Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 72
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884

    Wink

    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    По начало производителите ...

    Подобна е ситуацията и с кренвиршите, саламите, луканките, кашкавалите, сирената, маслата и какво ли не още........
    А при пастата за зъби как е?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  2. #22
    Автор
    Регистриран
    27.02.2013
    Мнения
    118
    Пчеларски район
    стара загора
    Преди 2 години имах мед , който след като престоя доби ментово - лимонов вкус , наистина много приятен. По-късно попаднах на пост на колега във ФБ , според който това се получавало от един вид дребен бодил с жълти цветове но за съжаление не му запомних името
    www.rabotilnicata.hit.bg мебели и обзавеждане по индивидуален проект

  3. #23
    Наблюдател
    Регистриран
    27.01.2016
    Мнения
    6
    Здравейте, вчера и аз попаднах на един подобен продукт - на буркана пишеше "ментов мед". На цвят беше тъмно-червен, на консистенция - течен, доста гъст, подобно на глюкоза. На вкус и аромат беше приятен, поради много силния аромат на мента, та чак ми се прииска да го купя.

    Но много се учудих, защото наистина мента рядко се среща в природата на големи площи, че чак да стане толкова силен мед. Та попитах човека наистина ли е от мента, къде има толкова мента и прочее - но нещо не можа да обясни. Така че и аз стигнах до извода, че просто са добавили ментови капки или ментово масло.

    А миналата година имах съмнения и за един лавандулов мед от пчеларски магазин, имаше много силен аромат на лавандулово масло. Може и да е бил истински, не знам, но още тогава се усъмних, че добавят аромати, понеже добре познавам аромата на лавандуловото масло.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от pamir Виж публикацията
    Здравейте, вчера и аз попаднах на един подобен продукт - на буркана пишеше "ментов мед". На цвят беше тъмно-червен, на консистенция - течен, доста гъст, подобно на глюкоза. На вкус и аромат беше приятен, поради много силния аромат на мента, та чак ми се прииска да го купя.

    Но много се учудих, защото наистина мента рядко се среща в природата на големи площи, че чак да стане толкова силен мед. Та попитах човека наистина ли е от мента, къде има толкова мента и прочее - но нещо не можа да обясни. Така че и аз стигнах до извода, че просто са добавили ментови капки или ментово масло.

    А миналата година имах съмнения и за един лавандулов мед от пчеларски магазин, имаше много силен аромат на лавандулово масло. Може и да е бил истински, не знам, но още тогава се усъмних, че добавят аромати, понеже добре познавам аромата на лавандуловото масло.
    И преди съм писал тук във форума. Има такъв див вид мента който е много ароматен и придава този аромат на меда. Тази година я има в изобилие и меда е с такъв аромат. Лошото е чрез този пост ти хвърли доста кал върху пчеларите и им нанесе някаква вреда с това. Но то незнанието е равносилно на знанието. Прави чудеса.

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    27.01.2016
    Мнения
    6
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Има такъв див вид мента който е много ароматен и придава този аромат на меда. Тази година я има в изобилие и меда е с такъв аромат.
    Здрасти, да, видях и предишното ти мнение, би било чудесно ако е вярно, ти произвеждал ли си такъв мед или поне кажи къде си виждал?

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    По Искърското дефиле колеги вадят такъв мед,но цветът му е зеленикав

  7. #27
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,023
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от pamir Виж публикацията
    Здрасти, да, видях и предишното ти мнение, би било чудесно ако е вярно, ти произвеждал ли си такъв мед или поне кажи къде си виждал?
    Тази година всичкия ми мед е с аромат на мента и то силен аромат. Миналата година също имаше. В моя район я има тази мента и в края на лятото меда ми е с такъв аромат.

  8. #28
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Меда има аромат. Въпроса е, че както се БУХА шикер у хранилките, така мое се капват и капки. Ароматни. Основно вадя слънчоглед, затварям капаците на тенекиите като ги напълня. След 20-30 дни отварям някой капак и ме лъха аромат на чай.....на природа.....КЕФ. Затварям капака. Отварям го след 10-20 минути, ама ДРЪЖКИ аромата го няма вече. След 20-30 дни пак започват да УХАЯТ тенекиите.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Трендафил или Слънчо ?
    На кого да пиша ?
    Сиамските близнаци не ги ли разделиха ?

  10. #30
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,023
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Трендафил или Слънчо ?
    На кого да пиша ?
    Сиамските близнаци не ги ли разделиха ?
    На когото и да пишеш няма да сбъркаш. Пиши спокойно.

    А що се отнася до сиамките близнаци - много са. За един писах вече.

 

 
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •