Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 23 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 221
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Те хубаво предупреждават. Ние затваряме пчелина за определеното време, но отровата действа и след това - колкото разбрах -28 дни. Дали е вярно това не знам, но вече почти два месеца като проверявам пчелите и се натъквам на много пило, много търтеи и малко пчели. Тези пчели пило ли да хранят, търтеи ли, да градят основи или да събират мед? Аз си мисля, че като се напръска, този срок от 28 дни, че и повече продължава да действа и пчелите излизайки на следващия, по следващия..... продължават да внасят в кошера от отровното вещество. След всяко активно излитане и облитане има пълзящи пчели из тревата. Пред прелките вече има купчини разлагащи се пчели. Не стига неблагоприятната година за пчеларството, но и държавата се постара активно да допринася за краха на пчеларството в БГ, който си мисля, че ще настъпи през зимните месеци.

  2. #32
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Още уточняваща информация за пръсканията:

    По план кампаниите от Горски извор - Хасково и Войсил- Пловдив ще започнат вторник 14.06.2016. В понеделник следобяд ще бъде уточнено.
    От утре 11.06 започва третиране по план от летище Петрич.

  3. #33
    Автор
    Регистриран
    05.06.2015
    Мнения
    110
    Пчеларски район
    Лом
    Над гр.Лом днес от 8.00до 11.20ч. прелетя самолета 4-5 пъти. Пръскат си и не им пука.
    Кошерите не съм ги затварял..дано няма жертви, въпреки че се съмнявам.

  4. #34
    Наблюдател
    Регистриран
    09.10.2015
    Мнения
    1
    Пчеларски район
    гр.Куклен, Община Куклен
    Колега и над населеното място ли пръскат ?

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Да и над населените места.

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от НАСКО1976 Виж публикацията
    Над гр.Лом днес от 8.00до 11.20ч. прелетя самолета 4-5 пъти. Пръскат си и не им пука.
    Кошерите не съм ги затварял..дано няма жертви, въпреки че се съмнявам.
    Днес едно хеликоптерче налази и Страната на чудесата. Всичко заминава по дяволите. Жалко за труда и средствата.

  7. #37
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Днес едно хеликоптерче налази и Страната на чудесата. Всичко заминава по дяволите. Жалко за труда и средствата.
    Лошо Какви са загубите?
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Лошо Какви са загубите?
    От утре ще видим какво ще става. За сега продължават да лазят по земята след излитане и най - вече облитане. Не е нозематоза. Третирани са и през есента и пролетта, ако някой го чопли тази мисъл.
    А загубите са пари, пчели, време, мед, восък, клей, нерви, амортизация на колите от блъскането им по пътищата с месеци наред и много други неща. И тази година ПРЕКАЛЕНО МНОГО ТРУД.

  9. #39
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    От утре ще видим какво ще става. За сега продължават да лазят по земята след излитане и най - вече облитане. Не е нозематоза. Третирани са и през есента и пролетта, ако някой го чопли тази мисъл.
    А загубите са пари, пчели, време, мед, восък, клей, нерви, амортизация на колите от блъскането им по пътищата с месеци наред и много други неща. И тази година ПРЕКАЛЕНО МНОГО ТРУД.
    При мен замина летящата пчела. Дано поне да нямаш загинали семейства.
    Никой не го е грижа за твоя труд! Сега трябва да ти заплатят всички загуби, но това няма да се случи, освен ако не отидеш на съд. Ей това е справедливост в България!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    При мен замина летящата пчела. Дано поне да нямаш загинали семейства.
    Никой не го е грижа за твоя труд! Сега трябва да ти заплатят всички загуби, но това няма да се случи, освен ако не отидеш на съд. Ей това е справедливост в България!
    Това казвам и аз, че заминава летящата пчела и то в тези семейства които са били по - силни в началото. Там се чувства по - осезателно за разлика от тези които са били по - слаби - те сега са по силни, но и те започват да дават жертви, защото както казах по - горе в един от постовете си - отровата продължава да си действа с пълна сила. Загинали семейства нямам, но не е изключено и това да се получи след време, че то само шепа пчели, а търтеи бол. Семействата се изтощават и накрая ще има и летален край. Знам, че никой не го е грижа за моя труд. Просто споделям, защото аз съм от тези които се стараят с малко труд, но на място да получат максимум резултати и ми се получаваше. Но тази година се пребих, а резултата засега е повече от плачевен. На последното няма да ти отговарям. В България СЪД и СПРАВЕДЛИВОСТ. Ха, ха. България. За кой ли път ще кажа, че ме е СРАМ, че съм българин. Който, както иска така да го разбира и да ме съди.

 

 
Страница 4 от 23 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •