Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 14 ПърваПърва ... 21011121314 ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 136
  1. #111
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Ще звънна на тая фирма “вечни пчели“ да видя какво ще кажат, колко точно е процента на тая киселина. На изложението в Плевен масава я продаваха, ама НИКОЙ не знаеше как се ползва и какво означава 65%мин. Всеки казваше-“чети в интернет как се ползва“. Както и да е. Въпроса ми е някой работил ли е с киселина по-малко от 60%, и има ли ефект? Щото ако не ми кажат точния процент, ще я разредя все едно е 85%. А накрая да не стане така, “вечни пчели-умрели пчели“

  2. #112
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Как се съхранява отворена бутилка с киселина? Няма да ползвам всичката киселина. Бутилките на вечната фирма са като на оцета за готвене. Найлонови с цицка отгоре която се прерязва.

  3. #113
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Как се съхранява отворена бутилка с киселина? Няма да ползвам всичката киселина. Бутилките на вечната фирма са като на оцета за готвене. Найлонови с цицка отгоре която се прерязва.
    Бутилката трябва да е стъклена и за предпочитане с тъмен цвят. Моите бутилки които ми изпратиха са с найлонови тапи които се набиват в отвора. Германската бутулка е 2,5 л.и е с голяма капачка на резба с добро пластмасово уплътнение.

  4. #114
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Благодаря.

  5. #115
    Потребител
    Регистриран
    23.04.2012
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Ихтиманска Средна Гора
    Здравейте,
    бих искал да обърна внимание на колегите третиращи с Мравчена киселина относно разреждането!!!
    Прикачам файл със сканирана страница за разреждането на МК до желания от нас процент, с обяснения и изчисления.От него ясно се вижда че разреждането от 85% до 60% не се получава с общо приетото изчисление -към литър 85% да се добави 416 мл вода а към 582,36 мл 85% МК добавим 417,64 мл дестилирана вода което е съвсем различно!!!
    В подкрепа на написаното ще добавя,че аз разреждам по този начин вече втора година и нямам никакъв проблем с подмор, умрели майки тн. като отново спазвам температурното изискване 14-25 градуса!!! При общоприетото разреждане преди винаги съм имал подмор и 2-3 случая на споминали се майки!
    МРАВЧЕНА-РАЗТВОР.JPG

  6. #116
    Наблюдател
    Регистриран
    26.05.2016
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    aksakovo
    Здравейте колега, искам да ви помоля ако е възможно да качите файл с по близък план на снимката защото мерните еденици/проценти не се виждат ясно.
    Много благодаря и за инфото защото ми предстоеше третиране по горните сметки

  7. #117
    Наблюдател
    Регистриран
    26.05.2016
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    aksakovo
    Може ли да опишеш и начина по който го прилагаш (изпарение в какво)

  8. #118
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Генов Виж публикацията
    Здравейте,
    бих искал да обърна внимание на колегите третиращи с Мравчена киселина относно разреждането!!!
    Прикачам файл със сканирана страница за разреждането на МК до желания от нас процент, с обяснения и изчисления.От него ясно се вижда че разреждането от 85% до 60% не се получава с общо приетото изчисление -към литър 85% да се добави 416 мл вода а към 582,36 мл 85% МК добавим 417,64 мл дестилирана вода което е съвсем различно!!!
    В подкрепа на написаното ще добавя,че аз разреждам по този начин вече втора година и нямам никакъв проблем с подмор, умрели майки тн. като отново спазвам температурното изискване 14-25 градуса!!! При общоприетото разреждане преди винаги съм имал подмор и 2-3 случая на споминали се майки!
    МРАВЧЕНА-РАЗТВОР.JPG
    Грешно четеш текста от книгата. Автора обяснява за теглови процент/грам/ как се разрежда, а ти даваш мерките в обем / мл/ , бъркаш и колегите.Писал съм за този проблем.

  9. #119
    Потребител
    Регистриран
    23.04.2012
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Ихтиманска Средна Гора
    Нека да го обсъдим...на мен ми е много интересно. След като в таблицата е написано ,че 582,36 мл. 86% МК трябва да се допълни до литър с дестилирана??? От долу на таблицата като забележка пише ,че може да приемем 1 мл. вода като 1 гр. за по-лесно!
    Как да го разбираме?
    Кое изпускам ? Къде е уловката?

  10. #120
    Потребител
    Регистриран
    23.04.2012
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Ихтиманска Средна Гора
    "Дадено количество МК с определена концентрация в МЛ трябва да допълним до 1000 г с дестилирана вода"

 

 
Страница 12 от 14 ПърваПърва ... 21011121314 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •