Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 19

Тема: Отводки

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    12.03.2016
    Мнения
    20

    Отводки

    Колеги,кое е най-подходящото време за отводки и как ги правите точно.
    Благодаря предварително

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Младеж, дотук си с 10 мнения и си започнал 7 нови теми. По всички тях е писано подробно през годините във форума. Ако не ти се чете, вземи се спри с пускането на нови теми и си направи една отделна тема в раздел "Начинаещи", например "пчелите на Cecitotham1" и си питай там. Ако на никой не му се отговаря, обещавам ти когато имам време да бъда активен. Айде умната и успех ти желая.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    12.03.2016
    Мнения
    20
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Младеж, дотук си с 10 мнения и си започнал 7 нови теми. По всички тях е писано подробно през годините във форума. Ако не ти се чете, вземи се спри с пускането на нови теми и си направи една отделна тема в раздел "Начинаещи", например "пчелите на Cecitotham1" и си питай там. Ако на никой не му се отговаря, обещавам ти когато имам време да бъда активен. Айде умната и успех ти желая.
    Благодаря за съвета, найстина много се запалих и от часове не съм спирал да чета, излизат все по-интересни теми.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Cecitotham1 Виж публикацията
    Благодаря за съвета, найстина много се запалих и от часове не съм спирал да чета, излизат все по-интересни теми.
    Те, нещата ще стават и по-интересни, стига да не ти омръзне да четеш. Ще трябва и труд, и се опасявам, че тогава е възможно да настъпи критичния момент - да ти мине мерака.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Cecitotham1 Виж публикацията
    Благодаря за съвета, найстина много се запалих и от часове не съм спирал да чета, излизат все по-интересни теми.
    Не го приемай като критика но отвори тема ленти супер стрип с активна съставка кумофос какво прочете не знам но много ме учуди че после в новооткритата ти тема медосбор написа това цитирам те:

    Здравейте колеги!
    Вчера поставих ленти Super Strips и бих искал да ви попитам ако ги задържа по-дълго време ще се отрази ли на качеството на меда.
    Извинявам се за малко глупавия въпрос но искам...

    Много те моля ако не ти е проблем да споделиш защо пренебрегна мненията на колеги с много авторитет които се изразяват негативно за тази съставка.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Просто от любопитство не е критика всеки сам определя как да гледа пчелите си.

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    04.02.2016
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    ЯМБОЛСКО
    Моя съвет е следния : да прочетеш темата
    ВЪПРОСИ ОТ НАЧИНАЕЩИ И МЛАДИ ПЧЕЛАРИ

    и намери някой пчелар покрай теб , че само с четене ще ти стане каша , а той ще ти обясни нагледно и ще можеш да си задаваш въпросите.

    Може да си купиш и Библията за пчеларите - Календарния справочник на Л. Радоев.

    Успех

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    12.03.2016
    Мнения
    20
    Здравейте!
    Имам пчелар около себе си,но съм от малкко село, та пчеларя който ме обучава е възрастен и изобщо не е навлязъл в новите технологи.Практикува си технологии от преди 30-40 годдини и искам да се усъвършенствам чета сам и доста клипове гледам и доста практикувам сам, щеше да е много хубаво някой да ми показва ноо..
    А относно лентите имаше и лоши отзиви и добри отзиви а лошите бяха на пчелари използвали ги преди 3-4 год.
    А ме е страх да третирам с друго без да ми е показал някой как точно става.
    Извинявам се за многото теми.
    Благодаря!

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    12.03.2016
    Мнения
    20
    А относно лентите попитах дали влиаят на меда е защото при нас рапицата е цъфнала на 10-20 % и се чудя кога да слагам магазините и да махна лентите.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Cecitotham1 Виж публикацията
    А относно лентите попитах дали влиаят на меда е защото при нас рапицата е цъфнала на 10-20 % и се чудя кога да слагам магазините и да махна лентите.
    Човече, отново не си прочел и задаваш въпроси. Прочети, помисли и тогава задай въпрос. Що касае магазините, то до преди дни отново се разисква този въпрос, който бе зададен от друг. Има много стари теми, касаещи точно тази манипулация - кога, как и защо. Горе в дясно, има поле за писане, а до него бутон "search" - търсене. Успех!

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •