Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 15 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 147
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Остави хралупите! Какви ли далаци са градяли? Колко ли мед са трупали? А какви акари са ги гризели? Руска им работа...

    Това беше яко.

  2. #42
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Остави хралупите! Какви ли далаци са градяли? Колко ли мед са трупали? А какви акари са ги гризели? Руска им работа...
    Явно и акарите са били динозавърски. Добре че е тряснал метеорита и са изчезнали.

    П.с. Интересно, след последвалата "ядрена зима" пчелите все пак са оцелели. Явно не са измрели от студ.

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    ...П.с. Интересно, след последвалата "ядрена зима" пчелите все пак са оцелели. Явно не са измрели от студ.
    Оцелели са, защото не е имало пчелари, които да се "грижат" за тях.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  4. #44
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Къде отиде първоначалното мнение на пчеларя който създаде темата? Не го виждам.
    Метла, метла, ама чак пък толкова? Я върнете неговото мнение за многокорпусния кошер.
    Изродихте темата в тема за хралупите, на никого не препоръчвам да си гледа пчелите в хралупа.

  5. #45
    Автор
    Регистриран
    12.03.2014
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Асеновград
    Първоначално публикувано от _seeker
    Многокорпусния кошер ала ЛР си е чисто ИНДУСТРИАЛНА система за ИНТЕНЗИВНО отглеждане на пчели. Семействата стават силни и опасни , не са подходящи за любителско отглеждане , безопасността на околниите следва да е грижа номер 1: Нкакви външни хора или животни на пчелина, всичко вън от населени места!, няма отглеждане в дворче или от сорта. В България липсва ясна технология за отглеждане - мнозина се опитват да ги гледат като нещо ала дадан-блат, при все, че общата идея (е според моето мнение на лаик де) е разработена с целта да се сведе бърникато из семействата дои въобще разхода на човешко внимание до мин(въртиш корпуси, не се занимаваш излишно с рамки освен ако не се налага , ако стане гаф просто слагаш следващото семейство и така). . Други пък пробутват откровено странни идеи от сорта на кули от по пет корпуса (че и нагоре!)- това чудо си е бомба със закъснител най-малкото, да не говорим, че е невъзможно за обработване. .Прочее сравнението многокорпусен ЛР и дадан блат , е като между товарен или боен кон кон и пони (ми съ струва).

  6. #46
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от slavi 13 Виж публикацията
    Къде отиде първоначалното мнение на пчеларя който създаде темата? Не го виждам.
    Метла, метла, ама чак пък толкова? Я върнете неговото мнение за многокорпусния кошер......
    Много мразя когато някой несправедливо обвинява други хора от позицията на собственото си незнание и некомпетентност. И започва да ги плещи едни измислици, че дори и сам си вярва. Не ми се сърди, но това е болестно състояние ......

    Първия постинг на темата липсва, защото е получил от посетителите на форума ПОВЕЧЕ ОТ 10 ОТРИЦАТЕЛНИ РЪЧИЧКИ. И форума го е написал това отдолу на постинга, но кой ли да ти го чете? Много по-лесно е човек да си измисли някаква простотия и после на базата на измислицата да обвини някой друг за собствената си глупост и незнание.

    Нормално е човек нещо да не го знае, и да попита другите. Тогава щеше да получиш учтив отговор защо е изчезнал постинга. Не е нормално обаче човек да си отправя критики и обвинения на базата на собствените си некомпетентни измислици.

  7. #47
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Много мразя когато някой несправедливо обвинява други хора от позицията на собственото си незнание и некомпетентност. И започва да ги плещи едни измислици, че дори и сам си вярва. Не ми се сърди, но това е болестно състояние ......

    Първия постинг на темата липсва, защото е получил от посетителите на форума ПОВЕЧЕ ОТ 10 ОТРИЦАТЕЛНИ РЪЧИЧКИ. И форума го е написал това отдолу на постинга, но кой ли да ти го чете? Много по-лесно е човек да си измисли някаква простотия и после на базата на измислицата да обвини някой друг за собствената си глупост и незнание.

    Нормално е човек нещо да не го знае, и да попита другите. Тогава щеше да получиш учтив отговор защо е изчезнал постинга. Не е нормално обаче човек да си отправя критики и обвинения на базата на собствените си некомпетентни измислици.

    Що се отнася до омразата, при мен я няма, никого не мразя. Що се отнася до болестното състояние – при мен, то не съществува.
    Ако за 10 отрицателни мнения се скрива пост на някой пчелар, то тогава, тук не е място за обсъждане на пчеларски въпроси. От кога е това правило? Отговори учтиво все пак на незнаещия, некомпетентния, болния и глупавия. Условия за БАН, но не на мен.
    Това ми прилича на цензурирана област в интернет. Тук важат само „точните и верни“ мнения за кошери и пчеларски проблеми.
    Остави ме все пак да се съмнявам, в перфектните качества на стандартните кошери и на стандартните рамки.

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Аз съм забелязал, че пчелите са агресивни, когато се отварят в неподходящо време. Късно, ветровито или облачно. Не е проблем в технологията или системата или в ротациите. Пчелите не обичат мръсни и миризливи пчелари или припряни. Трябва да се дейста бавно и спокойно, да не се бърза.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  9. #49
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    Аз съм забелязал, че пчелите са агресивни, когато се отварят в неподходящо време. Късно, ветровито или облачно. Не е проблем в технологията или системата или в ротациите. Пчелите не обичат мръсни и миризливи пчелари или припряни. Трябва да се дейста бавно и спокойно, да не се бърза.
    Пчелите хич не обичат да им се нарушава цялостта на гнездото и грижливо поддържания температурен режим.

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Четох една статия и ми хареса тази мисъл на автора затова реших да я копирам.

    От височината на новите знания, наивни изглеждат дискусиите на пчеларите за това, какво е по – добре, хралупата, лежакът или многокорпусния кошер. Все едно живеещите в пещера хора да спорят коя пещера е по – добра – широката или високата. Трябва да се излезе от пещерата в жилището, в което се създават оптималните параметри на средата – в съвременните апартаменти, които са оборудвани с нагреватели, увлажнители на въздуха и климатици. В жилищата притежаващи оптимални параметри на средата, пчелите ще съберат максимално възможното количество мед и ще запазят своята сила. Бъдещето е за кошерите, които гарантирано осигуряват биологическата пълноценност на пчелните семейства. И не е важно дали това са лежаци или многокорпусни кошери. Самите пчели не могат да си създадат оптимални условия за интензивно развитие и събирането на максимално количество мед. Те могат да се приспособят към условията на обкръжаващата среда. И само човекът със своя разум и възможности е способен да създаде за пчелите оптимална изкуствена среда с цел получаване от тях на максимална изгода.

 

 
Страница 5 от 15 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •