Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 14 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 136
  1. #51
    Наблюдател
    Регистриран
    01.10.2012
    Мнения
    38
    колеги отводка мжели дасе третира с мравча киселина?

  2. #52
    Автор
    Регистриран
    28.02.2011
    Мнения
    117
    Цитат Първоначално публикувано от gaikata1982
    колеги отводка мжели дасе третира с мравча киселина?
    Аз не съм срещал противопоказания за отводките, но не забравяй, че ако киселината не е в специално у-во за контролирано освобождаване (разни кутийки с регулируеми капачета), а на плаки или други напоени материи, трябва да се слага по хладно, привечер, защото в жегата много се изпарява и може да задуши пчелите. Прелката да е отворена докрай! Нормално на отводките се намалят прелките. Ако третираш, отвори я!

  3. #53
    Наблюдател
    Регистриран
    01.10.2012
    Мнения
    38
    благодариа колега !

  4. #54
    Наблюдател
    Регистриран
    01.10.2012
    Мнения
    38
    здр колеги тези гъбички които се напояват с мк задължително ли трябва даса в найлонови торбички?

  5. #55
    Автор
    Регистриран
    28.02.2011
    Мнения
    117
    Цитат Първоначално публикувано от gaikata1982 Виж публикацията
    здр колеги тези гъбички които се напояват с мк задължително ли трябва даса в найлонови торбички?
    Ами ако питаш за фурмитома, това не са гъбички, а дебел картон. Важното е да е напоен с 25 мл. мравчена киселина - явно производителите така са сметнали. Важно: говорим за 60% киселина, а не както я продават 85 %. За целта в 416 мл чиста вода се сипва 1 л. 85 % мравчена киселина. Препоръчвам ти да погледнеш тази лекция: http://www.optitroyan.net/?p=8094 на Любо Григоров - аз съм се ръководил от неговите препоръки и нямам проблем. А няма как да ги напоиш и да дозираш киселината, ако не са в найлонова торбичка. Това само докато се напои. Когато я слагаш, вадиш от торбичката с гумена ръкавица, поставяш върху рамките, избутвайки пчелите и затваряш. Пак да напомня - това се прави вечер, по хладно и прелката се отваря. И в никакъв случай не проверявай на какво мирише, пази очите и кожата!

  6. #56
    Автор
    Регистриран
    28.02.2011
    Мнения
    117
    Извини ме за закъснението, но все пак ще отговоря. Според производителите на ФУРМИТОМ слага се по една плака на кошер, а тя съдържа 25 мл. Ако е на два корпуса - 2 плаки.

  7. #57
    Наблюдател
    Регистриран
    30.05.2013
    Мнения
    19
    А да попитам от къде могат да се купят тези плаки с фурмитом,и какви пари са.Интересува ме за гр.София и северозападна България

  8. #58
    Наблюдател
    Регистриран
    07.01.2011
    Мнения
    25
    Пчеларски район
    Велико Търново
    Аз си купих от магазина на Жоро-фирма "Стрелец" на Централна гара на бул."Христо Ботев".Цената е 9лв за пакет от 10бр. плаки.Но не ми стана ясно като са два корпуса на всеки корпус по една плака ли трябва да се слага или две плаки най-отгоре.И при две плаки вече количеството препарат е 50мл - не е ли рисковано?
    Цитат Първоначално публикувано от niksan_83 Виж публикацията
    А да попитам от къде могат да се купят тези плаки с фурмитом,и какви пари са.Интересува ме за гр.София и северозападна България

  9. #59
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Цитат Първоначално публикувано от mivanov Виж публикацията
    Аз си купих от магазина на Жоро-фирма "Стрелец" на Централна гара на бул."Христо Ботев".Цената е 9лв за пакет от 10бр. плаки.Но не ми стана ясно като са два корпуса на всеки корпус по една плака ли трябва да се слага или две плаки най-отгоре.И при две плаки вече количеството препарат е 50мл - не е ли рисковано?
    Върху рамките на всеки корпус по една плака.

  10. #60
    Наблюдател
    Регистриран
    07.01.2011
    Мнения
    25
    Пчеларски район
    Велико Търново
    Благодаря!

 

 
Страница 6 от 14 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •