Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 11 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 108
  1. #61
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Разпробий си горен вход......преди да си ги заселил.
    П.П. И горна прилетна дъсчица е хубаво да има......
    По точка 1 си прав . ''Разпробий ''предполага кръгъл отвор . Тогава не му трябва прилетна дъска .Допълвам –отвора да е под 45* спрямо дъното ,за да не се пълни кошера с вода при дъждовете . Напътствайте младите колеги точно и конкретно . Впрочем ти .... А, да, сетих се ! Успешен сезон ,колега !!!

  2. #62
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цитат Първоначално публикувано от Rado76 Виж публикацията
    ето ги и новите кошери
    Прикачен файл 6589
    Екстра си ги спретнал.Само освен горна прелка помисли дали не трябва да има и вентилационни отвори на капаците?

  3. #63
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    засега съм направил само отпред отвори,на плодника и на магазина,за капаците не знам дали ще правя дъното ми е изцяло мрежесто,подготвих и летвичките за стесняване на отвора оставих място колкото да се сложи прашецоуловител.

  4. #64
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    По точка 1 си прав . ''Разпробий ''предполага кръгъл отвор . Тогава не му трябва прилетна дъска .Допълвам –отвора да е под 45* спрямо дъното ,за да не се пълни кошера с вода при дъждовете . Напътствайте младите колеги точно и конкретно . Впрочем ти .... А, да, сетих се ! Успешен сезон ,колега !!!
    При мен кацат и пълзят преди да влязат. Без значение какви са дупките за входовете.......За това давам такъв съвет.
    П.П. Натоварени с нектар, падат, търкалят се.... Пролетта като е по-хладно едвам-едвам докацват до прелката и там си почиват с минути, преди да влязат..... Дишат, като мен кога съм бъркал бетон цял ден...... За това за мен е хубаво да има дъсчици пред входовете.

  5. #65
    Автор
    Регистриран
    04.02.2016
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    ЯМБОЛСКО
    Я споделете опита си с хващане на роеве , в детайли ако може , че гледам хора вече с по 20 хванати.

  6. #66
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    При мен кацат и пълзят преди да влязат. Без значение какви са дупките за входовете.......За това давам такъв съвет.
    П.П. Натоварени с нектар, падат, търкалят се.... Пролетта като е по-хладно едвам-едвам докацват до прелката и там си почиват с минути, преди да влязат..... Дишат, като мен кога съм бъркал бетон цял ден...... За това за мен е хубаво да има дъсчици пред входовете.
    Не зная в кой регион си Вальо ,/не обичам да чета писаното в профилите,заключението за пчеларя си правя по написаното в постовете /,но при мен влизат директно през горната прелка/ фи–24 / .Но там където се допира прилетната дъска до стената на корпуса ,влагата се задържа по –дълго време и започва гниене на стената .Затова не слагам такава дъсчица горе .А иначе са като самолети –шпиони,като Пауърс,кацат директно на Червения площад,в 10–та .

  7. #67
    Автор
    Регистриран
    04.02.2016
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    ЯМБОЛСКО
    http://vbox7.com/play:dfc8c25e96

    това е от мен , и мойте войници , но ми страна странно че както им нямаше нищо и се юрнаха , на какво може да се дължи?

  8. #68
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Ходи им се по нужда...

  9. #69
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Кошерите ти не са идеално лоши, но ми се струва, че някои от дъната са в отвратително състояние. Опитай се до наесен да ги подмениш. Четворките като подложки под краката сме ги коментирали и не са най-добрия вариант наистина. Дано не го разбереш по трудния начин.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #70
    Автор
    Регистриран
    04.02.2016
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    ЯМБОЛСКО
    Колега още другата седмица подменям кошерите и ще бъдат на стойки , благодаря за съветите.

 

 
Страница 7 от 11 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •