Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 9 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 82
  1. #51
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    112
    Можем ли от количеството пчелно плечице да се разбере ориентировъчно на калко дена(или часове) е излючената ларва?. Задавам го този въпрос защото като гледам снимката (календар на пчелната майка) http://pchelar.com/node/173 това е времето от 4-ти до 5-ти ден. Можели да се ориентираме по снимката и положението на яйце-ларва и неговото развитие? Матеев ако имаш снимки на пренесени ларви (по време на пренасяне), моля сподели ги да добием визуална представа поне.
    И да се лъжем няма смисъл в това - самозалъгваш себе си като пчелар!!!

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030


    След 15:36 има снимки в близък план на ларвите, които се пренасят

  3. #53
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    112
    Няма ли да стане по следния начин? Ако се постави нова основа за градеж, пчелите щя е изградят за 2 дена максимум. Майката осеменява и по този начин долу горе ще се знае възраста на яйцата -> личинките.
    И да се лъжем няма смисъл в това - самозалъгваш себе си като пчелар!!!

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Матеев ти каза ка се прави. Пише го на сто места в спец. литература. Ти топлата вода ще откриваш.
    Аз ти предлагам строителна рамка да им сложиш че ще са по-едри личинките и лесно се прехвърлят.

  5. #55
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Имаме вече прилична концепция как да се направи стенда за пренасяне на личинки. Решението как микрослопичната личинка да изглежда като тлъста гъсеница е много елегантно и високотехнологично, без да се налага пчеларя да е окичен с лупи, челници за осветление и друго приспособления по главата си. Тя ще му служи само за управление на процеса. Но търсим специалист по пренасяне, с достатъчно практически опит да ни помогне в цялостната конструкция, за да стане тя ергономична и удобна за работа. Ако има мераклия да се включи в разработката нека ми пише на ЛС.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #56
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Имаме вече прилична концепция как да се направи стенда за пренасяне на личинки. Решението как микрослопичната личинка да изглежда като тлъста гъсеница е много елегантно и високотехнологично, без да се налага пчеларя да е окичен с лупи, челници за осветление и друго приспособления по главата си. Тя ще му служи само за управление на процеса. Но търсим специалист по пренасяне, с достатъчно практически опит да ни помогне в цялостната конструкция, за да стане тя ергономична и удобна за работа. Ако има мераклия да се включи в разработката нека ми пише на ЛС.
    Нали знаеш,че тук, се изисква сръчност и бързина,температура и влага,та ако трябва стенда да се насочва един път, после да му чакам действията времето тече......................и тн.Ако съм разбрал криво идеята ти ..............Виж ,по скоро за конвейрн за пч. млечице би свършило работа.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  7. #57
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Матеев, любопитно ми е това, което пишеш що касае часовете - не 72, а 84. Това от опит ли го установи или от нейде го прочете?Досега не съм срещал нейде писано такова нещо. Може би това е тайна на майкопроизводителите. Защото аз знам от опит, че от яйцето след седемдесет и втория час вече се е излюпила ларва.
    В главата ми това е останало, но не си спомням откъде. Наистина си прав, че трябва да потърсим НАДЕЖДЕН ИЗТОЧНИК, за да си изясним къде е истината. Самият аз дълго време си мислех, че яйцето се излюпва след 3 дена (72 часа). Сега обаче съм твърдо убеден, че дните не са 3, а 3.5. Това означава, че някъде някой или нещо прочетено ме е принудило да си променя убежденията. За съжаление не си спомням къде и кой, но в главата ми това вече е чиста монета и аз вярвам в него.

  8. #58
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    ................. Сега обаче съм твърдо убеден, че дните не са 3, а 3.5. Това означава, че някъде някой или нещо прочетено ме е принудило да си променя убежденията. За съжаление не си спомням къде и кой, но в главата ми това вече е чиста монета и аз вярвам в него.
    Интересно ,при ползването на изолатор,а и не само, цифрите са 72-74ч.Или моята чиста монета е ,че след поставянето на майката в изолатор ,давам и аванс от два часа и след 84 часа пренасям .Пак казвам, интересно ми е да разбера как стигна до това ти заключение.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  9. #59
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от n_markov Виж публикацията
    Няма ли да стане по следния начин? Ако се постави нова основа за градеж, пчелите щя е изградят за 2 дена максимум. Майката осеменява и по този начин долу горе ще се знае възраста на яйцата -> личинките.
    И точността ще ти е +- 40-48часа.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Недялко Атанасов Виж публикацията
    Нали знаеш,че тук, се изисква сръчност и бързина,температура и влага,та ако трябва стенда да се насочва един път, после да му чакам действията времето тече......................и тн.Ако съм разбрал криво идеята ти ..............Виж ,по скоро за конвейрн за пч. млечице би свършило работа.
    Температурата и влагата според мен са параметри на помещението, в което се извършва процеса, а бързината и сръчността - умения на оператора. Стенда трябва само да му осигури най-удобно разположение на предметите с които ще работи, добра "картинка" на работното поле и силна светлина. Има ли още нещо важно, което пропускаме или не знаем?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 6 от 9 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •