Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 23 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 221
  1. #41
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Нещата звучат направо потресаващо ! Миналата неделя са взели проби от 5 говеда на ел.пастир и във вторник ги отстреляха . Това се случва точно на 1 км. от мен .В момента съм на нокти дали просто аероплана няма да прелети а някой кротко да си трае . Тия дни съм на нокти ?! Били третирали локално и от сряда ваксинират, макар. че това е трябвало да стане преди месец ! Съжалявам за загубите на колегите ! Скапана година !

  2. #42
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    От утре ще видим какво ще става. За сега продължават да лазят по земята след излитане и най - вече облитане. Не е нозематоза. Третирани са и през есента и пролетта, ако някой го чопли тази мисъл.
    А загубите са пари, пчели, време, мед, восък, клей, нерви, амортизация на колите от блъскането им по пътищата с месеци наред и много други неща. И тази година ПРЕКАЛЕНО МНОГО ТРУД.
    И аз забелязах пълзящите след облитане,но интересното е,че за нашия район не съм получил информация за пръскане.Един от кошерите ми на два пъти през седмица, изхвърляше по две пълни шепи с натровени,агонизиращи пчели,но по другите не видях подобна реакция.Лоша работа.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  3. #43
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Утре сутринта ще се пръска в общините Петрич и Струмяни от 6 до 10 часа.

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    И аз забелязах пълзящите след облитане,но интересното е,че за нашия район не съм получил информация за пръскане.Един от кошерите ми на два пъти през седмица, изхвърляше по две пълни шепи с натровени,агонизиращи пчели,но по другите не видях подобна реакция.Лоша работа.
    При нас пръскат редовно за комари.

  5. #45
    Автор
    Регистриран
    05.06.2015
    Мнения
    110
    Пчеларски район
    Лом
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Утре сутринта ще се пръска в общините Петрич и Струмяни от 6 до 10 часа.

    Благодаря ти Матеев, че постоянно ни предоставяш актуална информация за пръсканията..., но кажи ни как да предпазим пчелите си?, как да затворим кошерите за цял ден?, какво да направим, като е голям карантинния срок на препарата с който се третира?
    Обречени сме..., жалко за невинните създания и за труда положен от нас.
    Тази вечер и при мен наблюдавах засилено присъствие на пълзящи пчели пред кошерите.Хванах няколко в шепа, а те се гърчеха, сякаш нещо отвътре ги ядеше...

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    При нас пръскат редовно за комари.
    И какво се случва? Утре и вдругиден и при мен ще пръскат за комари със самолет. Препарата срещу ларвите на комарите ли е, или срещу летящата гад?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #47
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Те хубаво предупреждават. Ние затваряме пчелина за определеното време, но отровата действа и след това - колкото разбрах -28 дни. Дали е вярно това не знам, но вече почти два месеца като проверявам пчелите и се натъквам на много пило, много търтеи и малко пчели. Тези пчели пило ли да хранят, търтеи ли, да градят основи или да събират мед? Аз си мисля, че като се напръска, този срок от 28 дни, че и повече продължава да действа и пчелите излизайки на следващия, по следващия..... продължават да внасят в кошера от отровното вещество. След всяко активно излитане и облитане има пълзящи пчели из тревата. Пред прелките вече има купчини разлагащи се пчели. Не стига неблагоприятната година за пчеларството, но и държавата се постара активно да допринася за краха на пчеларството в БГ, който си мисля, че ще настъпи през зимните месеци.
    Слънчоо....о ,Слънчо ,ама защо си позволил на твоите г,спойци да ходя по не цъфтящи растения ? Когато писах тук ,че имам 7–8 рамки с пило ,пред кошерите има нормален подмор ,а няма пчели –в кошера и летящи ,едно момченце –''капацитет'' в пчеларството надигна вой до бога –видите ли, някой да е виждал пчели да посещават НЕ ЦЪФТЯЩИ РАСТЕНИЯ ? Интересно ми е защо сега мълчи като ...... в нови гащи след като е толкова капацитивен .Знам че ще отнеса много негативизъм за това изречение ,но не можах да се стърпя да не отговоря –пчелата ходи навсякъде ,тя е любопитна ,иска да провери всичко което би ставало за мамбо,дори и изпражнения . В тях намира минерали ,които не може да намери другаде .Това не е към теб Слънчо,просто използвам твоя пост ,прости ми Приятелю ! А ....той ,капацитета се сеща кой е .Дано ,в Страната на ЧУДЕСАТА ДА НЯМА ЕКСЦЕСИИ и Алиса да си хапва чист ,еко мед .ДАНО !

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Това, което се прави в момента е пълно безумие.. Все едно да убиеш комара кацнал на бузата с ло пата. Трепят се всичко що лети. Това освен нашите загуби, ще наруши и екоравновесието. Държавните институции грубо нарушават законите. В момента особено след дъждовете всичко цъфти. Ще ни унищожат мамка им. А и начина на уведомяване е меко казано плачевен. Тази седмица ще се пръска, но няма нито час, нито с какъв препарат, нито къде. Направиха ни на маймуни. Научихме голяма част от земеделските производители да ни пазят, но държавните институции не можахме.

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Защо този процес трябваше да се извърши с пръскане, а не с ваксина индивидуално на всяка крава? Всяка една се води на отчет, а и всеки стопанин е заинтересован да ги ваксинира. Каква е сметката в моя район?
    Преди време имаше три сборни стада с по 40-50 говеда и 3 стада на отделни частници с по 60 - 100 глави. Сега тези същите трима драстично са ги съкратили въпреки субсидиите, а сборните са само 6 говеда. Тези 6 говеда струват 2 500 - 3 000 лв. максимум. Аз ги плащам с 12 кошера. 30 - 40 кошера за по - крупните трима частници. Заради 20 000 лв. затриха пчели, продукция, труд, средства, време, нерви.... за много повече. А и щетите продължават да се трупат и както гледам, пчелите няма да могат да се подготвят за зимата и ще стане МОР. Толкова ли беше трудно да вземат ваксината и да я приложат в кратък срок? Нали това им е работата? Държава за чудо и приказ.

  10. #50
    Наблюдател
    Регистриран
    15.11.2010
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    сандански
    Пръскането в община Струмяни го отложиха за утре сутрин от 6.00 до 10.00.
    Посред нощите затваряхме кошери ,но се оказа напразно. Пръскането отложено за неделя. Тази нощ същата акробатика.

 

 
Страница 5 от 23 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •