Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 31 до 36 от общо 36
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Точно казано .

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Колко тясна трябва да е килийката, че пчелите да бъдат два пъти по малки в диаметър и около 1/3-та по къси от нормалните?
    Майката ще може ли да снесе яйце в подобна килийка?
    Малки килийки има и в новоизградените пити - казано по друг начин - винаги ги има.
    Защо малките пчели ги забелязваме едва тази година?

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Сега стана на въпрос .

  4. #34
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Гогол и А аз –един хоби –пчелар .
    Не се връзва.
    Жорка ,по принуда пак се набърквам в темата ,но късно видях този твой пост .А не искам да останеш с впечатлението ,че говоря неистини . Аз наистина съм ХОБИ–ПЧЕЛАР . Във форума има още един като мен ,който чисто –сърдечно си казва ''Аз съм съботно–неделен пчелар '' Впрочем сгреших –не той като мен,а аз съм като него ,защото му свалям шапка относно пчеларството .Нещата се връзват Жоре .Зависи кой как го разбира това.Казвам че съм хоби /не хобит ,висок съм 192 см./ –пчелар ,защото пчелите не са ми основния начин на получаване на доход .Все още работя –от 09.00 до 18.00 ч. А понякога ,когато нещата не са наред –до 21.00–22 .00 ч.,като вчера например.Е, вземам си и пенсията ,разбира се .Полага ми се ,все пак.Така че, ХОБИ –ПЧЕЛАР съм .Лека вечер!

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Ако малките пчели са наистина медоносни /аз все още не съм сигурен, въпреки че на пръв поглед се различават само по размерите/,
    това се дължи на лошото изхранване на пилото, по време на застудяването, когато темпераурите падаха под нулата.

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Хайде , обединете двата последни поста.

 

 
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •