Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 38
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Може би защото младата е неоплодена не знам.
    Аз също не знам. Успех!

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Алооо, Гошовците? Омръзна ми, да ви казвам кои книги да четете! И кои лекции да посещавате! Явно имате доста свободно време. Не го губете, ами елате да се напием! Че да ви разясня на практика къде зимуват раците!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #13
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Може да прозвучи тъпо, обаче ако някой приятел реши да става пчелар, първия ми съвет ще е да има едно наум като чете български и руски книги. Защо ли си мисля че добрите пчелари в България не пишат книги.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Прав си тъпо беше! Има и кадърни текстописци, кажи сега за пчеларите, сиреч как ги различаваш добри от лоши?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Прав си тъпо беше! Има и кадърни текстописци, кажи сега за пчеларите, сиреч как ги различаваш добри от лоши?
    Добър въпрос.

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    28.02.2016
    Мнения
    9
    Пчеларски район
    Sredets
    Наистина роенето не е размножаване. Ако беше така то с роя щяха да излитат млади майки. Освен това роя щеше да се установи на някое близко място и да изгради гнездо. А той излита незнайно къде. Според мен роя излита да търси нова цъфтяща растителност.

  7. #17
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от ivan1947 Виж публикацията
    Наистина роенето не е размножаване. Ако беше така то с роя щяха да излитат млади майки. Освен това роя щеше да се установи на някое близко място и да изгради гнездо. А той излита незнайно къде. Според мен роя излита да търси нова цъфтяща растителност.
    И каква е да речем разликата между например таз годишна и миналогодишна? Понякога се захваща и наблизо, зависи къде е открито жилище от разузнавачките. Има два вида роене роене с цел напускане и роене с цел размножаване. Ако рояка е вторак излиза с млада майка нали? Ти визираш само първака.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    А защо излиза втори та и трети рой да ли ги удря хормона и после няма спирка докато не останат няколко шепи пчели а и съм чувал че тръвните са като зайци.

  9. #19
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    А защо излиза втори та и трети рой да ли ги удря хормона и после няма спирка докато не останат няколко шепи пчели а и съм чувал че тръвните са като зайци.
    Има тръвни и тръвни ако можеш да изменяш обема на тръвната ще овладееш по-лесно роенето отколкото в ДБ

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Има тръвни и тръвни ако можеш да изменяш обема на тръвната ще овладееш по-лесно роенето отколкото в ДБ
    Виж нямам представа как е при тръвната но имах в предвид масовият модел с масовия пчеловъд. ( но говоря само това което съм чел практиката ми е нулева) а и логиката ми е че тръвната едва ли е и над 10% от общия бр. на пчелните семейства.

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •