Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 78
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Не си правете големи планове за следващата година. Изчакайте я да дойде и тогава решете какво ще правите. Нещата понякога се обръщат на 180 грдуса.

  2. #22
    Наблюдател
    Регистриран
    20.06.2011
    Мнения
    6
    Здравейте отново малко се поизгубих но имах малко раота извън града .
    Та мястото ми е до Няколко декара борови гори в балкана на около 25 км от В.Търново -доколкото съм чувал боровия мед е един от най хубавите и затова съм решил да сложа кошерите там
    Въпроса ми е от кой вид кошери е най потходящ да сложа там като цената не е от най съществено значение въпроса е да са ефективни и лесни за обслужване (мисля да са статични)
    БЛАГОДАРЯ за отговорите ви!

  3. #23
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan Nikolov
    Здравейте отново малко се поизгубих но имах малко раота извън града .
    Та мястото ми е до Няколко декара борови гори в балкана на около 25 км от В.Търново -доколкото съм чувал боровия мед е един от най хубавите и затова съм решил да сложа кошерите там
    Въпроса ми е от кой вид кошери е най потходящ да сложа там като цената не е от най съществено значение въпроса е да са ефективни и лесни за обслужване (мисля да са статични)
    БЛАГОДАРЯ за отговорите ви!
    Г-н Николов
    Някой те е заблудил БОРОВ МЕД няма (ти да си видял цъфнал бор). Нормалният мед се събира от цветовете на растенията или в по-редки случай от мана по листата. Това което е придобило популярно наименование боров мед е сварен захарен сироп с връхчета от бор (за придобиване на по гъст вид използвайки смолистото вещество което отделят връхчетата) в който "мед" пчели не участват. Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Провери дали колеги там вадят боров мед, защото боров мед съм виждал направен от борови връхчета и захар - от някоя баба. Взимаш такива кошери, с каквито работят пчеларите, които ще те учат. Пък като напреднеш, можеш да смениш технологията. Затова ти препоръчвам да вземеш 10 рамкови кошери с рутови корпуси и магазини и 7 см наставки, за да можеш да си флексабилен. Мога да ти препоръчам и производител на такива.
    Успех.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Малко ни се дублират мненията, явно сме ги пуснали по едно и също време.

  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    20.06.2011
    Мнения
    6
    Благодаря, но аз имам човек да ми ги направи

  7. #27
    Наблюдател
    Регистриран
    23.03.2011
    Мнения
    8
    Изключително неподходящ район за интензивно пчеларство е балкана.Там е добре да се работи по програмата за екологично пчеларство,както пчеларите от гр.Елена.А боров мед няма,както няма и мед от рози,макар,че съм виждал такива етикети.

  8. #28
    Наблюдател
    Регистриран
    31.01.2011
    Мнения
    28
    Явно са ги подгонили за етикетите, защото вече като гледам в супермаркетите няма никъде "Боров мед", а го пишат "Боров МЕЛ" (няма печатна грешка с Л накрая)

  9. #29
    Потребител
    Регистриран
    26.04.2011
    Мнения
    51
    Тоя пич (Иван Николов ) нещо много яко се гъбарка с нас .

  10. #30
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Цитат Първоначално публикувано от stan
    Явно са ги подгонили за етикетите, защото вече като гледам в супермаркетите няма никъде "Боров мед", а го пишат "Боров МЕЛ" (няма печатна грешка с Л накрая)
    Колега,
    По супермаркетите е така, но по крайпътните сергии и по пазарите не е таакика защото там нямат етикети. Нещо повече преди години пътувайки към Смолян спрях при няколко такива търговци и за мое учудване предлагаха мед от мурсалски чай (много нашумял преди време като Българската виагра) предвид на това, че по онова време работех в онзи край ми стана чудно, защото чак такива количества насаждения от тази билка няма там и на моят въпрос къде му са разположени кошерите на продавача, той ме погледна очудено и ме пита какви кошери, този път аз го гледах много умно и на вторият ми въпрос "добре де, а от къде е този мед от мурсалски чай", човекът с гордост ми отговори "ами ние си го варим !". Така че, вече не се очудвам като видя (дори в МЕТРО има мед от ванилия) всякакви видове "мед", а колко това е мед сами си правете изводите. Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

 

 
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •