Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 14
  1. #1

    КАК СЕ ВАДИ РОЯК ОТ СТЪЛБ

    колеги днес видях от един стълб не далче от вкъщи да излизат и влизат пчели. спрях за 5 минути и установих че рояк се е заселил вътре в стълба. като гледах броя на пчелите който влизаха и излизаха съдя че рояка е доста силен. дайте някакъв акъл ако въобще е възможно как да го изкарам и да го хвана.

  2. #2
    ANIBAL
    Guest
    Здравей Гилъне!!

    Ако има ток по този стълб,твоят живот е най-най-важното нещо на света.Зарежи го !Цената му е доста висока, щом е там.

  3. #3
    има ток, да. по принцип си прав и съм съгласен с теб, но знам че няма и невъзможни неща. все пак може да изпъкне някоя хитра идея. преди 7-8 години знам че имаше пчели в този стълб и един дядо ги хвана. но как не знам а и няма как да го питам защото човека се спомина

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Колега,
    Има начин, но моят съвет е като на колегата по-горе НЕ СЕ МЪЧИ ОПАСНО Е !!! по-добре си направи отводка от твойте. Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  5. #5
    лошото е че може да е мой рояка. направо го закъсах с тез рояци. 2 отводки направих. разширил съм ги на макс, сложил сам по 3 основи да градят, отворите са отворени максимално, магазини има и те пак роят. плодника разбърках и пак рой..... абе аз имам една идея ама ще я дообмисля. ще кача кошерището до дупката с един голям прът. отвътре ще го намажа с мед и маточина. наи отдоло на стълба ще започна да нагрявам с бензинова горелка. те като видят на зор от топлината би трябвало да излязат от стълба. другия варянт е да го пробия отдоло и яко подпушване. третия е да чакам техниците от енергото. те често идват тук с камйона си. та да ги почерпа и да ме качът с стълбата горе на стълба и на там е ясно

  6. #6
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Колега,
    Хвала на ентусиазма ти, но внимавай !!! Такива идеи която имаш може да стане, но малко се съмнявам. Ако са си изградили далаци (което е много вероятно) и на тях има прясно пило много трудно ще ги накараш да си изоставят пилото и майката. Единствено с доста яко подпушване може да стане и друго ако успееш да закрепиш кошерището до дупката то трябва да е доста плътно към нея (да няма къде да излизат без да минат през него) вътре сложи не мед, а пита прясно пило. Запомни, че много трудно те си изоставят пилото (зимата умират от глад при неправилно разположени медови запаси върху него за да го топлят, не го изоставят), а от друга страна ако намерят такова макар и чуждо започват да се грижат за него. Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  7. #7
    Колега, ти нямаш инвентар за да си гледаш собствените семейства, а си решил да се пребиеш за един рояк.

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Гилън, я хвани китарата и пусни нещо яко, вместо да се занимаваш с щуротии!!!

  9. #9
    колега какъв инвентар ми трябва???? имам кошери, имам кошерище, имам рамки с основи, пушалка у була също имам. какъв повече инвентар ми трябва????нямам преносимо и работно съндъче. колкото до китарата няма как, преди няколко години паднах заедно с майка ми с стария мотор и си смлях лявата китка. сега не я движа напълно. движа я едва няколко сантиметра, и с китарата се простих както и с някой други неща, за съжаление.

  10. #10
    Ами щом си го имал този инвентар, защо ги остави да се роят, та сега да ги гониш по стълбовете? Колко пъти ти обяснявахме какво да направиш? Не че имам нещо против да хванеш този рояк.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •