Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 23 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 221
  1. #131
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Мнооого е гадно. Писах вече за подозренията ми за отравянето посредством прашеца който е третиран с отрова. Подозирам че и сега така ще стане. 30-40 мин ще се мре от първото действие на препарата, а после ще има изчезване (дезореантиране) на пчели от последействието на полуразпаднатата отрова внесена с прашеца. Дано да не е така, но да не бъдем прекалени оптимисти, НЕГАТИВЕН ЕФЕКТ ЩЕ ИМА. ПРЕДСТОИ МНООООГО ТЕЖКА ЗИМА.

  2. #132
    Автор
    Регистриран
    01.01.2011
    Мнения
    167
    Пчеларски район
    с.Средец и гр.Стара Загора
    Не са ми основно занимание пчелите и съм поел ангажименти които нетрябва да отменям.
    Ама като гледам, че до петък вечер няма да ме опрашат. Както нямат мед и са леки като ги затворя малко ми трябва да препаля ивекото. Голяма галимация ще си отворя, но само да съм сигурен, че в община Мъглиж и Гурково - Твърдица няма да се пръска, сменяме жителството.
    Сега търся сигурна информация и хващам гората.
    Галин Койчев www.dogo-hunting.alle.bg

  3. #133
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Скоро четох че пръскането с отрови мори не само летящите пчели ами внесен с прашеца не само мори и нелетящите а ми и при преработката на прашеца не може да става добре ферментацията в перга (много по важна от прашеца 7:1 това са аминикиселините които се натрупват в корема и главата и от тях зависи продължителността на живота и имунитета на пчелите като свърши умират природата го е изчислила спрямо летателните часа на пчелата).
    Тезата с недобрата перга обяснява защо пчелите 1-2-3 години се развиват добре например в рапицата ама после фокуса не става получава се слаби семейства който не могат току така да се оправят.
    Дали е вярно не знам само споделям а и не помня дали ставаше въпрос за инсектициди, хербециди или пестициди.

  4. #134
    Наблюдател
    Регистриран
    02.01.2015
    Мнения
    21
    Пчеларски район
    Община Димитровград
    До колко може да се вярва на тези летателни планове? За утре 17ти е дадено да се пръска само в едно село в община Димитровград .а днес всички в община Димитровград ни уведомяват,че утре ще пръскат по всички села в общината ....

  5. #135
    Автор
    Регистриран
    01.01.2011
    Мнения
    167
    Пчеларски район
    с.Средец и гр.Стара Загора
    Обявено е,че пръскат от две-три летища през тези дни а си правят труда да дават информация само за едно и то в последствие.
    До сега само за един ден са дали и то почти в последния момент.
    Явно е много сложно това високо квалифицирано деиствие.
    Едвам смогват горките.
    Дават си малко зор само за там където се натиска най-много. Другите щом не се оплакват на високо ниво значи са спокойни за бъдещето, което е сигурно.
    Галин Койчев www.dogo-hunting.alle.bg

  6. #136
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Добре сте си вие на юг, предупреждават ви и даже летателни планове ви спускат. При нас на север (по точно на северозапад) мълвата се предаваше между колеги от уста на уста и цирка беше по голям. 4 дена затварях и отварях от 6 до 10 часа над 150 кошера, но така и не видях самолет да прелита наблизо въпреки че съм в 10 км зона до Дунав......чак после се усетих че 4000 кв км не се третират така лесно за 4 дни по 4 часа на ден, но поне си раздвижих райберите на кошерите

  7. #137
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Най лошото е в тия пръскания е пчелите да не попаднат облака,100% смъртност.24 часа му е силата на препарата ако е тоя който писа колега вчера.
    Само се чудя защо ще спасяваме кравите като масово се вкарва мляко от полша и сега от скоро германски кашкавал който се преработва в наши мандри и става с етикет бг

  8. #138
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Тук има колеги от Русе и се чудя що не пишат нищо по темата.Намерили са цаката да не се пръска при тях,но нека обяснят какво трябва да се направи.В обласна дерекция май се пуска нещо.

  9. #139
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Тук има колеги от Русе и се чудя що не пишат нищо по темата.Намерили са цаката да не се пръска при тях,но нека обяснят какво трябва да се направи.В обласна дерекция май се пуска нещо.
    Чух че при тях ще се пръска след като прецъфти липата, т.е. края на юни???

  10. #140
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Утре ще затварям
    Цялата операция ще протече така:
    Ще пусна пръскачки, които да пръскат на облак и ще се моля да има достатъчно налягане.
    Вече съм го правил един път и имаше ефект. НО ако продължават да летят, тогава слагам мрежа на прелките и махам капаците(на таванките имам вентилация).
    Ако просто ги затворя, на 100% съм сигурен, че за 1 час ще умрат. Семействата са много силни и няма начин да издържат. Предполагам, че с мъглата от вода, температурата на въздуха ще падне до 15-20 градуса максимум.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 14 от 23 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •