Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 14 от общо 14
  1. #11
    тези дни се сдобих с него/ колкото до обяснението ясно. правих всико по книга. разширявах, слагах основи и магазини. отворите отворени на макс и плодниците базиках яко. знам къде е грешката ми. в подхранването, когато ги взех до идването на пашата ги хранех с много ама много сироп. по този начин много засилих семействата, и резултата е на лице. но за мен всичко това е положително, защото знам какво не трябва да се прави вече. човек се учи от грешките си. утре имам да центрофугирам още мед. та ще ги прег;едам по основно и ще ги оправя. в главата ми вече има по ясни идеи отколкото от преди.не кат отворя кошера и да се чудя, сега поне знам какво да търся и къде и какво да правя.а колкото до рояка, дали ще го хвана или не е все едно.ако го хвана ще е добре ама не ми е цел.
    Този пост е редактиран от Дамян Дамянов; 15.04.2015 в 11:36. Причина: емотикона

  2. #12
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от Владо-Gillan Виж публикацията
    тези дни се сдобих с него/ колкото до обяснението ясно. правих всико по книга. разширявах, слагах основи и магазини. отворите отворени на макс и плодниците базиках яко. знам къде е грешката ми. в подхранването, когато ги взех до идването на пашата ги хранех с много ама много сироп. по този начин много засилих семействата, и резултата е на лице. но за мен всичко това е положително, защото знам какво не трябва да се прави вече. човек се учи от грешките си. утре имам да центрофугирам още мед. та ще ги прег;едам по основно и ще ги оправя. в главата ми вече има по ясни идеи отколкото от преди.не кат отворя кошера и да се чудя, сега поне знам какво да търся и къде и какво да правя.а колкото до рояка, дали ще го хвана или не е все едно.ако го хвана ще е добре ама не ми е цел.
    Ти гледай да не те метне тока в шипките, че тогава ще ти мине мерака за пчелите.
    Този пост е редактиран от Дамян Дамянов; 15.04.2015 в 11:37. Причина: цитат, емотикона

  3. #13
    хахахахахах гледай аз ако го ловя няма да имам допир до тока. ще измисля нещо хитро. другия варянт е като доидат техниците някои ден ( те са ми дружки) да ги хвана с тяхна помощ, но пак казвам не ми е цел този рой.просто попитах какви са варянтите. аз с 2 семейства, 2 отводки и 1 рояк едвам се оправям какво остава за още пчели хахахаха. има време за всичко. ще направя всичко възможно да иззимеят, а дотогава ще съм наясно с много неща.

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Колега вземи една тръвна намажи я с мед и маточина и я вържи на един прът ама дъвен за да те неприбие тока и я вдигни до дпката дето излизат пчелите,след това пробии една дупка в основата на стълба,палиш пушалката хбаво и слагаш в нея парчета гума да миришат,от гадната миризма след 2-3 часа пушене роя ще излезе от стълба и ще влезе в тръната.Аз така преди време извадих един рои от кумин.Пожелавам ти успех.Пиши дали си го хванал и как ще ми е интересно.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •