Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 23 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 221
  1. #111
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Току що получих летателните планове за вчера и днес. Малко подир дъжд качулка ама...

    Различните цветове предполагам са плановете на различните самолети.
    Както се вижда третират течението на Марица.

    Ясно се вижда че днес вече работят 5 самолета и тази информация е потвърдена от още две места. Днес ще свършат с Марица и от утре явно ще тръгнат на север от Димитровград или ще се пръснат по обявените други точки. Така или иначе от утре Старозагорска област ще е под прицел.
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  2. #112
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    В момента летят над Трилистник. Самолета е минал ДВА ПЪТИ над селото като е летял доста високо и е бил със ПУСНАТИ ДЮЗИ. Колегите са заснели клипове и е много възможно да ги видим и по ТВ.
    ВСИЧКИ ПЧЕЛАРИ В РАЙОНА СА БЕСНИ. Самолетите не са се съобразили и с вдигнатите бели флагове. Всички се молят да ги спаси умерения вятър в обратна посока.

  3. #113
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Току що получих летателните планове за вчера и днес. Малко подир дъжд качулка ама.......
    Тези планове са изпратени вчера в края на работното време от БАБХ на МЗХ и на отговорни лица от засегнатите региони. Тъй като обаче държавните служители стриктно спазват кодекса на труда и не работят в извънработно време, то всички са научили за тези планове чак днес сутринта. Същото важи и за МЗХ - мейла съм го получил в 08:21 сутринта.

    Какво се получава на практика - мудната и незаинтересована държавна администрация обрича на загиване хиляди кошери, защото служителите не са свикнали да работят дори и 1 час след работното време. И това в условия на бедствена ситуация, когато се нанасят щети на пчеларите за стотици хиляди левове. В резултат на това ни изпращат плановете за пръскане тогава, когато вече е късно да се направи каквото и да било. Това не е просто МЪРЗЕЛ и НЕЗАИНТЕРЕСОВАНОСТ - това е ПОДИГРАВКА С ПЧЕЛАРИТЕ. Поне да не ги бяха изпращали тези планове със задна дата, а сега това си е чиста проба ИЗДЕВАТЕЛСТВО.

    Не знам как спят спокойно тези мурдарски държавни служители, след като знаят, че благодарение на техния кеф да си се приберат в къщи навреме, са предизвикали фалита на десетки пчелари.

    Вижте часовете на изпращане, препращане и най-накрая на получаване, което вече е след дъжд - качулка:

    Capture.JPG

  4. #114
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Знам, ама там продават само "на едро", а в последно време на битака не съм виждал.
    Колега, виждам, че се опитваш да остроумничиш, но в случая все едно аз да ти предлагам електронни разработки. Ако не си разбрал какво искам да ти кажа ще се опитам пак.

  5. #115
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Колега, виждам, че се опитваш да остроумничиш, но в случая все едно аз да ти предлагам електронни разработки. Ако не си разбрал какво искам да ти кажа ще се опитам пак.
    Не знам за остроумниченето, можеш наистина да се опиташ да обясниш как и кого ще стреляш. Май си взел на мушката не когото трябва! И вместо да пишеш празни приказки и закани, по-добре се опитай като Матеев, Рости и Бонев да помогнеш с нещо!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #116
    Наблюдател
    Регистриран
    16.06.2015
    Мнения
    30
    Има ли някой възможност от колегите да даде координати на някой който може да даде планове за пръскане по райони, а не по общини. В община Струмяни, обл.Благоевград има около 20 села, а са дали график че ще пръскат от 11 до 19 юни в общини Сандански, Струмяни, Кресна,Симитли и Благоевград, като това не върши никаква работа. Не можеш да ги затваряш всеки ден от цялата седмица. Правих опити да говоря в ветеринарните доктори-казват : -затваряй ги че ще пръскат! Питам в общината и там само са чули че ще пръскат! Ако някой има връзка с познати работещи към водачите на хелипоптери, пак ще е от полза да дадад инфо. Поне на тях им задават някакъв маршрут на пръскане. Ако Матеев или някой друг от колегите имат позиции да опитат да накарат някой "запознат държавен ОРГАН" за качат инфо за планове за пръскатето по села/в съответната община/, а не по общини иначе само ще си псуваме и обираме негативите! Прав беше и един друг колега който каза, че "убиват" комарите с правата лопата. По безумна "операция" на бях чувал....досега...

  7. #117
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Нов мейл, получен днес в 11:09 часа:

    Уважаеми колеги,
    Уважаеми пчелари,

    Графиците за пръсканията се правят от страна на изпълнителя на мероприятието и се съгласуват с централно управление на БАБХ (в качеството им на възложител), които уведомяват по съответния ред!

    Аз Ви препращам получената от БАБХ информация, за да сте информирани и Вие.

    Малко обяснение по предходното съобщение което Ви изпратих:
    Картата от 15 .06. показва третираните вече площи, извършено на 15 юни – вчера.
    На картата от 16 юни е показана траекторията на петте летателни машини, които ще извършат пръсканията.

    Графика за пръсканията, който получих от БАБХ Ви препратих на 13 юни (можете да го видите в прикачения файл)!

    При получаване на допълнителна информация ще Ви я препращам!

    С уважение,
    Сийка Пеева


    Към мейла са прикачени двата файла с картата на вчерашните и днешните пръскания, както и плана, който вече е публикуван в тази тема. За всеки случай го публикувам още веднъж:

    От 11.06.2016 – 19.06.2016
    На юг от Благоевград землищата; Общини: Симитли, Кресна; Струмяни; Петрич

    От 14.06.2016 – 20.06.2016
    СС Летище Войсил
    Общини: Пловдив, Марица, Раковски, Родопи, Садово, Куклен

    От 14.06.2016 – 21.06.2016
    СС Летище Горски извор
    Общини: Хасково, Гълъбово, Димитровград, Свиленград, Първомай, Садово, Симеоновград, Харманли, Любимец, Раднево, Опан, Димитриево, Чирпан, Ст. Загора, Братя Даскалови

    Gorski_Izvor_15.06.2016.pdf
    Gorski_Izvor_16.06.2016.pdf

  8. #118
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Не знам за остроумниченето, можеш наистина да се опиташ да обясниш как и кого ще стреляш. Май си взел на мушката не когото трябва! И вместо да пишеш празни приказки и закани, по-добре се опитай като Матеев, Рости и Бонев да помогнеш с нещо!
    Ха, ха...а аз се чудех - защо kuline се държи враждебно с теб? Останалото ще ти го напиша на лични.

  9. #119
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Новия мейл който Матеев публикува е резултат от разговора ми с г-жа Вазелова (директор отдел животновъдство в министерството) по телефона днес. От мен тя научи че БАБХ се оправдават, с министерството, че не дава информация, а всъщност информацията трябва да идва от БАБХ. До колкото разбирам случая ще достигне до министърката. Заради това недоразумение в мейла се описва добре, че госпожа Пеева препраща информация която идва от БАБХ.
    Очаквам графиците за утре и като (ако) ги получа веднага ще ги кача.
    Ето ви и видео от днес което показва как се извършва пръскането. Нарушени са всички възможни правила. Вижда се много добре и поставения бял флаг, а е имало и един който се развява ръчно и въпреки това дюзите не са били затворени. Колегите над които се случи това ме увериха, че ще направят всичко възможно прокуратурата да се занимае лично с този пилот.
    https://youtu.be/se_6UV0g288

  10. #120
    Автор
    Регистриран
    01.01.2011
    Мнения
    167
    Пчеларски район
    с.Средец и гр.Стара Загора
    Благодаря на всеки дал информация.
    Безумно е ръководни личности да нямат информация.
    Директора на БАБХ Стара Загора към момента няма подробен график, информация лично от него.
    Разни други висши и не толкова служители в различни институции които трябва поне да са чули и те да не знаят.
    Не ми се мисли, че умишлено не казват.
    Държавна тайна се оказа това публично действие.
    В момента се извършва престъпление от всякъде заради мързел или нехайство.
    Заради малко старание и неспазване на законите много хора губят хиляди левове.
    Със сигурност има поне един които може да информира своевременно, но това не се случва.
    Остава и летателните планове да ги правят сутринта на летището върху коляно с цигара в едната ръка. Което няма как да се случва.
    Каква ли не съм я мислел:
    Дори да ги преместя, но на каква база да прецениш къде няма да пръскат месец напред като няма информация.
    Склонен съм да ги затварям всяка вечер до обяд, ама като мине един път да опраши по никое време и пак си изгорял. Защото и това не се спазва.
    Вече мисля да пратя по едно циганче да дежури на летищата и докладва пък аз ще се направя нещо да не пръска ако не е оповестено.
    Водим война с държавата в която плащаме данъци…
    Галин Койчев www.dogo-hunting.alle.bg

 

 
Страница 12 от 23 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •