Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 11 ПърваПърва ... 891011 ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 108
  1. #91
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    И аз като теб в началото направих тая грешка да смятам и пресмятам.

  2. #92
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Първо си помисли как да ти стане хоби, защото за хобито нищо не е скъпо, когато купуваш каквото ти трябва. След година-две, вече може да помислиш как да спечелиш някой лев.

  3. #93
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Първо си помисли как да ти стане хоби, защото за хобито нищо не е скъпо, когато купуваш каквото ти трябва. След година-две, вече може да помислиш как да спечелиш някой лев.
    Да, рядко ми се случва нещо написано от Тартю да ми допадне толкова много, че да го цитирам, затова сега няма да пропусна. Само ще си позволя да го допълня, че пчеларството като хоби може да бъде неприлично евтино сравнено с повечето съвременни хобита. Същевременно може да бъде и една отлична школа, която евентуално да постави здравите основи на сполучлив личен бизнес. Това при определени условия, категорично.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  4. #94
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Debora Виж публикацията
    Здравейте на всички!Казвам се Дебора и съм нова тук,както и съвсем нова се роди идеята ми да се занимавам с пчеларство.Всичко е супер,чета онлайн книги за пчелите и кошерите,мястото подходящи за тях,грижите който изискват според различните сезони,да - много инфо...Но това освен още повече да ме обърна ме навява и на мисълта,че преди всичко това ще бъде моят малък бизнес и добре разбирам,че от книгите трудно ще открия например колко времв отнема,за да се извади кг мед,къде евентуално се пласира,каква е цената,избиват ли се парите,въобще възвръщаем ли е този труд!Извинявам се за глупавите въпроси,много ще съм благодарна,ако някой който се занимава да ми помогне малко с по подробно разяснение.
    Deborah Dikova е фейсбука,ако се решите!
    Поздрави!!!!!!!
    А какво разбираш под "твоя малък бизнес" ?
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #95
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Госпожо Дикова, пчеларските обяснения са малко като депутатските. Повечето можем да говорим около седмица по даден въпрос, а не се знае колко от казаното ще ви помогне? Накратко такъв разговор не е за писане. А най- добре да ви показва някой от вашия район. Аз например винаги съм готов да споделям. Ако се решите, сте добре дошла! Поздрави!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #96
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от Debora Виж публикацията
    Здравейте на всички!Казвам се Дебора и съм нова тук,както и съвсем нова се роди идеята ми да се занимавам с пчеларство.Всичко е супер,чета онлайн книги за пчелите и кошерите,мястото подходящи за тях,грижите който изискват според различните сезони,да - много инфо...Но това освен още повече да ме обърна ме навява и на мисълта,че преди всичко това ще бъде моят малък бизнес и добре разбирам,че от книгите трудно ще открия например колко времв отнема,за да се извади кг мед,къде евентуално се пласира,каква е цената,избиват ли се парите,въобще възвръщаем ли е този труд!Извинявам се за глупавите въпроси,много ще съм благодарна,ако някой който се занимава да ми помогне малко с по подробно разяснение.
    Deborah Dikova е фейсбука,ако се решите!
    Поздрави!!!!!!!
    Ако правилно съм видял в профила Ви Фейсбук сте от Берковица.Човека който ,ще Ви окаже пълно съдействие се казва Владо Гилана.Тая пролет беше организирал училище за начинаещи .
    Милен Михов

  7. #97
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Ееех, таз Берковица... В началото на форума някои от най-готините участници бяха оттам. А за Гилъна май имаше отделна тема. Където коскоджамити активисти се изреждахме да му тълкуваме азбуката на пчелите и ей го - сега училища прави, тцъ, тцъ, тцъ...
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  8. #98
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Ееех, таз Берковица... В началото на форума някои от най-готините участници бяха оттам. А за Гилъна май имаше отделна тема. Където коскоджамити активисти се изреждахме да му тълкуваме азбуката на пчелите и ей го - сега училища прави, тцъ, тцъ, тцъ...
    Важно е ,учениците да надминат своя даскал .
    Успех момиче !

  9. #99
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    [QUOTE=jdrumev;106424]И аз като теб в началото направих тая грешка да смятам и пресмятам.[/QUO

    Няма лошо .
    Два примера ще ти дам с мои съседи , които станаха пчелари - толкова мед по толкова лева - това е.
    И накрая нищо .

  10. #100
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град


    За тези, които нямат възможност да ходят на училище при Гилъна
    При пчелите има мед, защото има ред!

 

 
Страница 10 от 11 ПърваПърва ... 891011 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •