Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 9 ПърваПърва ... 789
Резултати от 81 до 87 от общо 87
  1. #81
    Наблюдател
    Регистриран
    29.02.2012
    Мнения
    16
    Добре си приказвате. Отправям поздрав към господин Матеев за завишеното ниво на форума. А темата е прекрасна, но само малцина са посветени в нея. Дотук изчетох много грешки. Включително и от Матеев. Няма да ви разбърквам и смущавам приказката, но малко Факти няма да са излишни. Първо, спермотеката на една пчелна кралица има вместимост, колкото фалоса на един търтей. Правилно е съмнението за кратността на търтеите осеменили дадена кралица. Кратността се увеличава с навлизането на активния сезон. Конкретно за миксирането на сперматозоидите в спермотеката, то направо се смея в момента. Така също и за съдържанието на средата в спермотеката. Продължителността на живота на един или повече сперматозоиди се диктува от функцията на една жлеза. Тя от своя страна функционира добре или зле в зависимост от физиологичното състояние на същата пчелна кралица. Дотук с образованието и моля без въпроси. На вас оставям да доразвиете темата. Поздрави от мен.

  2. #82
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Известни са случаи на партеногенеза при извеждането на пчелни майки, документирани от някои изследователи. Изключително рядко се случва но има такива случаи. От неоплодена личинка да се изведе пълноценна майка. Забелязано е явлението от Губин и Макензен независимо един от друг. Вторият е успял да изведе две партеногенезисни майки, които по нищо не са се различавали от изведени майки от оплодени яйца.

  3. #83
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Денис-Белята Виж публикацията
    Добре си приказвате. Отправям поздрав към господин Матеев за завишеното ниво на форума. А темата е прекрасна, но само малцина са посветени в нея. Дотук изчетох много грешки. Включително и от Матеев. Няма да ви разбърквам и смущавам приказката, но малко Факти няма да са излишни. Първо, спермотеката на една пчелна кралица има вместимост, колкото фалоса на един търтей. Правилно е съмнението за кратността на търтеите осеменили дадена кралица. Кратността се увеличава с навлизането на активния сезон. Конкретно за миксирането на сперматозоидите в спермотеката, то направо се смея в момента. Така също и за съдържанието на средата в спермотеката. Продължителността на живота на един или повече сперматозоиди се диктува от функцията на една жлеза. Тя от своя страна функционира добре или зле в зависимост от физиологичното състояние на същата пчелна кралица. Дотук с образованието и моля без въпроси. На вас оставям да доразвиете темата. Поздрави от мен.
    На доц. (пардон - проф.) Пламен Петров вярваш ли? Ако да - изгледай неговата последна лекция (мисля че беше в Дуница). Там засяга въпроса с обема на сперматеката, броя на търтеите, които оплождат майката, и миксирането на семенната течност в сперматеката.

    ПС: И когато се смееш - първо си изясни на какво се смееш - на собствената си некомпетентност или на чуждата. Все пак това е важно да се изясни .....

  4. #84
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Тази вечер ще направя един подарък на форума - ще публикувам линкове за сваляне на две безценни според мене книги, едната от които почти нямате шанс да се сдобиете с нея. В тези книги има много полезна информация за тънкостите в биологията на пчелите и пчелните майки, генетиката, селекцията, инструменталното осеменяване и майкопроизводството. Книгите лично сме ги късали лист по лист, за да ги сканираме:

    Генетика и селекция на медоносната пчела: http://dox.bg/files/dw?a=2642a36352

    Инструментално осеменяване на пчелни майки: http://dox.bg/files/dw?a=3d2e1b5f56

    В тези книги ще намерите и информация за нещата, които напоследък ги приказвам по форума. Четете - вътре е написано всичко.
    Тъй като линковете в dox.bg се експирнаха, качих файловете на собствен FTP сървър, където никога няма да се експирнат:

    ftp://ftp.solar.sts.bg/Files/Honey/File1.pdf

    ftp://ftp.solar.sts.bg/Files/Honey/File2.pdf

  5. #85
    Наблюдател
    Регистриран
    29.02.2012
    Мнения
    16
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    На доц. (пардон - проф.) Пламен Петров вярваш ли? Ако да - изгледай неговата последна лекция (мисля че беше в Дуница). Там засяга въпроса с обема на сперматеката, броя на търтеите, които оплождат майката, и миксирането на семенната течност в сперматеката.

    ПС: И когато се смееш - първо си изясни на какво се смееш - на собствената си некомпетентност или на чуждата. Все пак това е важно да се изясни .....
    На първо място, некомпетентността идва от недостатъчната образованост. Препоръчваната от Вас лекция ми е убягнала от погледа. Ще я пропусна. Няма да пропусна коментарите по такава важна тема в този форум, въпреки, че сте собственик. Продължавам да се смея на реакцията, която демонстрирате. Не би било редно да е такава. Особено, ако някой реши да влее малко образованост в темите на сайта. Дори се радвам да ме имат за некомпетентен. Печеля по този начин. Има ли лошо в печелбата, Вие ще ми кажете. Както Вас аз губя ценно време в подобни обяснения.

  6. #86
    Потребител
    Регистриран
    12.07.2012
    Мнения
    74
    Може ли линк към двете книги , защото на тези иска парола
    Благодаря предварително!

  7. #87
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Защо , ти е линк ?
    Запитай в форума и ще получиш нужната информация .

 

 
Страница 9 от 9 ПърваПърва ... 789

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •