Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 19 от общо 19
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Бандит Виж публикацията
    Колежке от опит мога да ти кажа , срещай се с колеги , обменяйте мнения , питай и т.н .Личните контакти са на първо място . Имам един познат който ме напътства и преди няколко дни се срещнах с един приятел от форума и цял ден му бях на пчелина , еми извинявай ама това се равняваше на 1 година опит , хем раздумка хем уроци , и пак ще го посетя . Питането не е унижение а път към опита , за това срещай се с колеги те ще ти помагат. В този ред на мисли кой иска безплатна работна ръка от мен .
    Хммм, ти продължавай да идваш по морето и току виж си сменил местожителството :-) :-) :-) :-) .

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Ела да ме спасиш и мен! Ама от мъртвото вълнение, дето ме люшка ракията! Всички семейства- силни, слаби и отводки при мен зимуват на отворени на 1/3 мрежести дъна!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Ела да ме спасиш и мен! Ама от мъртвото вълнение, дето ме люшка ракията! Всички семейства- силни, слаби и отводки при мен зимуват на отворени на 1/3 мрежести дъна!
    Бат Тянко, Женя пише, че и помагат "стари"пчелари, ако са от школата на Ботьо ....... :-) :-) :-) :-) :-) :-)

  4. #14
    Потребител
    Регистриран
    20.03.2016
    Мнения
    55
    За в бъдеще ще се възползувам от услугите Ви .А не си мисли ,че морето е до колене .

  5. #15
    Автор
    Регистриран
    04.02.2016
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    ЯМБОЛСКО
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Хммм, ти продължавай да идваш по морето и току виж си сменил местожителството :-) :-) :-) :-) .
    ти предложение ли ми отправяш ?? ако имаш свободна мома , навит съм. И твоя ред ще дойде само да си мераклия

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    И при мен на 800 метра надморска, всичики семейства зимуват на 1/3 отворено мрежесто дъно в задната част. Но зимуват на 2 корпуса и семейството е в горния корпус. Пролетта стеснявам само слабите, всички други се развиват с бърза скорост без всякаква моя намеса, без стесняване, без затваряна на мрежестия отвор.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Моите също са с 1/3 мрежест отвор на дъното - в предната част. Понеже не ми се занимава да махам корпуси и да ги нося по складове, пчелите зимуват в най-горния корпус, а под тях оставям магазин и още един корпус. Кошерите ми са от фибран. Миналата година бях затворил дъната в началото на пролетта, а тази не ги пипах изобщо. Нямаше никаква разлика в развитието на семействата и затова повече няма изобщо да затварям дъната - зиме и лете ще си стоят отворени.
    "Не вярвайте на мнения, а на факти!" Р. Кийосаки

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    28.01.2016
    Мнения
    2
    Колеги, преди седмица отворих петте си кошера ,на които 2 седмици преди това бях сложил магазини. Прецъфтя акацията и реших а видя какво става. В магазините тук там имаше напръскан нектар. Как е при вас? От многото дъждове ли, от що ?

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Цветан Р Виж публикацията
    Колеги, преди седмица отворих петте си кошера ,на които 2 седмици преди това бях сложил магазини. Прецъфтя акацията и реших а видя какво става. В магазините тук там имаше напръскан нектар. Как е при вас? От многото дъждове ли, от що ?
    Студено и много хапват.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •