Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 72
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Колега от ЛАКАТНИК прави такъв мед от него съм чувал за цвета ако ме е излъгал значи аз ви лъжа

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    И защо да го правя - днес ще излъжа един-двама за някакви си 5-10 лв., утре пак... а като лъсне истината какво правим...
    Точно това искам да подчертая, че в природата има такива богати аромати, ако се произвежда качествено меда, че не са необходими разни капки или каквито и да било там химикали от лабораторията на алхимика.

    Лошото е в случая, че някой си позволяват тия неща за сметка на нас пчеларите. Дори има и тук в един пост как се правят експерименти с такива капки, ....
    Този пост е редактиран от borislav aleksandrov; 15.09.2016 в 14:09. Причина: възможно е да се приеме като обиден намек

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Педи доста години ,един от известните Български пчелари продава на някакво изложение мед и пристига сина му с още мед, отваря багажника и започва да мирише яко на лавандула и баща му казва:
    Абе сине, пак си изтървал дозата на ароматизатора.:-):-):-):-)

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Лошото е в случая, че някой си позволяват тия неща за сметка на нас пчеларите. Дори има и тук в един пост как се правят експерименти с такива капки....
    И какво, ако не е тайна е лошото човек да експериментира - за своя сметка, на своя отговорност и за своя консумация?
    Този пост е редактиран от borislav aleksandrov; 15.09.2016 в 14:10. Причина: намеци за гилдията
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #45
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Педи доста години ,един от известните Български пчелари продава на някакво изложение мед и пристига сина му с още мед, отваря багажника и започва да мирише яко на лавандула и баща му казва:
    Абе сине, пак си изтървал дозата на ароматизатора.:-):-):-):-)
    Идва тая година една жена да си вземе лавандулов мед и ме пита дали чая ще стане лилав щото предния път като си купила лавандулов мед чая и ставал лилав... Аз закарах тая година двайсетина на лавандула и преди да цъфне бяха оглозгали всичко заради лошото време . За две седмици през цъфтежа напълниха магазините и съм сигурен че е лавандулов ама ни става лилав чая ни мирише силно на лавандула .

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Cvetomir Виж публикацията
    Идва тая година една жена да си вземе лавандулов мед и ме пита дали чая ще стане лилав щото предния път като си купила лавандулов мед чая и ставал лилав... Аз закарах тая година двайсетина на лавандула и преди да цъфне бяха оглозгали всичко заради лошото време . За две седмици през цъфтежа напълниха магазините и съм сигурен че е лавандулов ама ни става лилав чая ни мирише силно на лавандула .
    То и аз имам 300 декара лавандула наблизо, но когато започва да цъфти, теква и маната и не мога да я отделя. На вкус пак не мога да усетя.
    Този пост е редактиран от tarty; 15.09.2016 в 18:09.

  7. #47
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    мен ме питаха дали меда от рапица не мирише на нафта , щото от рапица правили дизел

  8. #48
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен



    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  9. #49
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Джодженът, наречен и също юзум, гюзум, гьозум, менталария или мятва, е вид мента, растяща в Централна и Южна Европа.

    Имам на няколко места такъв, които мирише на мента и не го събирам, защото после боба ще мирише на дъвка. Този на снимката не мирише на мента.
    Измества всички треви и тръгва като плевел, но ако го минеш с тримера 1-2 пъти годишно и няма проблем, а и жената ще остане доволна.
    Посещава се от пчелите, но само ако няма сериозна паша, иначе не му обръщат внимание.
    Пчелата се вижда на снимките как смуче от цветчетата.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  10. #50
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Имах съмнения, че има такъв вид мед и след като Трендафил Дончев спомена как тазгодишната реколта е само такъв, реших да го проверя. И мога само да похваля колегата! Медът има интересен вкус, наподобяващ мента и като цяло много ми хареса. Отделно го предложи на хубава цена, прати ми препълнен буркан и добре опакован. Перфектен продукт и перфектно доставен!
    Евала, колега!

 

 
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •