Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 36
  1. #11
    Nic 59
    Guest
    Ееее прочети по нататък де не само първата страница. Той / Таранов де/ и не пише по вече за дъската си. Трудовете му са главно за храната и подхранването на пчелите. Изненадан съм че над 32000 регистрирани ползващи форума и половин милион съобщения не са авторитет за теб.

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от Nic 59
    Изненадан съм че над 32000 регистрирани ползващи форума и половин милион съобщения не са авторитет за теб.
    това за кой форум говориш,че изпуснах нишката.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  3. #13
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Колеги да ви се нерят семеиствата преди да слойите магазина се вадят 3 пити със запечатано пило и пчелите по тях и се прави отводка,а на тяхно мято се поставят восъчни основи,така летящите пчели се връщат в основния кошер и си събират мед от акацията,но след това в кошера няма млади бездеистваши пчели които да мислят за роене.Кошер тръгне ли да се рои спасение няма ,целта е да имаш силни кошери но да им непозволяваш да помислат за роене.Аз така практикувам и от 150 кошери само 2 ми се роха,но воина без жертви няма.

  4. #14
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Цитат Първоначално публикувано от Lazrov
    Кошер тръгне ли да се рои спасение няма ,целта е да имаш силни кошери но да им непозволяваш да помислат за роене.Аз така практикувам и от 150 кошери само 2 ми се роха,но воина без жертви няма.
    Колега,
    Добре е, че успяваш да се справиш с роенето (преди да изпаднат в роево настроение), но е много силно изказването ти, че тръгне ли да се рои кошер спасение няма. По този начин ти отричаш доста методи при които кошера се спасява от роене. Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    17.12.2010
    Мнения
    42

    След роене

    Колеги моля за помощ!!!!!!!!
    Днес отворих кошера които ми се роии,и видях млада маика може би още не оплодена а и имаше няколко маточниика.Какво трябва да направя със тях

  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248

    Re: След роене

    Цитат Първоначално публикувано от lyub4eto
    Колеги моля за помощ!!!!!!!!
    Днес отворих кошера които ми се роии,и видях млада маика може би още не оплодена а и имаше няколко маточниика.Какво трябва да направя със тях
    Със сигурност не е оплодена, премахни маточниците и... чакай.

  7. #17
    ANIBAL
    Guest

    Re: След роене

    Цитат Първоначално публикувано от lyub4eto
    Колеги моля за помощ!!!!!!!!
    Днес отворих кошера които ми се роии,и видях млада маика може би още не оплодена а и имаше няколко маточниика.Какво трябва да направя със тях
    Колега ,не ги пипай,защото това са резерви.Ако трябва пчелите ще ги разрушат.Препоръчвам ти да следиш отблизо този кошер.Пчелите решават каква да е съдбата им.Отвори го на другия ден и виж пак дали са здрави.Ако са проядени ,страшно няма.Дори майката е била на брачен полет.Но, ако са здрави, дай им време поне още ден.После следвай съвета на Деспотов.

  8. #18
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Колега,
    Премахни маточниците както те посъветва колегата Деспотов ЗАДЪЛЖИТЕЛНО !!! Ако ги оставиш те не са резерва, а предпоставка за още роеве (семейството ти е в роево настроение и никой няма да ги премахне). Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Ако имаш възможност, направи си 2-3 отводки.

  10. #20
    Наблюдател
    Регистриран
    17.12.2010
    Мнения
    42

    След роене

    Колеги благодаря ви много за съветите и информацията която ми давате.

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •