Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 9 ПърваПърва ... 789
Резултати от 81 до 86 от общо 86
  1. #81
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Само, че друг да я пее, както виждам, че ще се получи в случая.
    Явно доброто ( иначе ) намерение стъпва на греша информация. Трябва цял роман да пиша но с няколко думи. На мой познат, гледащ 100 овце, шурито му ( с 20 кошера) му казал: пчелите нямат много работа, лятно време ти е спокойно с овцете -вземи кошери. Стигна до 36 бр. и на втората година ги продаде.
    пп. Става дума за здрав 50 г. човек.

  2. #82
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    При 100 кошера освен количеството труд, вече технологията и техниката на работа са различни..., разходите също.
    Аз бих ги увеличил на 20-30-40 за да пробвам за година -две -работа, паша, пазар
    Ако можеш поразпитай и разбери и колко пч. семейства има в радиус от 2км. от мястото за пчелин. При тая пренаселеност ми е трудно да повярвам, че няма други пчелини.
    Огромната част от пчелините в Бг се устройват там където имаме място(парцел), а не където има потенциал(паши). И следва Олеле...
    С фарар нямам опит, но като корпусна технология ще я предпочета пред ДБ с всичките и предимства и недостатъци.
    Този пост е редактиран от kroum; 20.07.2018 в 21:46. Причина: допълнение
    Предпочитам да пия от извора.

  3. #83
    Наблюдател
    Регистриран
    19.07.2018
    Мнения
    4
    Цитат Първоначално публикувано от kroum Виж публикацията
    При 100 кошера освен количеството труд, вече технологията и техниката на работа са различни..., разходите също.
    Аз бих ги увеличил на 20-30-40 за да пробвам за година -две -работа, паша, пазар
    Ако можеш поразпитай и разбери и колко пч. семейства има в радиус от 2км. от мястото за пчелин. При тая пренаселеност ми е трудно да повярвам, че няма други пчелини.
    Огромната част от пчелините в Бг се устройват там където имаме място(парцел), а не където има потенциал(паши). И следва Олеле...
    С фарар нямам опит, но като корпусна технология ще я предпочета пред ДБ с всичките и предимства и недостатъци.
    Благодаря ви за точния отговор на поставения от мен въпрос. Пчелни семейства в близост от 2км. няма гаранция/ кръстосал съм го с мотора на длъж и шир/. И тъй като няма други пчелари в този радиус които да кажат със сигурност как е, се допитвам до всички вас дали мястото е подходящо за да няма после олеее :DDD )

  4. #84
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от WpackOff Виж публикацията
    Благодаря ви за точния отговор на поставения от мен въпрос. Пчелни семейства в близост от 2км. няма гаранция/ кръстосал съм го с мотора на длъж и шир/. И тъй като няма други пчелари в този радиус които да кажат със сигурност как е, се допитвам до всички вас дали мястото е подходящо за да няма после олеее :DDD )
    Колегите са прави за хамалогията. Вместо да купуваш 100, купи му 30 съвременни леки кошера, други помощни средства от сорта количка елеватор, цетрофуга с автоматика.... Засели 20 от тях и остави човека да се развива с кеф. Сърцето не е шега работа! Работи ср често в жегата( в пловдивско я има в изобилие). Така бих постъпил аз. Успех!

  5. #85
    Наблюдател
    Регистриран
    19.07.2018
    Мнения
    4
    Ще взема в предвид Вашите насоки и съвети. Благодаря!

  6. #86
    Наблюдател
    Регистриран
    22.04.2012
    Мнения
    1
    Аз не съм пчелар. Термина "разболя се от сърце" какво значи. Аз съм с операция на сърцето и две стави . На слънце -абсурд. Вдигане повече от 3-4кг - търся помощ, за да не стана тежест на зетовци и дъщери. Работата подлъгва. Тотално си промених физическите натоварвания. Иначе единия ми зет е пчелар събота и неделя. Моята помощ - коване на рамки, восъчни основи, реализация на меда, решаване на технически проблеми. Радвай се на баща си. С поздрав Борето / Където и да са в Пловдивско новите кошери са проходили/

 

 
Страница 9 от 9 ПърваПърва ... 789

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •