Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 19 от 23 ПърваПърва ... 91718192021 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 181 до 190 от общо 221
  1. #181
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Хайдеееее, е....е м....а и на тази тема. Дамянов идвай си на работното място и действай. А нали знаеш - хонорара в моята сметка.

  2. #182
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Давайте идеи какво трябва да направят именно пчеларите за решаване на проблема с пръсканията. Защото темата е твърде бедна от към предложения и идеи.
    Бедна е наистина, защото "простите" пчелари разбраха, че нищо няма да им помогне каквото и да правят, а само ти умника не разбра. Поне не ги дразни. Достатъчно им е тежко. А и толкова работа им се създаде по пчелините, че им е само до теб.

  3. #183
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    tsc1, какво ще кажеш за избора на Дамянов? Само като го пуснах и се заредих на секундата, а твоето като го пуснах и добре, че съм добре с акъла иначе щях да се застрелям сам.
    Може пък това да му хареса. Само да не ми иска превод

    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #184
    Автор
    Регистриран
    01.01.2011
    Мнения
    167
    Пчеларски район
    с.Средец и гр.Стара Загора
    Днес един хеликоптер летеше не по пплан. Мина си баш през село в 8:10 на 300-400 метра от кошерите ми в посока запад-изток, но не видях да пръска. А по план пръскат отдругата страна на съседното село посока юг-север.

    Моята комбинация за спасение днес беше. Мрежесто дъно, плодник, два магазина (до сега си бяха така), празен плодников корпус какъвто набарам, мрежа за прополис, капак.Още вечерта им махна капаците, сутрента ги затворих и сложих капака повдигнат на 3-4см. До обяд си бяха относително спокойни. Следобед им прекратих отпуската и ги пратих да се тровят. Предимството на мрежата за прополис освем за проветрение събра всичката пчела която е нощувала навън. Нуклеусите добре, че не са препълнени, с мрежесто дъно температурата до хранилката достигна 40 градуса.

    Имам заселен един стар 10 рамков Дадан с падащо дъно с кръгъл отвор на един магазин. В името на науката и помощ на колеги го жертвах и го затворих и него като си е без екстри. Еми много издушена пчела, три сантимерта на дъното. Изчистих дъното и не съм го отварял. Жив е, но ближе рани и не се знае дали ще се оправи. Не се сетих да го накича с термометри.
    Извода е КОЛЕГИ ТАКИВА КОШЕРИ ПО ДОБРЕ ДА СЕ ТРОВЯТ ОТ ПРЪСКАНЕТО ОТ КОЛКОТО ДА СИ ГИ УБИВАМЕ САМИ. Загубите в случая нама да са само изтровена летяща пчела, но и вътрешно кошерна и прегрято пило.
    Съдестично постъпих, но мога да си го позволя ако това помогне на някои.

    Утре пак ще пръскат до мен и пак ще има гимнастики.
    Галин Койчев www.dogo-hunting.alle.bg

  5. #185
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Може пък това да му хареса. Само да не ми иска превод

    Това определено ми харесва повече, може би поради умело вкараните елементи на кънтри музиката.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #186
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Бонев, мислите ли по въпроса за лолективен иск, за щета и пропуснати ползи?

  7. #187
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Бонев, мислите ли по въпроса за лолективен иск, за щета и пропуснати ползи?
    Имаш ли доказателства, че пчелите са умрели от препарата?
    Ако имаш: Районна прокуратура, жокер към ЕС и после Страсбург.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  8. #188
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Има доказателства че самолетите е летяха многократно с пуснати пръскачки над населени места и над пчелини. Има доказателства за разпръскване на цъфнали растения. Експертиза би казала недвусмислено че щети във пчелините няма начин да няма, а как ще се оценят вече е друг въпрос.
    Общо взето трудна работа и беше далеч по-добре ако ги бяхме спрели за момент и принудили да спазят закона. До там ние не можахме да се преборим както и никой друг. Тук мигновено се събрахме двайсетина човека и направихме някакви напъни, но тези които знаеха, че се събираме и за какво бяха поне двойно. Журналистите питаха няма ли протести в други градове и по този национален въпрос не се ли подготва национален протест и ме досрамя да им отговоря.

  9. #189
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Имаш ли доказателства, че пчелите са умрели от препарата?
    Ако имаш: Районна прокуратура, жокер към ЕС и после Страсбург.
    Ако хипотезата на Рости, че препарата има голямо последействие и се внася в кошерите с пчелния прашец и нектара, а после продължава да трови пчелите е вярна, то доказателствата са все още в кошерите. Никой ли не даде събрани по надлежния ред проби от умрелите пчели в лабораториите??? Пръскания ще има още тази седмица и не е късно.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #190
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Получих плана за утре 21.06.
    Прикачени файлове Прикачени файлове

 

 
Страница 19 от 23 ПърваПърва ... 91718192021 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •