Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 23 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 221
  1. #121
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Получихме плановете за утре след малко ще съм на компа и ще ги кача

  2. #122
    Наблюдател
    Регистриран
    16.06.2015
    Мнения
    30
    Благодарности на Матеев за усилията, които полага за да уведоми колегите....Но, както се вижда от прикачения файл, към мейла-за 20 "планирани" общини са изпратили план на машините за пръскане в 3-4 от тях...А за другите!!! Нека ако някой има инфо за община Сандански и Струмяни да пише. Не мога да повярвам че се извършва това умишлено унищожаване на пчелините!!! А и на никой ли не му пука от властимащите, че това пръскане е напълно неефективно срещу комарите...е да де, срещу пчелите е друга работа!!!

  3. #123
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    План за пръскане за утре 17.06 от летище Горски извор. Различните цветове са различните самолети.
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  4. #124
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Да, и аз го получих. Ето го мейла от 14:44 часа:

    Уважаеми колеги,
    Уважаеми пчелари,

    Препращам информация от БАБХ с карта на зоните, които ще се пръскат утре – 17 юни!
    С уважение,

    Сийка Пеева


    Gorski_Izvor_17.06.2016.pdf

  5. #125
    Наблюдател
    Регистриран
    16.06.2015
    Мнения
    30
    Колеги дайте инфо за област Благоевград, звънях на тел. за регионалната дирекция на агенцията по храните.Естествено никой не отговаря. Ако можете на насочите към кой да се обърнем, пак ще е от полза.

  6. #126
    Автор
    Регистриран
    01.01.2011
    Мнения
    167
    Пчеларски район
    с.Средец и гр.Стара Загора
    Браво
    Вече има положително развитие.
    Но похвалата не е за чиновниците на които това им е работата и не я вършат навреме или въобще.
    Този резултат е плод на усилията на хора на които не им е задължение това!
    Сега незнам дали се сещат, че утре трябва да оповестят леетателните планове за събота, неделя и понеделник. Защото както е напекло и те почиват ще се мъчат на някои плаж. И колко му е в понеделкик следобед да се похвалят къде са пръскали. Което и без тях ще сме го разбрали.
    Галин Койчев www.dogo-hunting.alle.bg

  7. #127
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Току що разговарях отново с министерството и им напомних, че идват почивни дни. Дано се организират някак че като гледам точно тогава ще са наред Стара Загора, Братя Даскалови и Чирпан.

    Като гледам пръскат над реките и където е имало заболели крави. Можем да очакваме да пръскат течението на Съзлийка. Заболели животни на юг от Стара Загора имаше в Бяло Поле и Воденичарово. Имаше и в Дълбоки. За Чирпан и Братя даскалови не се сещам къде ми казаха че има заболели животни.

  8. #128
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Тези мейли за предупреждение да се затварят кошерите са само хвърляне на прах в очите на колегите пчелари. Затваряш ги днес и само си мъчиш пчелите, а действието на препарата е 28 дни. А утре? Внесения прашец от тези дни допълнително удължава срока. Гледат ни в очите и ни лъжат. Нямало график, нямало план. Всичко се извършва с желязна дисциплина - точно и ясно. Не знаели били. Те ли не знаят?

  9. #129
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Действието не е 28 дни. Това е карантинен срок. Обозначава периода на ПЪЛЕН разпад. Тоест след 28 дни ако някое животно е къпано с циперметрин няма да има никаква следа от препарата. Иначе препарата спира да действа много по рано, още при първите разпади на съединението, в случая с циперметрина приложен с пръскане този срок е максимум 30-40 мин.

  10. #130
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Действието не е 28 дни. Това е карантинен срок. Обозначава периода на ПЪЛЕН разпад. Тоест след 28 дни ако някое животно е къпано с циперметрин няма да има никаква следа от препарата. Иначе препарата спира да действа много по рано, още при първите разпади на съединението, в случая с циперметрина приложен с пръскане този срок е максимум 30-40 мин.
    Да, да. Напълно съм съгласен. Само дето резултатите не са съвсем такива. Без значение дали е действие или карантина. Важното е, че вече втори месец откакто са започнали да измират пчелите и края все още не се вижда. Месец и половина си бях в отпуск и виждам тази картина. Прекратих отпуската си и вече не ходя на пчелина. Не ми се гледа повече това, колкото и да съм корав. На края на месеца ще ида и ако има някакъв живот - добре, ако ли не - майната му. След тези от миналата седмица мисля, че ще намеря ПЪЛЕН разпад. Да живее държавата и всички нейни кадърни управници.
    Този пост е редактиран от solaris60; 16.06.2016 в 20:45.

 

 
Страница 13 от 23 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •