Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 72
  1. #51
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Имах съмнения, че има такъв вид мед и след като Трендафил Дончев спомена как тазгодишната реколта е само такъв, реших да го проверя. И мога само да похваля колегата! Медът има интересен вкус, наподобяващ мента и като цяло много ми хареса. Отделно го предложи на хубава цена, прати ми препълнен буркан и добре опакован. Перфектен продукт и перфектно доставен!
    Евала, колега!


    Цвят какъв има?

  2. #52
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Имах съмнения, че има такъв вид мед и след като Трендафил Дончев спомена как тазгодишната реколта е само такъв, реших да го проверя. И мога само да похваля колегата! Медът има интересен вкус, наподобяващ мента и като цяло много ми хареса. Отделно го предложи на хубава цена, прати ми препълнен буркан и добре опакован. Перфектен продукт и перфектно доставен!
    Евала, колега!
    БЛАГОДАРЯ за хубавите думи. Те струват повече.

  3. #53
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    При мен има мента и джоджан в моята градина, които цъфтят и пчелите не ги посещават, защото има други треви, които дават много повече нектар.

    От един пчелар, мой познат, знам че ментата се посещава от пчелите. Но става въпрос за цели хълмове и баири с мента около пчелина, и пчелите нямат друга паша. Тогава пчелите посещават ментата.

    Има много видове мента и джоджан....

  4. #54
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Цвят какъв има?
    Ето така изглежда
    IMG_20160919_110942915.jpg

  5. #55
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цвета е досущ, като моя- но от бабините зъби!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #56
    Автор
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    175
    А колко бързо кристализира такъв мед?
    Питам, защото наскоро ми предложиха да опитам "мед" от мента от родопския карай миналогодишна реколта, а беше бистър като ракия и имаше силно парлив ментов вкус.

  7. #57
    Наблюдател
    Регистриран
    10.02.2018
    Мнения
    1
    Наскоро си купих ментов и мурсалски мед от една пчелна ферма от Триград, но меда от мента нито е с зеленикав оттенък нито е като на todor.mitkov. Моя има светло жълт цвят и е ситно кристализиран. Обаче като го копувах ми казаха че е от бяла мента не знам каква е разликата с тази дивата мента която сте наснимали в форума.

  8. #58
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Nikoletakat Виж публикацията
    Наскоро си купих ментов и мурсалски мед от една пчелна ферма от Триград, но меда от мента нито е с зеленикав оттенък нито е като на todor.mitkov. Моя има светло жълт цвят и е ситно кристализиран. Обаче като го копувах ми казаха че е от бяла мента не знам каква е разликата с тази дивата мента която сте наснимали в форума.

    Има разлика от тази мента

    abc948174932af8bed9cb5293a9c0dbf[1].jpg

    и тази мента

    menthecwqt[1].jpg

    Меда който показва Митков, тоест моя мед е от първият вид мента, а този който сте купили от Триград е от вторият вид мента.

  9. #59
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Nikoletakat Виж публикацията
    Наскоро си купих ментов и мурсалски мед от една пчелна ферма от Триград, но меда от мента нито е с зеленикав оттенък нито е като на todor.mitkov. Моя има светло жълт цвят и е ситно кристализиран. Обаче като го копувах ми казаха че е от бяла мента не знам каква е разликата с тази дивата мента която сте наснимали в форума.
    Мен , ме интересува Мурсалският мед ?
    Как е ?

  10. #60
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Ако в България имаше и един корен жен шен сигурно и мед от жен шен щеше да има.

 

 
Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •