Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 14 ПърваПърва ... 4121314
Резултати от 131 до 136 от общо 136
  1. #131
    Потребител
    Регистриран
    23.04.2012
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Ихтиманска Средна Гора
    Моля и по-компетентни колеги да вземат участие защото въпросът е важен...така може да спасим много пчели от излишни натравяния!!! В единия случай дозата е почти двойна, а това е общоприетия начин за разреждане !!!!!

  2. #132
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Генов Виж публикацията
    Моля и по-компетентни колеги да вземат участие защото въпросът е важен...така може да спасим много пчели от излишни натравяния!!! В единия случай дозата е почти двойна, а това е общоприетия начин за разреждане !!!!!
    За да не стават натравяния трябва да знаеш каква МК си закупил. Продавачът на МК трябва да ти предостави сертификат, качил съм сертификата за МК която съм закупил тази година, за собствени нужди. След като не можеш да разбереш описания метод в книгата и не приемаш моето обяснение,вземи 1 буркан мед и отиди при учител по химия. Тази материя се преподава в 7-8 клас в средното училище. А най-добре си купувай Формитом от ветеринарна аптека, след като си решил да третираш с МК.
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  3. #133
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Трета година третирам , като разреждам 1лт.80%МК с 416мл. дестилирана вода . Слагам по около 2,5мл. на междурамие с пчели или на 10 рамков ДБ 25мл. при по-слабите кошери намалям количеството . Имал съм проблеми със слаби семейства и стари майки(3-4 за трите години) . Другите фактори с които се съобразявам са външната температура (дебна август месец два дни с максимална температура 25-27 градуса и третирам) , кошера дали е с мрежесто дъно или е от старите -изцяло затворен (тук също малко намалям) а слабите и проблемни кошери подминавам . Тази година третирах на 22.08 ,като видимо пчелите са доста по-слабо опаразитени от предни години , такъв е и резултата на контролните листи -има с по два-три акара и такива с 10-15 .
    Като за изпарител на киселината съм използвал капачка с памук , плат , дамска превръзка и контеинерите за изпарение на МК без да съм забелязал разлика .

  4. #134
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    И моите наблюдения са че опаразитеността е слаба тази година. Дано нещо не ни подведе.

  5. #135
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от srg Виж публикацията
    И моите наблюдения са че опаразитеността е слаба тази година. Дано нещо не ни подведе.
    Същото положение, разпечатвах търтеево пило където видях при зазимяването и не видях акари. При третирането по 10 акара което е нищо. ОК ноемви ще доубие каквото е останало. Мисля след 15 дена да направя контрола, но ще видя какво ще измисля до тогава.

  6. #136
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    На мен пък ми изчезна майка на кошер който сложих плака Фурмитом. И на него видях 2 търтея да се разхождат с кърлеж на г...зовете, седмица след третирането. Кошерите дето третирах с мравчената на Вечните пчели, нямам проблеми. Каква им е концентрацията, немам представа.

 

 
Страница 14 от 14 ПърваПърва ... 4121314

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •