Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 27 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 264
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    При толкова не регламентирани пръскания ,при тия глоби за нула време може да се оправи пенсионния бюджет

  2. #102
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Одеве качих инфо и за масово отравяне в добричко. Пръсканията за комари в старозагорско заради кравите също бяха извършени против всякакви правила. Много съжелявам за всички загуби на колеги и ми е кофти за тях, но понеже българите сме доста късопаметни искам да ви припомня, цяла зима се подготвя новата наредба регламентираща пръсканията и съвсем скоро беше и общественото обсъждане на окончателния вариант. Почти всички съфорумници бяха абсолютно безучастни и не взеха абсолютно никакво отношение по въпроса. При положение че форума се посещава от стотици потребители вдеки ден текста на последния вариант на наредбата качен от Матеев за последно обсъждане беше изтеглен двайсетина пъти. Е няма как да искаме нещата да ни де получават при такова поведение.
    БАБХ преди две седмици в петък в 16,10 часа пусна безумно съобщение за пръскания в район СЗ. Без да спази абсолютно никакви правила, а това е институцията която трябва да контролира всички да спзват правилата. Е точно тогава местих на акация а и сега не мога но и никой друг не поде инициативата да ги попелее по медиите пък защо да не сезира и прокуратурата. Искам да кажа че докато търпим да ни ебат в задника и да се правим че нищо не се е случило ЩЕ Е ТАКА.

  3. #103
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Одеве качих инфо и за масово отравяне в добричко. Пръсканията за комари в старозагорско заради кравите също бяха извършени против всякакви правила. Много съжелявам за всички загуби на колеги и ми е кофти за тях, но понеже българите сме доста късопаметни искам да ви припомня, цяла зима се подготвя новата наредба регламентираща пръсканията и съвсем скоро беше и общественото обсъждане на окончателния вариант. Почти всички съфорумници бяха абсолютно безучастни и не взеха абсолютно никакво отношение по въпроса. При положение че форума се посещава от стотици потребители вдеки ден текста на последния вариант на наредбата качен от Матеев за последно обсъждане беше изтеглен двайсетина пъти. Е няма как да искаме нещата да ни де получават при такова поведение.
    БАБХ преди две седмици в петък в 16,10 часа пусна безумно съобщение за пръскания в район СЗ. Без да спази абсолютно никакви правила, а това е институцията която трябва да контролира всички да спзват правилата. Е точно тогава местих на акация а и сега не мога но и никой друг не поде инициативата да ги попелее по медиите пък защо да не сезира и прокуратурата. Искам да кажа че докато търпим да ни ебат в задника и да се правим че нищо не се е случило ЩЕ Е ТАКА.
    Виждаш, че всичко в сектора се случва с клизма, дори и да има желание за промяна. Знаеш колко е трудно дори и когато не се засягат нечий интереси, а когато има страна насреща е битка със зъби и нокти.
    Всичко ми е ясно, освен ЗАЩО ПЧЕЛАРИ ПРЕЧАТ И РАБОТЯТ ПРОТИВ ОБЩИТЕ ИНТЕРЕСИ.
    Няма да пиша повече, че съм вкарал едно голямо, а и се дразня на простотията.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #104
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    А ето и другите 2 протокола. Единия е пак от тази същата Пловдивската лаборатория и в него е изследването на растителната маса, в което се доказва наличието на пестициди и инсектициди (неоникотиноиди). Втория протокол е от акредитираната лаборатория на проф. Гургулова. В него се установява наличие на Ацетилхолинестеразии инхибитори (форфороорганични и карбаматни). Изприщих се, докато препиша тези сложни думички. Не знам какво означават, но ми изглеждат доста страшни .....

    Важното е, че тези думички ще ми помогнат да спечеля съдебното дело, и по-важното е, че моя случай ще се прочуе. Целта е не да взема някакви пари, а да принудя всички арендатори от Ловечкия регион от сега нататък да се съобразяват, когато решат да пръскат с нещо забранено. Така че на делото ще предява претенции за големи суми и ще се постарая медиите да отразят случая в цялата страна.

    Ето още веднъж трите протокола:
    Прикачен файл 6633
    Прикачен файл 6632
    Прикачен файл 6634
    Каква култура е пръскана, ако не е тайна.

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    За голямо мое съжаление и аз се включвам в темата със регистрирани огромни загуби. При мен отравянето не е типичното отравяне със инсектицид. В моя случай става въпрос за отравяне с препарат с бавно действие и все още не съм сигурен кога ще спре отравянето или ще се стигне до "празния кошер". Всъщност всички изследвания по повод на синдрома водят до използвани препарати които бавно и сигурно ибават семейството като умиращите пчели имират далеч от кошера (заради дезорентация или просто заради инстинкта им да не умират в кошера и да го замърсяват по този начин) И така какво се случи. Мека зима с нула смъртност и пролет която позволи и най - слабите да се надигнат сериозно до началото на май. Семействата бях събрал в два пчелина за да ги обслужвам по лесно. И на двата пчелина имах по няколко блока с рапица които с моя помощ взривиха семействата от пило. Към 20.04 имах 12-14 пити пило в основните семейства и 3 корпуса покритие на пчелите, а в отводките от миналата година имах 10-12 пити пило и 2 корпуса покритие на пчели. От 21.04 до 25.04 местих на акация. На 26-27.04 семействата получиха 3-ти корпус. Дъждовете и студовете бяха започнали и реших да поставя 4-ти корпус в първия момен като се оправи малко времето. Така и стана. Всички семейства за които беше предвидено получиха 4-ти корпус при първите длънчеви лъчи. За голямо мое съжаление това стана след много дни (10 мисля) дъжд и студ и установих точно това което най много ме плашеше - тотално роево настроение във абсолютно всички семейства които бях донесъл на акация.
    Пускам поста до тук и продължавам да пиша да не се затрие че голям зор от тоя телефон.

  6. #106
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Та така кошмарите ми се сбъднаха близо 200 семейства в роево. За три дни предприех необходимите действия и овладях роенето и това съвпадна и с някакви хубави дни и начало на цъфтеж на акацията най-после. Семействата ми се видяха поодслабнали, но си викам студено е 12-13градуса и са посвили "кълбото" пък и летящата пчела е по акацията и не регирах. Оставих ги след това да работят на спокйствие няколкото дни цъфтеж които оставаха и все се чудех защо не летят" както трябва". Така до вчера когато реших да надникна да видя какво са събрали.
    Ужас
    Чисто празни 4ти корпуси. На третите корпуси мед 30 до 50 процента пълни и никави пчели вътре. В две семества намерих запечатано пило в трети корпу върху което няма нито една пчела.Във вторите корпуси основите на са докоснати, а в изградените пити напръскан мед. Всичкото пило в първи корпус там съсредочени и 90 процента от пчелите. В някои семейства имаше покритие на втори корпус с пчели, а в някои почти нямаше. Картината която гледах ми беше абсолютно непонятна. Как в по топло време има мед който не е покрит от времето през което е събран. Как има пило което е изоставано в по топло време от когато е запечстано. Ясно е че пчелите са намалели но как като съм на сред гората и няма начин да имам отравяне. Пък и какво отравяне на акация, пък и без никакъв подмор. Все пак говорим за мноооого пчели.
    Дойдоха ми гости и ще продължа довечера.

  7. #107
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Съвсем като на война, и противника търпи загуби "в жива сила и бойна техника". Някои пчелари са извадили късмет. Късметът не е голям, ако са пръскали пшеница.
    http://www.vesti.bg/bulgaria/inciden...snimki-6053956
    Този пост е редактиран от valaz; 20.05.2016 в 06:19.

  8. #108
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Съвсем като на война, и противника дава жертви. Някои пчелари са извадили късмет. Късметът не е голям, ако са пръскали пшеница.
    http://www.vesti.bg/bulgaria/inciden...snimki-6053956
    Дали загубата на човешки живот е съизмерима със загубата на 50-100 пчелни семейства?

  9. #109
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    При мене днес заедно с адвокат и нотариус връчихме писмо на арендатора, който ми натрови пчелите в с. Александрово. Връчихме му официална писменна покана за среща, на която да уточним какво ще правим - ще плаща доброволно или ще се съдим. В писмото има претенции за над 30 000 лева щети.

    Междувременно вече не знам за кой ли път един или друг арендатор звъни и предупреждава за пръскания. Явно са се стреснали и сега вече спазват закона. Въпреки че вече ме предупреждават и затварям прелки, щетите пак продължават, но този път поради ЗАДУШЕНИ СЕМЕЙСТВА. Загиват по 2-3 семейства от пчелин, но това са най-силните семейства. Загиват защото имат много пчела и тя в желанието си да излезе навън, слиза на дъното и запушва цялата решетка на мрежестото дъно. Температурата в кошера се вдига толкова много, щото питите се стопяват и меда изтича на земята. С две думи - трагедията пак продължава, но в по-малки размери.

    Днес пак ми звъннаха за поредното пръскане и утре сутринта пак ще затварям 3 пчелина, които съм ги затварял само преди 3 дена за друг арендатор. В разговора с този новия арендатор установих, че той въобще си няма на идея що е това Наредба 15 и има ли тя почва у нас. В началото ми каза "Абе утре може би ще пръскам, ама ако духа вятър, ще го отложа за след обяд или за някой от следващите дни." Смразих се и мислено си представих как му прегризвам гръкляна. След това се овладях и малко по-учтиво му обясних, че трябва да пръска най-късно до 11 часа и то точно утре (или в точно определен предварително известен ден), а не когато му скимне.

    Накратко - повечето арендатори си нямат ни най-малка представа кога и как имат право да пръскат. Освен това си мислят, че като ни звъннат, и вече съвеста им е чиста. И се опитват да пробутват номера от типа "абе може би ще пръскам през следващите дни, ако ми кефне, пък ти си длъжен цялата седмица да си държиш пчелите затворени". И като се случат няколко арендатора около тебе, то това означава да си затвориш прелката на 1-ви април и да я отвориш чак на 1-ви септември.

  10. #110
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Матеев, комисията която идва и прави "оценка" на щетите са СЪЩИТЕ ХОРА или техни близки, бизнес партньори и т.н, които продават препаратите. Това не е предположение, а самата истина, която мога да подкрепя с видео материали и свидетели.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 11 от 27 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •