Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 8 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 72
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112

    Ментов мед

    Колеги,преди 5-6 години видях и опитах ментов мед на Триград,а миналата година у един познат,който каза,че си го е купил от Юндола и вчера у едно приятелче и той го взел от Юндола. Нещо много мътна ми се вижда тази работа с ментовия мед,той има вкус на лукчета и е със зелен отенък,а съцветието на ментата е бяло и не ми се вярва да е ментов,а ми се струва,че му е добавена есенция! Според мен,трябва да има стотици декари,за да се изкара мед от мента и се съмнявам,че някой е насял толкова мента в балкана,че и мед да извади,вие какво ще кажете?

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Те на Юндола продаваха и мед от мурсалски чай,ама познай кой го инвертира(вари)...
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kli6o Виж публикацията
    Колеги,преди 5-6 години видях и опитах ментов мед на Триград,а миналата година у един познат,който каза,че си го е купил от Юндола и вчера у едно приятелче и той го взел от Юндола. Нещо много мътна ми се вижда тази работа с ментовия мед,той има вкус на лукчета и е със зелен отенък,а съцветието на ментата е бяло и не ми се вярва да е ментов,а ми се струва,че му е добавена есенция! Според мен,трябва да има стотици декари,за да се изкара мед от мента и се съмнявам,че някой е насял толкова мента в балкана,че и мед да извади,вие какво ще кажете?
    И аз! Опитах го, видях че е менте, но си го купих защото обичам вкуса на ментата и ми хареса. После започнах сам да си правя мед и с други аромати. Не всичко, което не е създадено директно от природата е задължително лошо или вредно, нали?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    ......Не всичко, което не е създадено директно от природата е задължително лошо или вредно, нали?
    Така е, но в този случай ти продават много скъпо ментово сладко.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ves Виж публикацията
    Така е, но в този случай ти продават много скъпо ментово сладко.
    Можеш ли да ми го предложиш на по-добра цена?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Можеш ли да ми го предложиш на по-добра цена?
    За цената, не я знам каква е, но за млечми продукти които не са, чисто млечни пише ИМИТАЦИОНЕН продукт!

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    За цената, не я знам каква е, но за млечми продукти които не са, чисто млечни пише ИМИТАЦИОНЕН продукт!
    С млечните продукти е съвсем различна история! Както вече писах, това си го знаех, че е менте. Но го взех за проба. Подобен продукт е и така наречения "боров мед", който се продава на едно место на подбалканския път. Там обаче хората пишат не мед, а мел. В къщи често се правят плодови салати със сметана или изцедено кисело мляко. Една супена лъжица върху вече сипаната смес в купичките от тези продукти дава специфичен вид, вкус и аромат на салатите. Добавяш 4 бисквитки "котешко езиче" и една вишна от вишнево сладко и става десерт, на който и първокласен ресторант би завидял!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    По принцип има и ментов мед. Вкусът му е специфичен и се разпознава. До колкото съм запознат за да се признае за ментов, медът трябва да има 15% поленово съдържание от мента.

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Можеш ли да ми го предложиш на по-добра цена?
    Мога да ти направя от 4лв. Есенция по избор.

  10. #10
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    Ето какво намерих в нета: Цитат на: калисто в пн, 23 мар 2009, 11:24
    Спиролина, а как точно правиш ментовия мед?
    -На един буркан втечнен мед/ не някакво подобие на мед/ от сигурен източник добавям една капка/ не повече/ ментово масло и разбърквам енергично.... Изрязъл съм цитата,че е дълъг! Явно така си го правят и заблуждават хората,нищо чудно да пуснат ванилов,бананов,портокалов и други видове мен.

 

 
Страница 1 от 8 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •