Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867

    Продавам 3 бр. пчелни семейства

    Продавам 3 пчелни семейства в 12 рамкови ДБ кошери. Това са кошерът от първата снимка с двускатния покрив, с вътрешен магазин, липсва покривна табла - цена 240лв. Двата кошера от втората снима - цени по 260 лв на кошер. Цената включва кошерите от снимките с по един магазин и с пълен комплект магазинни пити. Пчелните семейства са третирани двукратно през есента с варостоп и с оксалова киселина. Пчелните майки са от самосмяна. Пчелинът се намира в с. Джурово, Софийска област. Продавам ги, защото добивът на мед надхвърля собственото ми потребление и продажбите на дребно. Мед на едро не желая да продавам. Тел. за връзка - 0898654085, ел. поща - valaz@abv.bg
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри IMG_20160227_083734_351.jpg‎   IMG_20160227_083756_532.jpg‎  

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Интересна обява. Колко е искрено обяснението.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    valaz, ами ЛРите, кога?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    През последните три зими нямам загинало пчелно семейство. Гледането на 14 пчелни семейства си е сериозен ангажимент. Аз съм съботно-неделен пчелар и това на моменти ми идва в повече. ЛР кошерите не ги продавам. Имам две снелгрови табли. Мисля да опитам да отглеждам двусемейни кошери. Повече пчелни семейства щях да продавам, ако бяха засяли рапица. Медът от рапица не се търси от моите клиенти, а правенето на отводки по това време става лесно.

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Пчелните семейства могат да бъдат продавани и отделно, без кошерите. Това включва плодниковите пити с пчелите и полагащите им се магазинни пити - по 11 броя на пчелно семейство. Плодниковите пити са само тези, с които съм зазимил семействата. Всички останали са претопени. Цена - 210 лв на пчелно семейство. Купувачът следва да си осигури необходимите за целта преносни сандъчета или празни кошери.

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Обявените за продажба пчелни семейства са продадени без кошерите. Кошерите от снимките вече са без пчели и също подлежат на продажба. Цени: кошера с двускатния покрив - 20 лева. Другите два кошера са по 40 лв. Цените включват кошер с един магазин без пити. Липсват покривни табли. Продавам прилежащите магазинни пити. Цена - от 4 до 6 лева на пита.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •