Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 11 ПърваПърва ... 91011
Резултати от 101 до 108 от общо 108
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Добро е за начинаещи пчелари .

  2. #102
    Наблюдател
    Регистриран
    07.09.2016
    Мнения
    2
    Здравейте!!!
    Много благодаря за всички отговори,съвети и добри пожелания!!!
    Аз пчеларството колкото бизнес и хоби го приемам и като вид спасение за себе си.Нека поясня - живея и работя в Германия,но честно казано не ми допада особено,може би съм прекалено насталгично настроена,но с прости думи - искам си в България пък!Във моят край,берковският,съм се занимавала доста със земеделие и грубо казано - работа на полето,харесва ми и смятам,че в комбинация със пчели би се оказала една добра комбинация.Не само,за да докажа на себе си и останалите,не само за да съм самостоятелна,но и за да покажа,че в България има още хляб и не си струва да се бяга,а напротив - да се работи усилено вътре в страната,съм готова на всичко,за да успея.
    Колкото до Владо - да знам го,лично не,но съм чувала много за него,ще се свържа при пръв удобен момент,за да го помоля за помощ!
    Отново благодаря на всички!!!Супер сте!

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Дебора по добре прочети темата за доходите там има един пчелар казва се Янчо с никнейм Тарти имах честа и удоволствието да се запозная с него лично.
    Та ако искаш да изкараш някой лев от пчеларство не е зле да се запознаеш с такива пчелари.

  4. #104
    Наблюдател
    Регистриран
    27.04.2016
    Мнения
    11
    Пчеларски район
    гр.БАНКЯ
    Имам едно питане как да подходя с първото отваряране на кошера взех д.б. с пчели и не съм сигурен в себе си
    не съм спокоен и пчелите го усещат

  5. #105
    Автор
    Регистриран
    19.02.2016
    Мнения
    146
    Пчеларски район
    Добруджа
    Гледай да си се окъпал , да ти е прано защитното облекло ( да няма странични миризми - дезодорант , да не си пръскал овошки или нещо преди това ) , добре заредена и запалена пушалката - може да си намажеш ръцете с оцет ( ако не ползваш ръкавици ) . Ако си нервен купи си неуропан ( мента/глог и валериан ) и удари две глътки . Ако имаш рапица е нормално да са по-агресивни но не се притеснявай (ако не си алергичен ) , не прави резки движения . Няма страшно .

  6. #106
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    Цитат Първоначално публикувано от ttt1980 Виж публикацията
    Имам едно питане как да подходя с първото отваряране на кошера взех д.б. с пчели и не съм сигурен в себе си
    не съм спокоен и пчелите го усещат

    Като те жилнат два,три пъти и ще се успокоиш.

  7. #107
    Наблюдател
    Регистриран
    27.04.2016
    Мнения
    11
    Пчеларски район
    гр.БАНКЯ
    Мерси за съвета

  8. #108
    Наблюдател
    Регистриран
    27.04.2016
    Мнения
    11
    Пчеларски район
    гр.БАНКЯ
    Вчера замахнах рязко и една се лепна за булото и се опита да ме ужили

 

 
Страница 11 от 11 ПърваПърва ... 91011

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •