Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 15 ПърваПърва ... 412131415 ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 147
  1. #131
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Моя кошер също е многокорпусен, но особен тип. 9 корпуса е в момента. Кошера е на мой ръст за удобство ползвам стълба да. Но следва да се вземе предвид, че в моя кошер няма рамки и пространството се използва на 100 процента, т.е нямам неизползваемо заради ползване на дървена рамка пространство, това следва да се вземе предвид с оглед на обективността. Предлагам да се мине по темата
    Адаш,хайде да си мерим......японките.Моята е тип Българска японка с рамки и се обзалагам,че ще изкара повече мед от твоята,въпреки,че не е висока колкото твоята.За дециметрите незнам,но знам,че има 11 рамкиДБ с пило от които 7 от летва до летва...
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри Снимки0401.jpg‎  

  2. #132
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Адаш,хайде да си мерим......японките.Моята е тип Българска японка с рамки и се обзалагам,че ще изкара повече мед от твоята,въпреки,че не е висока колкото твоята.За дециметрите незнам,но знам,че има 11 рамкиДБ с пило от които 7 от летва до летва...
    Ще спечелиш адаш. Предавам се! Хубаво изпълнение да те радва и да ти носи много мед това ти желая.
    Този пост е редактиран от vasilevsa; 16.06.2016 в 20:40.

  3. #133
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Моята е тип Българска японка .
    Ачка евала поне 5 минути и се кефих на тая бг японка.Тая тема бе супер интересна ама с тая снимка май финализирахме темата.

  4. #134
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    25.09.2011, 19:37
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Естествено че нее прогресивна,не бива да се превръща в практика.Относно болестите-в природата не може да виреят слаби и болни рояци.Въпросните рояци за които споменах по горе,ги наблюдавам вече две години.Интересно ми е да разбера колко години ще изкара рояка в хралупата.
    бай Ангеле преди време като бях чел архива бях прочел този твой пост публикуван 2011г.заинтригуваме фразата:
    колко години ще изкара рояка в хралупата.
    Моля те ако имаш възможност да споделиш какво стана с рояка от тогава.

  5. #135
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Снимката от тази година ли е?
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  6. #136
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Гошка,от 3 години не съм посещавал мястото и не мога да дам информация.Мисля,че се сещам за коя хралупа става въпрос.Става дума за топола(около 60г) на която ствола е кух с височина на кухината около 5м. с два входа- по средата и отгоре.Иначе тополата е жива и се намира малко след големия детски магазин на Ботевградско в посока Варна.А в района на самия магазин имаше цяла "колонада" от бет.ел. стълбове(8 бр) заредени с рояци(стълбовете вече ги няма).Та самото шосе-магистрала минава на 40м-50м от въпросното дърво-живо и здраво.
    Remi снимката е от датата на публикуване на поста.Иначе,почти всяка година подхвърлям снимки-идеи с този "кошер"

  7. #137
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Беше ми любопитно дали наистина Вароата ги мори щото вече за много работи виждам че едно пише ама на практика излиза малко по иначе.

  8. #138
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Гошка,от 3 години не съм посещавал мястото и не мога да дам информация.Мисля,че се сещам за коя хралупа става въпрос.Става дума за топола(около 60г) на която ствола е кух с височина на кухината около 5м. с два входа- по средата и отгоре.Иначе тополата е жива и се намира малко след големия детски магазин на Ботевградско в посока Варна.А в района на самия магазин имаше цяла "колонада" от бет.ел. стълбове(8 бр) заредени с рояци(стълбовете вече ги няма).Та самото шосе-магистрала минава на 40м-50м от въпросното дърво-живо и здраво.
    Remi снимката е от датата на публикуване на поста.Иначе,почти всяка година подхвърлям снимки-идеи с този "кошер"
    Браво тези отзад добре си ги подготвил !
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  9. #139
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Че тези отзад са подготвени още от август 2015.Моята заслуга за 2016 е да им сложа магазините. Иначе имам 12-ци и с 5 магазина.А ,това синичкото е 25р лежак...

  10. #140
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Че тези отзад са подготвени още от август 2015.Моята заслуга за 2016 е да им сложа магазините. Иначе имам 12-ци и с 5 магазина.А ,това синичкото е 25р лежак...
    Лежака двусемеен с два магазина виждам добре ли се представя? Моите лежаци ги ползвам за да подсилвам основните семейства от тях мед не вадя ама пчела бол и градеж два пъти. А за ДБ за 5 магазина значи имаш и много паша.
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

 

 
Страница 14 от 15 ПърваПърва ... 412131415 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •