са кой знае какво богатство
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  10. #50
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov
    Някъде бях чел че ние сме лоши мениджъри на своята продукция!
    лично аз бих дал малко по-остро определение...

    Ние също имаме уникални видове мед но ще се огранича само с това с което започнах че ние сме лоши мениджъри на своята продукция...

    А и ние сме отчайващо изостанали по отношение на това как се прави бизнес
    Колега,
    Ще продължа твоята мисъл, че сме изостанали по отношение на това как се прави бизнес и това, че сме лоши мениджъри, ами как да сме други като всеки се опитва да се прави на тарикат и гледа да прецака другият. Вместо всеки да си гледа работата и да се занимава с това от което разбира се обърнахме на професори по всичко. Давам няколко примера: преди 5 години си купих още няколко кошера ДБ 12 с магазин, дъно с вътрешен прашецо уловител, в комлект с рамките (сковани). Кошерите боядисани в исканият от мен цвят, абе изобщо с всички поискани екстри на цена 45 лв. за брой при цена на материала (тогава 300 лева кубика). Сега само за рамките (сковани) искат х 1,20 бр. или иначе казано 28.80 лв за кошер при цена 450 лв. кубик (да не говорим, че не ги правят точно от този скъпият материал, а от отпадъка), само на кошера (небоядисан и без рамки и прашецо уловител) вече му търсят 85-90 лева. Един от производителите ми казва "ами влязоха много пари по програмите защо и аз да не взема, като искаш да ти легне по евтино направи се ги сам". И какво ставаме дърводелци и търговци вместо да си гледаме пчелите! Да всеки трябва да печели, но не за сметка на другият, защото нито аз ще успея да си направя кошер като истински дърводелец нито търговеца ще успее да произведе мед като пчелар, затова всеки да си гледа работата с която се е захванал и да не гледа в канчето на другия, че много бил печелел. Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

 

 
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •